21/05/2018 | Yazar: Tanju Tariz

Lubunyaları madileştirmeyeceksin! Kırk yıllık lubunyayım şu dünyada ne rektörden ne vektörden korkarım.

Canlarım kızanlarım, laçolarım,

“Lubunya her yaşta lubunyadır” demiş bir lubunya! Tabii ki bence de öyle. Örneğin yaş aralıkları erkekler için, yani laçolar için vardır. 20-25 arası manti, 25-35 yaş arası nafta, 35-45 yaş arası balomoz, 45+ (+ burada doğru yerde kullandım değil mi kız yıldız?) puri balomoz. Ama lubunyalar için bir yaş aralığı yok. Haa bazı densizler “abla”, “teyze”, “hala”, “anne”, “anane” gibi tabirler kullanıyor madilik olsun diye ama alıklar farkında değil bu kavramlar yaş ile ilgili değil, görmüş geçirmiş olmak ile ilgili. Örneğin Yıldız Dar benim kızım ama onun görüp geçirdiklerini kimse bana geçirmedi. Oradan baktığımızda Yıldız benim büyük büyük ananem olur. Mincosunun büyük olduğu bilinen bir gerçek. Hatta mincosunda naftamsı bir balomoz kaybolmuş. Kanıt programına konu olmuşmuş… Laçonya Çekiç’in yalancısıyım. (Sevgili okuyucu burada bir bağlam sorunu olduğunu fark ettim ben de ama yazdım yazıyı, Yıldız’a da attıĞIm madi koliyi düzeltmek istemiyorum.)

Ben bir anneyim, yedirmem yerim, oturtmam otururum. Malumunuz geçenlerde anneler günüydü. Herkesten hediye bekliyorum ama Yıldız Dar’dan beklemiyorum çünkü benim görüşümü sormadan en madi kolisini benimle paylaşacak biliyorum. Ama Laçonya Çekiç öyle mi? Ya da Ebru Meral Esin kızım.

Kızım Ebru Meral beni haftasonu gezmeye Çukur Mahallesine götürecekmiş. “Çukur evimiz, Tanju kolimiz” yazan bir pankart ile Çukur’un mantileri benim çukurlarımda kaybolacakmış. Kız dediğin böyle olur. Laçonya Çekiç’im ise bana Kırşehir, Niğde, Aksaray, Afyon, Tokat turu ayarlamış. Anne gezersin, hem minconu hem kafanı dağıtırsın diyor. O konuda şimdiden yorum yapmayacağım. Elit translar gibi canlı yayın bağlantısı yapacağım. Peki Yıldız ne alacak gerçekten merak ediyorum. Umarım anneler gününü unutur.

Ha geçen Kari’n geldi. Çok mutlu oldum çünkü bende roman, hikaye kitabı yayınlamak istiyorum. Hatta kim bilir belki bir şiir kitabı yayınlarım. Abla sen nasıl yapıyon diye soracağım. Bir de şiir kitabı yayınlamak için şiir yazmak şart mı? Bir de benim anılarımı yazmasını isteyeceğim. Ondan iyi yazar mı bulurum. Şiir ve öykü kitaplarımı da mahlasla yayınlamaya karar verdim: Kari’n Dar! But heyecanlıyım kızlar.

Geçenlerde ODTÜ’de Gökkuşağı yürüyüşü vardı. Neymiş vektör yürütmeyecekmiş. “Alık” işte tam da böyle durumlarda kullanılan bir kelime. “Abla sen ne dediğinin farkında mısın?”, “Abla saf mısın?”, “kız aklın başında mı?”, “kız söylediğine kendin de inanmıyorsun değil mi?”, “tamam oldu” anlamında kullanılır. Rektör müsün Vektör müsün bilmem ama o ne biçim isim kız? İnsan makul bir isim bulur kendine. Senin bir annen yok mu? Annen seni uyarmadı mı? Lubunyaları madileştirmeyeceksin! Kırk yıllık lubunyayım şu dünyada ne rektörden ne vektörden korkarım. Birkaç lubunyanın gelip madilik şugariyetlerini ortaya koymalarından korktuğum kadar başka bir şeyden korkmam. Annem yapma böyle. Tamam şugar değilsin, mantimsi bile değilsin, kızımsı değilsin ama sen de o yürüyüşe katılsan belki seni de beğenen birileri çıkar. Bir sürü balomoz seven lubunya var. Sen de rahatlarsın biz de rahatlarız. Merak etme ben kızları uyarırım kimse senin koline alıkmaz!

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseksüel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com  adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz eğer Yıldız Dar izin verirse!

Kızlarım sizlerin de 17 Mayıs Dünya Homolar Günü’nüzü kutlarım. Homo değilim, kızım ama sizleri de unutmuyorum.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam