16/07/2017 | Yazar: Tanju Tariz

Lubunyalar hornetteki profillerin fotoğrafını çekip teyit.org a gönderiyorlarmış. ‘Bu profilin similyası but mu değil mi’ diye soruyorlarmış.

Malum genç bir lubunyaya hele de parlaksa kimse “abi” diyemez. Bizim gençliğimizde retro gey vs. gibi kavramlar da olmadığı için hepimiz zırıldık. Kimse de bize abi abla demezdi.

Dün Yıldız kızımla Haymana’ya gittik. Haymana kay bana diye boşuna dememişler mantileri pek hoş. Hani gey barda yakışıklı bir aktif bulamayınca “burada herkes kadın, yakışıklı erkekler nerde” diye sorarsanız ve yanıtı bilmezsiniz ya işte yanıt: Haymana’da.

Haymana da Yıldız kızımla happe alıkmak için bir dükkana gittik. Dükkan sahibi bana “abi” demesin mi? Ayol mantiye baktım, aramızda yaş farkı yok. Hatta birkaç ay benden büyük olabilir diye düşündüm. Sonra yıllar önce madilik yaptığım bir aile dostum geldi aklıma. Yanındaki mantiler ona sürekli abi diyordu. Kız dedim, “yatakta bunlar sana abi mi diyorlar” dedim. “Abi biraz daha aç, abi canın yanmıyor değil mi? Abi ağzına sağlık!” sonra “abi ohh, abi geliyorum, abi ben gidiyorum” diye dalga geçmiştim bundan çok değil birkaç on yıl önce… Ve garson manti bana abi deyince dedim: Etme bulma dünyası Tanju! Dünya güzeli olabilirsin ama eninde sonunda her lubunya gibi sana da biri abi diyecekmiş... Neyse kızlarım hazır olun. Sonuçta ne dediği değil ne yaptığı önemli. İster abi desin ister abla desin ister sayın diye hitap etsin. Ne fark eder sizi mutlu ettikten sonra…

Ay yaşlılık demişken; teyit.org diye bir şey açmışlar. Yıldız’ı alıp götüreceğim. Bu, LGBTİ+ mı değil mi diye soracağım. Ama onun öncesinde doğru çalışıp çalışmadığını anlamak için mektup yazıp iki soru sordum. Biri malum bir kısmınız bilmez Erol Büyükburç vardı. Çektirdiği her fotoda önü kabarık olurdu. Kimisi o kabarıklığın patlıcan olduğunu iddia edilirdi. Kimisi de onun kendi patlıcanı olduğunu söylerdi. Bunu sordum, aslı nedir dedim. İkinci sorum da “Ajda gerçekten Zeki Müren’den çocuk aldırdı mı?”. Sorularımın yanıtı gelince siz okurlarımla paylaşacağım.

Bu arada lubunyalar hornetteki profillerin fotoğrafını çekip teyit.org a gönderiyorlarmış. “Bu profilin similyası but mu değil mi” diye soruyorlarmış. Ayol teyit.org nerden bilsin? Bana gönderin kızlarım.

                                                              Şekil 1a: But

Son olarak kızlarım ben 40’ı devirdim. Altımdan üstümden, önümden, arkamdan binlerce laço geçti. Lubunya aleminde en sevdiğim şey madi koli, koli atmak denilen eylemdir. Böylece gıybet yapmazsın, dedikodu yapacağın şeyi, “ay lubunya” dersin yüzüne söylersin. Ama bakıyorum yaşını başını almış gacılar dedikodu yapıyor. Kezban lubunyalar hadi anlarım lubunya olgunlaşma okulundan mezun değiller ve hep sınıfta kalıyorlar ama 40'ı devirmiş bir lubun dedikodu yapıyorsa iş zor. Biz yıllarca laço lubunya dayanışmasını örgütlerken bunun için mi uğraştık? Bu yazıyla şunu lubunyalara açıklamak istiyorum laçolarıma sarkanları değil ama gıybet yapanları silecem. Profesyonel olarak gruba gireriz, birbirimize koli göndeririz vs. ama yarenlik yapmayalım diyorum.

Bu yazımı Alamanyalarda gurbet ellerde tüp bebek yapmak için giden ser had kızıma hitap ediyorum. Kızım damat bu sefer hayırlı çıktı. Geldi kaldı iki gün ama senin işin bu laçonya ile zor. Tüp bebek vs. yapma yanıma dön ben sana başka bir koli buldum. Onun similyası but. Hem işi de var, otopark mafyası. Havamız olur.


Etiketler:
İstihdam