22/08/2018 | Yazar: Tanju Tariz

Mantilere evimizin adresini sorardık. “Kızılay nerede? Nasıl gidilir? Tek başımıza gitmeye korkuyoruz” tadında tazeliğimizi gözler önüne sererdik.

Merhabalar lubunyalar,

Bayramda bir gram aklı olan laço sanırım kaosjel okumaz. “O okumaz da sen neden yazıyorsun” diyeceksiniz. O da benim alıklığım. Malum bayramdayız ama hiç Bayram isminde kolim olmadı. Olmasın da değil mi?

Kızım Ebru Meral Su, “anne neden ben kurudum kaldım” diye yazmış. Kız lubunya, koli kesmelere ecnebistanlara gidip, Fransızlara süpet, İngilizlere koli, Sırplara köfte alıkacağım diye yerel tatları unuttun. Kır dizini, Angara bebelerine süpet alık. Biraz emek ver. Zaten euro fırladı, cicilik ecnebi koliler bile beldeli koliymiş gibi kıymete bindi.

Malumunuz Türk lirası değer kaybetmese de USD değeri artınca biz de bayram tatilinde İsviçre’ye gitmek yerine Eskişehir’de Porsuk’un kenarına gittik güneşlenmeye. Porsuk deyince de aklıma hep Kızımsı Yıldoz Yâ’tar gelir. (kız yatar’ın ilk a’sına şapka koy, korunmadan asla mesajını ver.) Neden bilmem kızım bana Porsuk’u anımsatır. Demhat kızım aklıma gelince de Karapürçek mesela. Bazı kızlarımı bazı mekanlarla hatırlıyorum. Ebru Meral kızımsu deyince hep İstanbul Boğazı gelir aklıma.

Yıldız kızımsı bayram öncesi yazdı. “Anne Umut, Ebru Meral, enişte ve Bobisu beraber gidiyorlar. Senle ben baş başa bir Angara tatili mi yapsak” dedi, kabul ettim. Dedim kızımsı kolileri ayarladı annesine beşer onar sunacak. Kız cumartesiden beri evden çıkamadık. Bilgisayarı açıyor geçiyor karşısına. Sinirlendim, “kiminle bu sanal sex yapıyor” diye. Yok ayol oyun oynuyor. Alıksu tatil sonrasında 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 cm ve yaş yemezsem buradan yıldızın çıpıldak fotoğraflarını yayınlayacağım.

Bayram şekeriniz

Ebru Meral kızım yanımda olsa böyle mi olurdu? Taligasıyla çıkardık. Avambüs duraklarında, mantilere evimizin adresini sorardık. “Kızılay nerede? Nasıl gidilir? Tek başımıza gitmeye korkuyoruz” tadında tazeliğimizi gözler önüne sererdik. Hem böylece avambüste beklerken ücretsiz ulaşımın fırsatlarından faydalanmak isteyen mantiler sadece şehir içi bir yolculukla yetinmek zorunda kalmazlardı, Ebru Meral kızımın tepeciklerini, kıvrımlarını, ovalarını da görür gözleri gönülleri açılırdı.

Kızlar, şu ya da bu yolla telefonunu ele geçirdiğiniz ama nasıl iletişim kuracağınızı bilemediğiniz bütün laçolara bayram kutlamak bahanesine yazabilirsiniz. Ama hemen ilk mesajda yanlışlık olmuş deyip konuyu sonsuza kadar kapatmayın. Birazcık stratejik düşünün. Stratejik mesaj yazma konusunda Laçonya Çekiç kızım size yardımcı olur. Kız bayramda geliyor musun, diye yazdım. “Anne ben Vietnam’dayım” yazmış. Ben neredesin diye sormadım ki? Geliyor musun dedim. Örneğin bu kız bu muammaları çok sever.

Bayram ziyareti, kolisi, yazısı kısa olur. İyi bayramlar!

kaosjel bayram postası çıkartsın o zaman arife günü 50 sayfa onu okuyalım.

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseksüel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com  adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam