10/11/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Aktiflik; lohusalık, gençlik, hamilelik gibi bir evre. Elbet bir gün bitiyor. Evet lubunyalar bu gerçekle yüzleşin.

Merhabalar canlarım

Uzun zamandır yazmıyorum. Çünkü her darbe, karşı darbe, darbe girişimi döneminde olduğu gibi bir lubunya olarak sokakta çarka çıkmaktansa internette takılmayı yeğledim. Ne olur ne olmaz… Tamam sesim kötü ama yine de “Kadın kılığında erkeklere sahne yasağı” geldi tadında bir habere malzeme olmak istemedim.

Bu arada malumunuz kaosGL.org’a yazıyorum halen çünkü pembehayat.org change.org’da bir imza kampanyası başlatmadığı için buradayım. Bir imza kampanyası başlatsa Pembe Hayat Derneği Yönetim Kurulu; 15 temmuz sonrasında daha çok birbirimize sarılmaya ihtiyacımız var dese ve 7 milyon gacı da imzalasa benVde kaosgl.org’u bırakır şanımla geçerim pembehayat.org’a. Ama bu Pembe Hayat Derneği bunu yapmıyor. Hatta aklıma gelen birçok şeyi yapmıyor. Örneğin ben bütün partilerden beş tane milletvekili çıkartmaları koşuluyla oylarımızı ona verebiliriz diye düşünüyorum. Edirne Kırkpınar Güreş Festivali ile Kuirfest güçlerini birleştirebilirler diye düşünüyorum. Kadınız ayol diyerek, “güreş sadece erkek işi değildir” deyip yağlanıp meydana çıkabiliriz diyorum nakka! Transların hepsinin sesi kendileri gibi güzel, konservatuvar kuralım diyorum bir hareket yok. Ancak trans kadınların maruz kaldığı işkence ve kötü muameleye karşı mücadele etsinler, avukatları Ankara’nın karakolları yetmezmiş gibi şehir şehir transların adalete erişimini sağlamak için çalışsın...

2008 yılından beri “Bize bir yasa lazım” diyorlar. 20 Kasım Nefret Suçları etkinliği, 3 Mart Dünya Seks İşçiliği etkinlikleri ile bu konuda kamuoyunda farkındalık uyandırmak istiyorlarmış… Ay bana ne bunlardan! Verdikleri kondom patlıyor mu patlamıyor mu ben ona bakarım!

Neyse, vejetaryen kokoreç (Gözde’cim oldu mu?) yemek için Kolej, Esat, Bağlar caddesine gittiğimde kızlarla konuştum. Dernek bir sürü şey yapıyormuş ne güzel dedim. Birilerine değiyor. Birilerine dokunuyor. Umarım bu son süreçte derneğin açıklamasıyla haberdar olduğum, derneğe ve yönetim kurulu başkanına yönelik eleştiriler bir nebze olsa azalır.

                                               Seksi laço fotoğrafı 1: Adam Ramzi

İlk yazımda söz vermiştim aktivizme bulaşmayacağım, ilgi alanım sadece aktifler diye ama işte dilin kemiği yok. Similyayı saran dil bazen dönüp dolaşıp aktivistlerin işine karışıyor.

Aktif demişken şunu söylemeden geçemeyeceğim: Aktiflik; lohusalık, gençlik, hamilelik gibi bir evre. Elbet bir gün bitiyor. Ve herkes sonunda aktif pasif ya da pasif oluyor. Evet lubunyalar bu gerçekle yüzleşin. Ona göre ileriye dönük uzun erimli koli planlarınızı gözden geçirin. 10 sene önce alıktığınız laço on senenin sonunda zırıl bir lubunya olabilir. Eğer aktiflerden hoşlanıyorsanız elinizi hızlı tutun.

İkinci bir konu da, bu “geçici” aktiflerle ilişkilenirken bazı kaşar lubunyalar, sürekli “ben de bu yollardan geçtim” mesajı verirler. Ayol bu mesajı neden verirler, niye ihtiyaç duyarlar hiç anlamam. Manasız bir imadır. Ayrıca manti sizi daha fazla, daha çabuk, daha sert vs. kolilemeyecektir. Hatta kendinizden soğutabilirsiniz.

Bu arada nostalji duygusu sizi hüzünlendirebilir. Eğer gençken tadına baktığınız bir laço varsa, minçonuzda ay pardon zihninizde etkisi öyle kalsın istiyorsanız hiç riske atmayabilirsiniz. Bu coğrafyanın erkeği malum 30’unu aştığı an göt göbek salıyor! İstenmeyen tüyler hem minçosunu hem yüzünü kapatabiliyor.

                                           Seksi laço fotoğrafı 2: Ryan Reynolds

Geçen ay bir kolim geldi. Yaşadığım Anadolu kentinden, bundan yirmi yıl önce dünya güzeli laçom beni tanıdı. Malum 20 senede saçlarıma düşen tek tük kıl saç dışında sanki liseden yeni mezun olmuş gibi duruyorum. (Bunun acısını Yıldız da ben de çok çektik, laçolara reşit olduğumuzu ispat etmek zorunda kaldık). Ben tanıyamadım. Sonra, “hiç değişmemişsin” dedi. Ben de, “sen de” dedim ama çok üzüldüm. Heteroseksüellik böyle bir şey. İnsanı yaşlandırıyor. Lubunyalık öyle mi ayol?

Neyse sonra laço beni akşam yemeğine davet etti. Beraber yemeğe gittik. Sonra nostaljik değeri olması açısından ben laçoyu bizim köşkün kömürlüğüne davet ettim. Laço, “Kalbim var. Yakalanırsak dayanamam” dedi. Ayol dedim bu ne! Porno keşfetmemiş erotik filmlerin arasında kaybolduğum yıllarda bile bu kadar ürkek değildim. Neyse dedim, demek ki bu yaştaki heteroseksüel erkekler böyle oluyor. Neyse aramızda oldu bi şeyler. Ya da o olduğunu zannetti. Yani kür koli verdim. Sonra da adamı engelledim. Ama her laço öyle değildir. Bazıları şarap gibidir bekledikçe kıymetlenir.

Ha bu arada “kür koli” ne diye soracak lubunyalara ve laçolara açıklıyorum. Vermeden, vermiş gibi yapmak ve laçonun buna inanmasıdır! Ben ne laçolar gördüm 20 cm’lik similyalara putka muamelesi yapıyorlardı. Yani sadece cinsiyetlerimizde değil cinsel organlarımızda da beyan esastır!

Aktiflik işin ameleliği derdi bir lubunya büyüğü. Gerçekten bu felsefeyi benimsemiş bir lubunya olarak kırk yılın başında aktif olsam bile hizmet etmem. Hizmet edilmesini beklerim. Bu da heteroseksüel ilişki ile lubunya seksi arasındaki en temel farklardan biridir. Heteroseksüel seks toplum için yapılır. Kadın erkeği mutlu etmek zorundadır, erkek de kadını. Lubunya seksinde ise laçolar lubunyayı memnun etmek zorundadır. Yoksa vay haline! Laçonun ne laçoluğu kalır ne lubunyalığı!

Bu arada genç bir kızken ben, laçolarıma tuttururdum “bana ne sıra bende ben e aktif olacağım” diye. Neyseki laçolarım benim zırıllığımın farkında. Hiçbiri p olmadı.

A olmak, P olmak önemli değil; önemli olan K olmak, kaliteli olmak! Kaliteniz eksilmesin!

Yıldız aşkım bu yazıyı sana yazdım. Duydum ki bir iki yerde ap’yim diyormuşsun. Kızım sen ap de olsan benim kızımsın. Ailemize yakıştığı gibi herkesin senin pasifliğine inanıyor ve seviyor olması lazım. Bu yüzden bu yazıya güzel seksi bir iki laço fotoğrafı yanında kendi fotoğrafını koymanı istiyorum.

Yazarımız Tanju Tar’iz’e ulaşmak isterseniz gmail adresi: tanjutariz@gmail.com Facebook adresi için tıklayın.


Etiketler:
İstihdam