07/12/2011 | Yazar: Fatma Merve Bursalı

Fethullah Gülen’in bu yazıdaki ilgisi nedir? Gülen Hareketi tarzı sevgi ve kalkınma şeklini sevmiyorum. Bu yüzden başıma ne gelir bilmiyorum.

Fatma Merve Bursalı | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Fatma Merve Bursalı

Fethullah Gülen’in bu yazıdaki ilgisi nedir? Gülen Hareketi tarzı sevgi ve kalkınma şeklini sevmiyorum. Bu yüzden başıma ne gelir bilmiyorum.

 
“Ben erkek sevmiyorum. Nefret de etmiyorum. Ama erkek cinsiyetindeki insanları seksi bulmuyorum.” Bu cümle bir eşcinsel kadının düşüncesinin direkt ifadelerinden bir olsa gerek.
 
“Ahmet ile tanışmalısın. Uyumlu bir çift olacağınıza inanıyorum.”
 
Eşcinsel evliliğin resmen tanınmadığı bu memlekette heteroseksüel evlilik baskısı, eşcinsel kadın ve eşcinsel erkeklerin sırtında bir kambur gibi.
 
“Çiçek değil ki bu, ateşli silahı elime almak istemiyorum.”
 
Orduyu peygamber ocağı gibi görmeyen yetişkin müslüman erkek, eline mikrofondan başka bir şey almak istemeyen yetişkin erkek ses sanatçısı, sırma saçlarını tıraş etmek istemeyen yetişkin erkek mühendis, gerilla avlamak istemeyen yetişkin erkek hümanist; hepsi de vicdani retçidir. Vicdani retçi bir yetişkin erkek, silah tutmak, silah kullanmayı öğrenmek, insanları öldürmek istemez. Dini inancı, ideolojisi, yaşam tarzı hatta keyfiyeti bu reddinde etkendir. Ateşli silahları o icat etmemiştir. Orduyu o kurmamıştır. Memlekete düşman kazandıracak eylemlerde bulunmamıştır. Orduda işi yoktur.
 
“Başıma bir şey gelse de gelmese de eşimi terkediyorum.”
 
Heteroseksüel evliliği yolunda gitmeyen bir kadın, medeni hukukla hayatını birleştirdiği eşinden medenice boşanamadı. Pompalı tüfekle öldürüldü; eşi tarafından. Başına bu geldi.
 
“Başıma bir şey gelmeyecekse Atatürk’ü sevmiyorum.”
 
Bir televizyon programında bir kadın, bir düşün/hareket insanından pek de hoşlaşmadığını ifade etti. İşitmediği hakaret kalmadı.
 
Bu memleketteki nefret hareketleri ve nefret cinayetlerinin müsebbibi sevgi baskısıdır.
 
Ne zaman ki bir erkekle bir erkeğin hayatını birleştirmesi davul zurnayla kutlanır,
Ne zaman ki bir kadın bir erkeği sevmediğini ifade ettiğinde anlayışla karşılanır,
Ne zaman ki bir erkek vicdanı el vermediği için ordu görevini reddettiğinde baskıyla karşılanmaz,
Ne zaman ki toplumsal cinsiyet rolleri, cinsel yönelimler, cinsiyet geçişi projeleri kişilerin kendi insiyatiflerine bırakılır,
Sevgi ve dayanışma rüzgârı, vicdanımızı serinletir.
 
Fethullah Gülen’in bu yazıdaki ilgisi nedir? Gülen Hareketi tarzı sevgi ve kalkınma şeklini sevmiyorum. Bu yüzden başıma ne gelir bilmiyorum. Sevmiyorum işte.
 
Sevgi ve dayanışma ile, tabii ki de kendi vicdanınızın çizdiği yolda.
 
Leküm dinüküm veliye din.
 

Etiketler:
Nefret