24/02/2010 | Yazar: Barış Sulu

Hülya Avşar son iki haftadır konuklarına eşcinsellikle ilgili sorular soruyor. Bu merakı nereden geldi ben de bunu merak ediyorum.

Barış Sulu | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Barış Sulu
Hülya Avşar son iki haftadır konuklarına eşcinsellikle ilgili sorular soruyor. Bu merakı nereden geldi ben de bunu merak ediyorum. Sürekli gündemde kalabilmek için polemik yaratmak lazımdır medya dünyasında tamam da, bunu eşcinselleri ve eşcinselliği kullanmadan yapsanız olmaz mı?
 
Acıdır ki Avşar, zamanında eşcinsellik hakkında özel olarak o kadar program yapmasına ve eşcinsellikle ilgili önemli konuklar ağırlamasına rağmen konuklarının hiçbirini dinlemediğini son iki programındaki tepkileri ve söylemleriyle kanıtlıyor.
 
Geçen haftaki programda konuk Zekeriya Beyaz’ın “Neden o kadar yumuşatarak söylüyorsunuz ki ‘eşcinsellik’ diyorsunuz, bildiğimiz o malum kelimeyi kullanın, hani i harfiyle başlayan” cümlesine kahkahalarla gülerek (gülmekten neredeyse koltuğundan düşecekti) yanıt vermişti.
 
Bu hafta da Ata Demirer’e “Gey misin, normal mi?” diye soruyor ve soruyu sakız gibi uzattıkça uzatıyor. Kime göre normal neye göre normal sayın Avşar?
 
İki haftadır üst üste programındaki bu tutumundan dolayı kendisini madiliyorum ve artık sayın Avşar’ı konuklarına eşcinsellikle ilgili soru sormamaya davet ediyorum!
 
İşte bu haftaki "Hülya Avşar Soruyor" programındaki diyaloglar:
HÜLYA: Niye sağ kulağını da deldirdin küpe için? Hani var mı öyle bir şey? Sağ kulağa takılınca gey, sol kulağa takılınca normal mi demek oluyor?

ATA: Yok ya? Sağ kulak tıkanmıştı. Abartma!..

HÜLYA: Peki sen gey misin, normal mi?

ATA: ya normalim tabii ki de normal ne yani? Tercihim heteroseksüel. Üniversite zamanında vardı öyle sağ küpe, sol küpe filan muhabbeti. Lakin benim sağ taraf tıkanmış. Belediyeyi aradım, gelecekler yarın açmak için. (Kahkahalar)

HÜLYA: Yani sağa takanlar gey mi oluyorlar? Sola takınca normal erkeğim mi demek? Sen sola takmışsın da... ATA: Sağ tıkalı olmasa ona da takarım.

HÜLYA: Yani ikisine birden takarsın...

ATA: Evet, ikisine de takarım.

HÜLYA: Yani hem gey, hem erkeğim...

ATA: Şakacııı!.. (Hülya Avşar gülmekten masanın üzerine kapanıyor...)

HÜLYA: Vallahi billahi bunlar var.

ATA: ya zaten sevgilim yok. Şimdi bir de kafa karıştırıyorsun. iyice düşüreceksin piyasayı... Bitirdin sen beni ya... Kapat şu programı gideyim. Cuma günü filmim var benim yaa...Etiketler:
Nefret