16/07/2018 | Yazar: Defne Güzel

Hak ettiğiniz sevgiyi kendi kendinize verin. Kendinizi ödüllendirin. Yoksa gökyüzünün şu sıralar bizi ödüllendireceği falan yok.

Ben geldim!

Merhaba sevgili Lubun Astroloji okurları. Uzun bir aradan sonra yeniden sizlerleyim. Mail kutuma düşen sitem dolu mesajlarınızın hepsini okudum. Başıma bir şey geldiğinden şüphelenmiş hatta İnce gibi rehin tutulduğumu falan düşünmüşsünüz. Hiçbiri olmadı sevgili okurlarım. Tanju Anne yazılarımı engelletti ve bu süreçte hep kendi yazılarını yayınlattı. Ben de büyüğümdür ya da Balık burcu falandır diyerek sustum fakat daha fazla sizlerden uzak kalmaya dayanamadım.

Neyse madilik bir yana biz kafamızı gökyüzüne kaldıralım ve Haziran-Temmuz-Ağustos ayında neler yaşadığımızı, neler yaşayacağımızı konuşalım. Gündem hayli yoğun.

Haziran'da Neler Oldu?

*8 Mart-10 Temmuz arasında Akrep burcunda gerçekleşen Jüpiter retrosu Haziran boyunca bizlere şanssızlık, kazanç kaybı, düşük enerji gibi yaka silktiren durumlar yaşattı.

*17 Nisan-6 Eylül arasında Oğlak burcunda gerçekleşen Satürn retrosu ay boyu iş aksaklıkları, tembellik, meymenetsizlik, disiplin dışı davranışlar gibi konuları gündemimize getirdi.

*22 Nisan-1 Ekim arasında Oğlak burcunda gerçekleşen Plüton retrosu ise karamsar, içe dönük, Behlül'ü Nihal'e kaptırmış Bihter gibi hissetmemize sebep oldu.

*19 Haziran tarihinde hayatımıza giren ve 25 Kasım'a dek devam edecek Balık burcunda Neptün retrosu ise Haziran sonlarına doğru hayal kırıklıkları yaşamamıza sebep oldu.

*Son olarak 26 Haziran'da başlayan ve 27 Ağustos'a dek devam edecek Mars retrosu ise bizleri Haziran biterken daha madi, gergin, asabi kişilikler haline getirdi.

Haziran Özeti

Ay boyu şanssızlık, kazanç kaybı, uğursuzluk, salçalama gibi durumlar yaşadık ve tembelliğimiz devam etti. Battı balık yan gider derken ayın sonlarına doğru hayal kırıklıkları yaşadık. Yani bir ay ancak bu kadar kötü geçebilirdi. Benim bile içim sıkıldı yazarken.

Temmuz'da Umut Başkadır

*Temmuz ayı boyunca Satürn, Plüton, Neptün, Mars retroları devam edecek. Yani ay boyu ruh durumumuzla ilgilenmemiz, kendimizi yavaş hissetmemiz, hayal kırıklıklarına kulaç atmamız, ufacık bir gerginlikte madilik şugariyetlerini çıkarmamız mümkün gözüküyor.

*10 Temmuz itibariyle sonlanan Jüpiter retrosuyla birlikte şansı, mucizeyi, iyicil enerjiyi yeniden kazandık. Kalkın oynayalım kızlar.

*26 Temmuz günü hayatımıza girecek ve 19 Ağustos'a kadar devam edecek Merkür retrosu ise o çok iyi bildiğimiz iletişim problemlerini yine hayatımıza sokacak.

*13 Temmuz'da yaşanan Yengeç Burcunda Parçalı Güneş tutulması duygusal, güçsüz tarafımızı ortaya çıkarmamıza, karakterlerimizde değişimlere ve korunma ihtiyacı hissetmemize neden oldu. Yine bu tutulmayla ailevi konular, ev değişiklikleri gündeme geldi.

*27 Temmuz günü Kova burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması ile arkadaşlıklarımızla ilgili ikilemde kalabiliriz. (Kız bana hatırlatın bu konuyu sonra detaylı bir şekilde ayrıca yazayım)

Temmuz Özeti

Ay boyu tembellikler, hayal kırıklıkları ve asabiyet üzerimizden gitmeyecek fakat Temmuz kendimizi bir nebze daha iyi hissettiğimiz bir ay olacak. Haziran ayında olan kötü sonları değiştirmek adına Temmuz ayında ev, aile ve arkadaş değişikliklerine gitmemiz olası gözüküyor. Akrep ve Yaylar ise en şanslı burçlar olarak parlayacak. Hadi yine iyisiniz Akrep ve Yay lubunyaları.

Ağustos Çıkmazı

*Neptün, Satürn, Plüton retroları ay boyunca bizlerle. Yani kırgınlık, tembellik ve karamsarlık... Bu üçü şil laço gibi peşimizi bırakmadı.

*7 Ağustos'ta başlayacak ve 6 Ocak'a kadar sürecek Uranüs retrosu sezgisel gerilim, arkadaşlık problemleri ve hava muafiyeti gibi konuları hayatımıza getirebilir.

*27 Ağustos'ta Mars retrosu bitecek ve en azından Ağustos'un bitiminde madi ruh halinden şugar ruh haline geçeceğiz.

*19 Ağustos tarihinde bitecek olan Merkür retrosu ile de Ağustos'un son günlerini iletişim sorunları yaşamadan geçirebileceğiz.

*11 Ağustos tarihinde Aslan'da gerçekleşecek Güneş Tutulması ile yeteneklerimiz, kalitemiz konusunda değişiklikler yapacağız.

Ağustos Özeti

Ay boyu karamsarlık, tembellik, kırgınlık devam etse de Ağustos sonlarına doğru iletişim problemlerini ve asabiyetimizi ortadan kaldıracağız. Arkadaşlık problemleri ve yetenek algımızın değişmesi bu ay gündemimizde önemli yerler tutacak gibi görünüyor.

Astrolog Tavsiyesi

Kalkın mahvolduk!

Gördüğünüz gibi her şey babilof gibi. Retrolar peşimizi bırakmayacak gibi gözüküyor. Üçerli beşerli üstümüze geliyorlar. Haziran, Temmuz, Ağustos ayları boyunca tatil yapmak, yoğun çalışma altına girmemek akıllıca olur. Yine çok fazla insanla görüşmeden, önemli kararlar vermeden, akış içerisinde olup sabretmek en çıkar yolmuş gibi görünüyor. Hak ettiğiniz sevgiyi kendi kendinize verin. Kendinizi ödüllendirin. Yoksa gökyüzünün şu sıralar bizi ödüllendireceği falan yok.

Kendinize iyi bakın Lubunyalar. Bolca koli, çokça huzur.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: