14/03/2017 | Yazar: Defne Güzel

Beklenmedik gelişmeler yaşayacağız, sistem değişikliğine gideceğiz. Kısaca, dolunay tarafından madileneceğiz.

Merhaba sevgili Lubun Astroloji okuyucuları, okurlarım, canlarım... Haha.

Üç parça halinde yayınlanan önceki yazımla ilgili sizlerden çok güzel geri dönüşler aldım. Burçları kısaca anlattığım yazımı sevdiniz, beğendiniz, okurken eğlendiniz, parçaların yayınlanmasını beklediniz, KaosGL'ye azcık renk geldi diye düşündünüz... Müteşekkirim. Daha yeni başlıyoruz düşüncesi ile yeni yazımı da sizlerle paylaşmak istedim.

12 Mart 2017 gecesi başak burcunda gerçekleşen dolunayın astrolojik alt metni karşınızda.

Dolunay madilemeye geliyor

Dolunay, kısaca güneş ve ay karşıtlığı olarak tanımlanabilir. Eski Mısırlılar dolunay zamanı Nil Nehri'nde bazı hareketlilikler olduğunu gözlemlermiş. Astrologlar ise dolunayın su üzerinde yaptığı bu etki -insan vücudunun dörtte üçü de su iken- neden bizler üzerinde de oluşmasın diye düşünmüşler. Bu yüzden dolunay astrolojik olarak çalkantı ve duygusal yoğunluk demektir. Bu arada ayın, yengeç burcunun ve dördüncü evin yani duygu evinin yönetici yıldızı olduğunu da unutmamak gerekir.

Gelelim başak burcundaki dolunaya. 12 Mart'tan üç gün önce ve üç gün sonra dolunay etkilerini yaşayacağız, yani analiz etmek isteyeceğiz. Beklenmedik gelişmeler yaşayacağız, sistem değişikliğine gideceğiz. Kısaca, dolunay tarafından madileneceğiz.

Dolunayın burçlara göre etkisi

Koç: Biliyorsunuz koçlar, sizlerde akıl ve mantık sıfır. Nakka. Bu dolunay sürecinde biraz daha akılcı düşünebilir ve ileride işinize yarayacak akıllıca kararlarlar verebilirsiniz. Taraf tutmak gibi kötü bir huyunuz var. Bu huyunuz başınıza iş açabilir. Mümkün mertebe tarafsızca hareket etmeye özen gösterin.

Boğa: Para hesabında artık ordinaryus olduğunuzu herkes biliyor. Bu dolunay sizler için bir fırsat olabilir. Yastık altına, çorapların içine soktuğunuz ziynetleri çıkartın. Risk alın ve yatırım yapın. Benden söylemesi, kazançlı çıkacaksınız. Bu dolunay, analiz dolunayı demiştik. Azcık diyet analizi de yapsanız fena olmaz.

İkizler: Analitik düşünmekte üstünüze yok. Plan-program sizin işiniz ikizler burcu. Ortamlarda yerinizi garantiye almak için attığınız kürleri bir kenara bırakın ve bu dolunayda kendi içinize dönün. Elinize bir kağıt kalem alın ve kariyer çizelgelerinizi oluşturmaya başlayın.

Yengeç: Aşkım, siz alışkınsınız. Bu da gelir bu da geçer. Hem zaten dolunay sizi sürekli koliliyor. Laçolarınızı bir kenara bırakıp artık kendi çıkarlarınızı düşünmenin vakti geldi. Adamlara para yedirmeyi bırakın ay.

Aslan: Her yazımda sizleri uyarmaya devam edeceğim aslan burçları. Sakın! Sakın, dolunayın gazına gelip millete corlamayın. Sinirleriniz hassastır, bilirim. Sevdiklerinize hakim olmak isteyeceğinize kendinize hakim olun derim ben.

Başak: Hadi yine iyisiniz. Bu dolunayın patronu sizlersiniz. Hayatınızı zaten detaylarla kararttınız. Şimdi daha da beter olacak ve detayların içinde boğulacaksınız. Sonunda görmeniz gerekeni göreceksiniz ve adımlarınızı da ona göre atacaksınız. Herkes bir, sizler iki kere çabalıyorsunuz bu hayatta. İşte size ektiklerinizi biçmek için iyi bir fırsat. Bir de bağırsaklarınıza dikkat edin derim. Çok lavaş alıkmayın.

Terazi: Yukarı tükürsem bıyık, aşağı tükürsem sakal dediğinizi duyar gibiyim terazi burçları. İlişkileriniz sizi bu dolunayda daha da zorlayacak. İşin içinden çıkamıyorsanız kim var kim yok gönderin derim ben. Sürüngenleri çıkartın hayatınızdan olsun bitsin.

Akrep: Yaptığınız çorlar yoksa gün yüzüne mi çıkacak? Sizleri de uyarıyorum akrep burçları. Haklı-haksız ortalığa dökülecek. Bu dolunayda yargı süreçleri değişecek. Hadi evrensel adaleti türlü hileler ile elinize aldınız. Peki ya ilahi adalet? Ya vicdanınız? Ayy! Madilik var.

Yay: Düşüncesizlik sizin göbek adınız. Şans her daim kapınızda yay burçları. Aklınızı başınıza birazcık alın sonra yine rahat edeceksiniz. Hep gelecek odaklı yaşıyorsunuz. Geçmişi yeniden gözden geçirmenizde fayda var. Kaçırdığınız fırsatları bu defa geçmişinizde bulabilir ve kapıyı yeniden eşeleyebilirsiniz.

Oğlak: Zararın neresinden dönerseniz kârdır. Etrafa para saçmayı bırakın artık. Dolunay sağolsun sizlere şok yaşatabilir. Ansızın kendinize gelebilirsiniz. Sürekli paradan yana sınanan, evi mühürlenen, laçosu şil çıkan siz oğlak burçları, düşünün ve ona göre hareket edin. İmtihan olmaktansa imtihan edin.

Kova: Sülaleniz rahat sizin. Hiçbir şey olmaz size. Kalorifer böceği gibi doğada yıllarca yaşayabilirsiniz. Zaten bu dolunayda da haklılığınızı ispatlayacak, sizleri aklayacak ve feraha çıkartacak her türlü kanıtı elde edeceksiniz. Yine siz kazandınız.

Balık: Kendinizi fazla saldınız. Mağduru oynadınız, ooh. Bu durum hoşunuza da gitti. Zaten her zaman böyle yaparsınız. Aksattığınız bütün işler işte şimdi bir bir önünüze gelecek. Hadi bakalım kalkın altından kalkabiliyorsanız.

Aşkımlar, benden sizlere söylemesi, bu dolunayda mümkün olduğunca sakin kalın. Hislerinizi dinleyin ve az risk alın. Görüşmek üzere.


Etiketler: