08/07/2013 | Yazar: Buğra Tokmakoğlu

İki dudak arasından liste başı olup galip gelenler, milletin oylarıyla kötünün iyisi kontenjanlarından adeta inatlaşma uğruna, kent yönetmek üzerine kentin en önemli koltuklarına, halk adına oturuyor.

Buğra Tokmakoğlu | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Buğra Tokmakoğlu
Yaşadığım kentte yerel yönetimlere, yerel yöneticilere akıl sır erdiremiyorum maalesef.
 
İki dudak arasından liste başı olup galip gelenler, milletin oylarıyla kötünün iyisi kontenjanlarından adeta inatlaşma uğruna, kent yönetmek üzerine kentin en önemli koltuklarına, halk adına oturuyor.
 
Temsilî demokrasinin bir türlü işletilemediği ülkemizde vatandaşın talep ve beklentileri her zaman görmezden, duymazdan gelinirken; bizler seçimden seçime sandık başına gitmekle görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz.
 
***
Yerel yönetimlerin etkinliklerini basına servis eden ve birçoğu yerel gazetelerden daha çok çalışan basın bürolarının en önemli görevi belediye başkanı "a" bile dediğinde o sözlerin en geniş anlamda basında yer almasını sağlamaktır.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde servis ettiği bir haberde yer alan ibareler Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ayağına kurşun sıkar nitelikteydi.
Her gün birçok İzmirlinin esnaf işgali nedeniyle kaldırımdan dahi yürüyemediği Pasaport’ta bisiklet yolunun da işgal nedeniyle kullanılamadığından yakınan bisikletçilerin eylemiydi konu.
 
Habere göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu zabıta önlemleriyle sorunun sağlıklı bir şekilde çözülemeyeceğini söyledikten sonra eklemiş: “Ceza çözüm değil! Herkes birbirine karşı saygılı olsun. Vatandaşlar, kurallara uymayan esnaftan alışveriş yapmasın” diye konuşmuş.
 
***
 
Söylenecek çok şey var aslında ama bu haberi bire bir alıp kullanan, hiçbir şekilde sorgulamayanları sorgulamak lazım öncelikle bence.
 
Allah senden razı olsun başkan diyerek aklın akıldan her zaman üstün olduğuna olan inancımızı pekiştirdiği için teşekkür etmemiz gerekiyor kendisine.
 
İşgalci işportacılar ve kaldırım işgal eden esnafı engellemek için zabıtaya gerek yoksa o zabıta kadrolarını bir an önce iptal etmeniz gerekmez mi Sevgili Aziz Kocaoğlu?
 

Vatandaşların talebine "Vallahi ben de bir şey yapamıyorum, idare ediverin biraz daha" şeklinde yanıt verseydiniz kesinlikle daha samimi görünürdünüz. 


Etiketler:
Nefret