10/04/2017 | Yazar: Defne Güzel

Beşinci günün şafağında ilk gördüğünüz mantinin similyasına bakın. Bu zor günleri kolileşerek atlatacağız.

Herkese merhaba,

Daha önceki yazılarımda verdiğim kötü haberler yüzünden adım felaket tellalına çıktı biliyorsunuz. O yüzden bu yazımda şom ağızlılıkta zirve yapmayı hedefliyorum. Sonuçta doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. Ne eylerseniz kabulümdür bacım. Üzerime yapışmış olan uğursuz müneccim vasfını sahiplenerek kendimi bu dolunayın karanlık madiliçesi ilan ediyorum. Artık beni siyah pelerinli, uzun tırnaklı ve kötü kahkahalar eşliğinde kendisini parmaklayan bir kahin olarak kafanızda rahatlıkla resmedebilirsiniz.

Hangi dolunaydan mı bahsediyorum?

Elbette 11 Nisan akşamı terazi burcunda gerçekleşecek olan dolunaydan. Astrolojik bir cenderenin içine girmeden önce şu kötü haberi vermeliyim ki; 11 Nisan'da yalnızca dolunayın değil dört adet retronun da kesişimi içerisinde bulacağız kendimizi.

Yıllar yılı bir retro teranesidir gidiyor. Peki nedir bu retro?

Aslında gezegenler retro yapmazlar yani geri hareket etmezler. Her gezegen kendi seyrinde ilerler lâkin biz kıçı kırık, bencil astrologlar merkeze dünyayı aldığımız için diğer gezegenlerin bazen geri hareket ettiği algısına kapılırız. Retro kısaca; ertelenme, geçmişle yüzleşme, aksilik, gecikme ve ahenk bozukluğu olarak adlandırılabilir. Retro zamanları geçmişi tekrardan yaşayabiliyoruz. Tekerrür ya lubunya!

Gel gelelim şu karanlık 11 Nisan akşamına.

1) 11 Nisan - 4 Mayıs Merkür Retrosu

11 Nisan'ın bizlere hazırladığı bir diğer sürpriz, 4 Mayıs tarihine kadar sürecek olan Merkür retrosu. Bu retrodan en çok burç, yükselen burç ya da ay burcu başak-ikizler olanlar etkilense de hepimiz az biraz nasibimizi alacağız. Dostlar! İletişemeyeceğiz. Üzerimize bir alıklık gelecek. Eksik haberler, yanlış kararlar, yanlış anlaşılmalar bu tarihler arasında peşimizi bırakmayacak. Çılgın astrolog coşturuyor.

2) 5 Mart - 16 Nisan Venüs Retrosu

Zaten Mart ayından beri içinde bulunduğumuz bir retrodur kendisi ve 16 Nisan tarihine kadar da sürüp gidecek. Nedir efendim meali? Aşkın ve konforun gezegeni Venüs geri hareket ediyor. Yani kapınız çalarsa açmadan önce bir kere daha düşünün. Yalak eski sevgiliniz kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırmış ve kapınızın önünde komün yaşama geçmiş olabilir. Hemen o ezik, biçare haline aldanmayın derim. Kim bilir şeytan boynuzlarını sizden saklayabilmek için neresine soktu. Unutmadan, boğa-terazi ikilisi bu retrodan en çok nasibini alan iki burç olacak. Aşkın yanı sıra huzur, konfor ve mantık hayatımızdan çok uzaklara göç edecek.

3) 7 Şubat - 10 Haziran Jüpiter Retrosu

Şubattan beri tarlalar kuru. Topraktan ot yerine daş çıkıyor daaş! Bolluğun, bereketin, şansın gezegeni geri hareket halinde. Tam sigara yakacakken Cumhurbaşkanı paketinize el koyabilir. Öyle bir şanssızlıktan bahsediyorum. Bir de Jüpiter retrosundan olsa gerek ne anlatılanı anlıyoruz ne birilerine dert yanabiliyoruz. Mektepli lubunyalar, ayağınız okuldan geri geri gidiyorsa bu retroyu bahane edebilirsiniz. Hepsi Jüpiter'in suçu. Hoop! Jüpiter retrosu bir de hukuki süreçlerimizi geciktirip yurtdışı seyahatlerimizi de iptal etti mi tamamdır. Sevgili yaylar ve yayımsılar, bu madi durumdan en çok siz etkileniyorsunuz haberiniz olsun.

4) 7 Nisan - 26 Ağustos Satürn Retrosu

Herkesin malumu, oğlak burcunun gezegenidir Satürn. Hani şu gaddar, disiplinli, mantıklı, sorumluluk sahibi oğlaklardan bahsediyorum. Heh işte o oğlaklar süt dökmüş kediye dönecek. Disiplini boşverecek. Mantıktan uzaklaşacak ve sorumluluk almayacak. Kısaca götü başı dağıtacak. Benim keyifle karşıladığım bir retro bu. Tabii bu durum yalnız oğlakları değil her birimizi etkileyecek. İşin kötü yanı lubunyalar, korkularımızla yüzleşebiliriz.

Ve sahnede dolunay

Gezegenler geri hareket ededursun biz asıl konumuza gelelim. 11 Nisan'da terazi burcunda dolunay var. Aşk hayatlarımızda tutukluklar yaşayabiliriz. Retroların da etkisiyle geçmiş aşklarla yüzleşmek, kapanmamış defterleri kapatmak mümkün. Hali hazırda hayatımızda bulunan aşkı da noktalayabiliriz. Dolunay gönül gözünü açar. Partnerinizin yahut partnerlerinizin yediği bokları hissedebilirsiniz. Hissikablelvuku biliyorsunuz.

Peki tedavisi var mı doktor?

Bir astrolog tavsiyesi olarak sizlere, 11 Nisan akşamı küveti doldurmanızı, mumları yakmanızı ve şarabı şişeden içmenizi tavsiye ediyorum. Elbette müziksiz olmaz:   https://www.youtube.com/watch?v=AHWLVxg8MxA

Beşinci günün şafağında ilk gördüğünüz mantinin similyasına bakın. Bu zor günleri kolileşerek atlatacağız.

Görüşmek dileğiyle...


Etiketler: