09/04/2018 | Yazar: Tanju Tariz

Biz enişteci değiliz. Lubunyanın kolisini bozarız, enişte boşta kaldığında enişteyi teselli ederiz.

Pazartesi sendromu ne ayol? Kürdan koli sendromu gibi bir şey mi? Ama kürdan koli sendromunu biz lubunyalar yaşamıyoruz ki! Malum çağ cins-teknoloji çağı; xx fotoğraflar, cam açmalar vs. derken bu sendromu yeni çağda atlattık çok şükür. Yaşıyorsa gariban gacılar yaşıyordur. Bir de Stockholm sendromu vardı… Onu da anlamadım. 18 yaşına kadar Kırşehir’de yaşadım bir sendrom görmedim. Sonra bir kış tatilinde Erciyes’e gitmek yerine sendromu yerinde yaşamak için Stockholm’e gittim. Ay bir kentin adı çıkmasın! Sendrom Kırşehir’e, Yozgat’a, Afyon’a yakışıyor da Stockholm’e yakışmıyor. Demhat kızıma sordum. Gelecek yazımda yanıt verecektir. Neden Stockholm sendromu diyorlar, kolileri hep kürdan mı, similyalar kürdan mı, taligatörler alıkmıyor mu?

Bu arada Şeri Mahmud isimli birinden bir mektup aldım. Mayosuz fotoğrafı olmadığı için buradan yanıt vermek istiyorum.

“Cam’a karşıyım. Xx fotoğraf asla açmam. Canlı canlı görmem ve göstermem lazım. Bunlar benim altın kurallarım. Canlı görmek isteyen eklesin.”

Ayol Türkan bile zamanla kurallarını esnetti. Bu ne biçim kurallar. Ben görmediğim, yemediğim, içmediğim, oturmadığım, gezmediğim hiçbir şeye, hiçbir yere referans olmam.

Bu fotoğraf eltim Bruce'un özel arşivinden. Çok ısrar etti, "Yazında paylaş" dedi. Ben de paylaşayım bari. Gerçi bu alık Yıldız Dar sansürler. Siz o yüzden eltimin sayfasından bakın yine de. 

Bu arada laçonya Çekiç’im çok mütevazidir. “Hoşlandığım birinin sevgilisini kötülemek spor olsa kesin olimpiyat rekoru kırardım” diye yazmış. Anasının kızı, öyle incelikli yapar ki dövüyor mu seviyor mu bilemezsin… Hatta kolilenmek mi istiyor kolilemek mi anlamazsın. Kızım benim ya. Bir de eklemesin mi “yuva yıkanın yuvası değil sarayı olur” Herhâlde kız! Ama mottomuzu unutmamak lazım: Biz enişteci değiliz. Lubunyanın kolisini bozarız, enişte boşta kaldığında enişteyi teselli ederiz. O da kızkardeşlerimizle dayanışmak için. Yoksa asla ikinci el sevmeyiz.

Geçen gün kızım Yıldız Dar’ı doktora götürdüm. Malum soyadı “dar” ama kendisi ne kadar dar merak ettim. Bana söylemeden beldeli koliye mi gidiyor diye içime kuşku düştü. Doktor bir kontrol etsin, istedim. Neymiş ben ka kıza madilik yapmışım, onu zühreviye götürmüşüm. Kız biz başka hastane mi biliriz? En iyi hastane zührevi’dir. Neyse doktora sordum. “Kızım çok zeki, bütün madiliklere alıkır, hemen madiliğini yapar ama mincosu ne durumda”, dedim. “Beynin müdürü bağırsaklardır” dedi. Aklı çalışıyorsa mincosu çalıştığındanmış. Aferin kızıma dedim. Sonra düşündüm. Biz lubunyalar, heterolardan daha but güllümüz ya o da bundandır diye… Yani but lafın kürdanı, beynin müdürü minçodur.

Araştırmacı tarihçi gacı arkadaşımız doktor oldu, kutlaması var dediler. Biz de gittik. Malum insanın kaç tane arkadaşı doktora yapar? Bu butlar butu similya yemek gibi bir şey sanırım. Kutlamak gerekiyor. Neyse sanırım o gün yanımdaki arkadaşım sunumsuz geldiği için kimse yanımıza oturmaya cesaret edemedi. Zavallı Aysel, en az bir on kişiye bira ısmarladı, gelsin de bizim yanımıza otursunlar diye. Ama birası biten kalktı. Ne yapayım insanlar kalitefobik ise… Canım arkadaşımı da buradan kutluyorum. Tezine Tanju Tar’iz ve kızları adına bir giriş yazamadım ama kitabına yazmak isterim.

Bu arada Ebru Meral kızıma görücü usulü laço bulmak istiyoruz. Malum Grindr bile madilik alıkıyormuş. Kızlarım ve ben bütün programlardan çıktık. Hayatımızda bir face var bir de gmail. Neyse Ebru Meral kızım, Yıldız’a hiç benzemez. O yüzden talibi bol olur diye düşünüyorum.

Alık Yıldız Dar, facem şifremi ve gmailimi vermezsen senin bütün kolilerini bozarım. Buraya eklemeyi de unutma.

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseksüel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com  adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz eğer Yıldız Dar izin verirse!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam