04/04/2014 | Yazar: Mor Yaka

Sorarım, yürüyüşte ‘Gerici, Faşist, Homofobik AKP’ sloganları atılırken hangi yüzle cevap vereceksiniz?

Ah be şekerim! 
 
Gezi Şehitlerine ölümü hak, kadına şiddeti meşru görenler...
Çocuğa şiddeti normal, tecavüzü olağan görenler...
Yolsuzluğu-talanı AK görenler...
Bakanları çıkıp da “eşcinsellik hastalıktır!” diyenler...
 
Ah be şekerim, kara alnına AK yazınca AK LGBTİ mi olacaksın şimdi de?
 
AK LGBTİ oluşumu kuruluşunu ve Onur Yürüyüşü’ne katılacağını açıkladığından beri sosyal medyada yer alan tartışmaları izliyorum.
 
Alkışlarla yaşayan balık hafızalı LGBTİ’ler, kendinize gelin, hedef tahtasında ilk biz varız.
 
Muhafazakâr LGBTİ’ler olur anlarım, Devrimci Müslümanlar var ve Gezi’deydiler. Geçen sene Onur Yürüyüşü’nde türbanlı kadınlar da vardı. Ama bir LGBTİ örgütü tarafsızlık ya da apolitizm maskesi altında, kendisini hiç kabul etmeyen, hatta her fırsatta nefretini kusan bir partinin propagandasını yapıyorsa, üzgünüm bunda hiçbir samimiyet göremiyorum! Alnı kara adı AK olanlar, yoksa amacınız LGBTİ’leri fişleyip kargaşa çıkarmak mı? Yeter artık. Bu insanlar size de boyun eğmez!
 
Siz önce cumburlop Onur Yürüyüşüne katılacağınıza, kendi toplama mitinginize LGBT bayraklarıyla katılmayı deneyin, bakalım ne olacak? Gerçi ne olacaksa bu sene Onur Yürüyüşü’nde de muhtemelen aynı şeyler olacaktır. Ancak tek bir farkla: Sizin propagandasını yaptığınız parti sizi homofobik ve çirkin bir şekilde dışlayacaktır. Onur Yürüyüşü’nde asla homofobik bir tutum görülemez; orada LGBTİ’ler ve LGBTİ dostları yalancılık ve düzenbazlıkla, tarafsızlıkla ya da apolitizm maskesi altında, kendisini hiç kabul etmeyen, hatta her fırsatta nefretini kusan bir partinin propagandasını yapanlara tepkisini gösterecek, gerekli cevabı verecektir.
 
Sorarım, yürüyüşte “Gerici, Faşist, Homofobik AKP” sloganları atılırken hangi yüzle cevap vereceksiniz? LGBTİ bayrağını kanlı ellerinizle mi tutacaksınız? Oysa o bayrak, eşitliğin ve özgürlüğün bayrağıdır. AKP’nin hiçbir görüşü ve ideolojisiyle ve AK LGBTİ’lerle bağdaşmaz.
 
“AK Partili Eşcinseller DE Var Tatlım” yazısında yapmış olduğunuz ajitasyonla bir yere varamaz, siyasi tecrübesi olan politik eşcinsellere bu tür yazılarla kül yutturamazsınız...
 
Ah be Şekerim. Senin verdiğin oylar yüzünden kadın cinayetleri AKP döneminde %1400 arttı. Nefret cinayetleri aldı başını gidiyor. Senin Başçalan’ın 2002 yılında “Eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart. Zaman zaman bazı televizyon ekranlarında onların da muhatap oldukları muameleleri insani bulmuyoruz” demedi mi? Nerede yasal güvence? Vermez. Veremez!
 
Diyeceğim o ki AKP’nin elinde binlerce solcunun, Kürt’ün, Alevi’nin, transın, Ermeni’nin, ibnenin, çocuğun, kadının, Berkin’in, Ahmet’in, Ali İsmail’in ve binlercesinin kanı var. Biz bilinçli ve politik LGBTİ’ler olarak sırf eşcinselsiniz diye asla yoldaş olmayız. Olamayız!  

Etiketler:
İstihdam