12/03/2015 | Yazar: Hüsrev Orgun

Kadınlar gününe madem çok destek vermek istiyorsunuz, mesela o gün evin temizliğini yapın, pencerelerin tozunu alın, ne biliyim haftaiçi giyeceğiniz kıyafetleri ütüleyin falan yani.

“Kadına uzanan eller kırılsın” diye sokaklarda, caddelerde, sosyal medyada… slogan atmakla o eller, o şiddet uygulayan, bir kadını boğan, bıçaklayan, yakan, kadına zarar veren o iğrenç eller kırılmıyor işte. Harekete geçmek lazım artık. Kadın devrimini yapmanın zamanı geldi geçiyor.
 
Evet sosyal medya etkin bir mecra. Lakin telefon, bilgisayar başından heşteg açıp onu TT’ye taşımakla da bir karış bile yol aldığımızı düşünmüyorum. Kadın devrimi dedik… “Çiçekle devrim olmaaaz.” Kadın devrimi olurken de kendimi asla antimilitarist düşünemiyorum. “Erkekler” için her daim militarist bir ruha sahibim. Asla hümanist değilim.
 
Ayrıca Özgecan eylemlerinde bazı yerlerde erkekler mini etek giyip peruk takarak protesto ettiler. Bu tarz eylemi yapanlarla; Aylin Nazlı Aka’nın yine Özgecan için dans etmesi arasında pek bir fark görmüyorum. SAMİMİYET YOKSUNU olarak ifade ettiler kendilerini.
  
Artı kadınlar gününde sokağa çıkıp biz de bu yürüyüşte varız diyen erkeklere de çok kızgınım. Yürüme kardeşim! O gün sen bizimle yürüme. O gün hiçbirinizi sokakta görmeyelim. “Özgür”ce yürüyelim. Kimse taciz edilmesin bir başkasının o kör olasıca gözleriyle… Kadınlar gününe madem çok destek vermek istiyorsunuz, mesela o gün evin temizliğini yapın, pencerelerin tozunu alın, ne biliyim haftaiçi giyeceğiniz kıyafetleri ütüleyin falan yani. Eşiniz, kızınız, anneniz, minik kız kardeşiniz akşam eve döndüğünde önüne ikram edebilecek bir kase sıcak çorba ve bir üç tunç tas has kayısı hoşafı yapın.
 
Hasbelkader o gün sizi görmeyelim.
 
Ve kadınlar gününde erkekler sadece sussun. Yeryüzünü kadın sesi kaplasın. Yeter ki o gün erkekler sokakta olmasın. Ha bir de lütfen çok rica ediyorum hiçbir erkek kadınlar gününde konuşma yapmasın. Bizlere sevgi dolu cümlecikler kurmasın. Sana ne benim günümden.
 
İki çift lafım var erkekler için. Yazımın başında da belirttiğim gibi sizler için asla hümanist ve antimilitarist düşünemiyorum. “Erkek”ler ölün. Ve o erilliği bi indirin artık. 

Etiketler:
İstihdam