23/12/2016 | Yazar: Aydın Öztek

Aydın Öztek, üç ay önce taşındığı Berlin’den yazıyor: Eşcinsel Danışma Merkezi, Engelli Eşcinseller Semineri ve lubunya kedi

Aydın Öztek | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Aydın Öztek

Sevgili KaosGL.org’a Aydın Öztek’in yeni yazısı var mı diye gelip bakan ve olmadığını görünce ayılıp bayılanlar,

Bildiğiniz gibi çok önceleri Kaos GL’nin İstanbul muhabiriydim. Gönüllü yerel gey lezbiyen muhabir ağı eğitimine katılmıştım. Bu eğitimlerde hem bir sürü faydalı, yararlı bilgi sahibi olmuştum; hem de bir sürü manti olsun cıvır olsun insanla tanışmıştım. Kaç senedir muhabiriyim Kaos GL’nin bilmiyorum ama demin de yazdığım gibi bu işi gönüllü yapıyorum. Öyle sandığınız gibi ayda üç bin, beş bin, sekiz bin lira karşılığında yapmıyorum. Ben yıllardır gönüllü olarak KaosGL.org’a yazılar ve haberler yazıyorum onlar da sağolsunlar çoğunu yayınlıyorlar.

Geçirdiğim beyin kanamasının vücudumda bıraktığı zararları azaltmak için Türkiye’de yetersiz kalan tedavileri Almanya’da sürdürmeye karar vermiştik. İlk olarak annemin doğduğu şehir olan Goslar’a taşınmış, orası benim gibi kevaşe ruhlu kanı kaynayan birisi için yetersiz kaldığından Berlin’e yaşındık.

Berlin Berlin

Bu yazıyı sizlere yaklaşık 3-4 ay önce taşındığımız Berlin’den yazıyorum. Berlin’e taşınmamızın en büyük nedeni Eşcinsel Danışma Merkezi’nin olması. Haftada bir gittiğim merkezde şimdilik sevilen biriyim. Şimdilik seviliyorum çünkü onlara gerçek yüzümü göstermedim dermişim… Yok ayol her zaman nasılsam orda da öyleyim.

Şaka bir yana eski sevgilim benim için “el iyisi” derdi. Eğer dediği şey doğruysa ve o yüzden seviliyorsam onlar benim el iyisi olduğumu anlamadan başka bir şehre taşınmalıyım. Ay taşınmak kolay mı ayol? Hem para hem zaman kaybı. Sabancı’yla akrabalığım yok.

Engelli Eşcinseller Semineri

Yazılarımı takip ediyorsanız her yıl Göttingen’de beş günlük engelli eşcinseller seminerine katıldığımı biliyorsunuz. 2017 yılında altıncı kez katılacağım. Seminer yirmi küsuruncu kez yapılacak. O kadar çok yapılmış ki semineri düzenleyen nafta emmi kaç kere olduğunu hatırlamıyor.

Seminerdeki herkes engelli. Bu kadar yıl da ben de çok fazla insanlar tanıştım. Bu seminer sayesinde dünyada ne kadar farklı engeller olduğunu ve bu engellerin kişilerdeki etkilerini öğrendim.

Lubunya kedi

Bu bölümün başlığı lubunya kedi çünkü evimizde Süskind diye bir erkek kedimiz var. Lubunya olduğunu düşündüm. Çoğunuzun bildiği gibi eşcinsellik hayvanlarda da görülen bir özellik. Bana çok düşkün olan Süskind’in eşcinsel olduğunu sanıyordum ki bir baktım annesini koliliyor. Henüz kısırlaştırmadık Süskind’i. Ay öyle bir yazdım ki sanki lubunyalar kolilemiyor, sadece koliletiyor sanacaksınız. Yok ayol öyle değil…

Bu arada ben kör olduğum ve kör alfabesi Braille ile yazılan kitapları da tam okuyamadığım için bol bol sesli kitap dinliyorum. Zülfü Livaneli’nin “Engereğin Gözü” kitabında kısırlaştırma işleminin nasıl yapıldığı anlatılıyor. O zamanlarda yaşamadığım için nasıl şükrettim bilemezsiniz. Kimse zorla kısırlaştırmayı hak etmez vallahi.

Bana ulaşmak isterseniz bir mail uzağınızdayım: aydinoztek@gmail.com


Etiketler:
Nefret