31/12/2009 | Yazar: Buğra Tokmakoğlu

Uzun boylu, zayıf yapılı, esmer, kapkara bir şey. Güldüğünde ağzındaki birkaç dişinin eksik olduğu belli oluyor. Kapkara zeytin gözleri var.

Buğra Tokmakoğlu | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Buğra Tokmakoğlu

Uzun boylu, zayıf yapılı, esmer, kapkara bir şey. Güldüğünde ağzındaki birkaç dişinin eksik olduğu belli oluyor. Kapkara zeytin gözleri var. 30’lu yaşların hemen başında. İlkokul mezunu ama kendini yetiştirmiş. Güzel de işi var. Oto kiralama şirketi ile her gün onlarca arabayı kiraya veriyor. İyi para kazanıyor.

Birçok kadının âşık olabileceği cinsten biri. Giyimi kuşamı dikkat çekici, mütevazı da.
 
3 yıl önce evlenmiş. Kendine kalsa evlenir miydi, bilmem. Çocuk da gelmiş hemen, 2 yaşında bir oğlu var. Oğlu onun her şeyi. Hayata bağlayan tek özne belki. Çoğu zaman evinde kalmıyor. Karısı ile ciddi sorunları var. Evlilik zoraki olmuş gibi. Aile mutlaka evlen, mürüvvetini görelim deyince, gelenekler de işin içine girmiş. Hayır demek zor gelmiş. Her zoraki evliliğin izleri var bu evlilikte de. Kadın gelen paraya bakıyor. Kocasının hayatından haberi yok. Çocuğu ile evinde oturuyor. Ev gezmeleri en sosyal yönü. Kocası ile ortak paylaşımı ise ara sıra beraber girdikleri yatak. Akrabalar geldiğinde ya da bayram, düğün gibi bahanelerle bir araya gelinen ortamlarda da karı koca onlar. Onun dışında elleri ellerine değmiyor.
 
Yemekler yapılıyor, temizlik, bulaşık, ütü ve akla gelen tüm ev işleri kadın ne kadar memnun halinden kocası para getirmeye devam ediyor. Oğlu ile ara sıra zaman geçiriyor baba. Anne ise evde çocuğun annesi ve ev işlerinden sorumlu biri. Başka bir görevi yok.
 
Aile babasının diğer dünyası

İş yaşamında saygın, dışarıdan bakıldığında evinde mutlu bir baba profili o.
 
Birkaç erkekle ilişkisi olduktan sonra çeşitli yerlerden edindiği genç arkadaşları ile zaman geçirmek daha çok hoşuna gidiyor. Evet, o adamın bir erkek sevgilisi var. Hem de 17 yaşında.
Evinde mutsuz bir eş, ufak bir çocuk, ailenin baskısı ile kurulan yuva ve sıcak yemekler. Ancak onu mutlu eden hayata biraz olsun motive eden o küçük, genç sevgilisi.
 
Eşi duysa ne olur, ya anne ve babası?
Özellikle hafta sonları yapılan kaçamaklarla tatil beldelerinde baş başa geçirilen vakitler. Şehrin ve aile baskısının unutulduğu anlar olarak kayıtlara geçiriliyor.
Aile baskısı nelere kadir...
 
Nereye kadar devam eder bilinmez ama o yaşamak istediklerini bu şekilde yaşamaya devam edecek. Evinde bekleyen bir eş ve küçücük bir oğlu olsa da…
 

Etiketler:
Nefret