17/09/2013 | Yazar: O. Demet Yanardağ

Dönme olmak bir seçim değil; ama katil olmak seçim meselesi; ama dönme öldüren biri düzen tarafından katil olarak bile görülmüyor.

O. Demet Yanardağ | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı O. Demet Yanardağ
Bir çocuğunuz oluyor. Önünde küçücük bir çıkıntı var. Pek erk olan düzene, bir erk birey daha kazandırmanın gururunu yaşıyorsunuz. Yıllar geçiyor ve hayalleriniz yıkılıyor. Çünkü sizin çocuğunuz olan hafif çıkıntılı varlık aslında düzenin altında ezilecek biri. O çıkıntılı bebek, kendini karşı cinse ait hissediyor. Hatta O, aslında karşı cins. O her şeye karşı. Onun varlığı karşı.
 
Büyüdükçe güzelleşiyor. Kalbi çiçek açıyor. Siz o çiçekleri yolmak istiyorsunuz. Çünkü çiçekleri değil, futbolu falan sevmeli. Ağız dolusu küfür etmeli. Sikmeli, sikmeli. Ama asla sikilmemeli! O sizi dinlemiyor. Kendi benliğini dinliyor. Ve baskınıza dayanamayıp evden kaçıyor. Yapacak bir şeyi olmadığı için de seks işçiliği yapmak zorunda kalıyor.
 
Eyvaaah! Döndüğü yetmiyor bir de Orospu oluyor. Pek namuslu düzene namussuz bir birey armağan etmenin üzüntüsünü yaşıyorsunuz. Düzeni bozan bu namussuzu temizlemeyi düşünmeseniz bile Düzen fedaileri devreye giriyor. Pek namuslu fedailer dalga geçiyor. Polis ceza kesiyor. Neden mi? Sikmeyi değil de sikilmeyi tercih ettiğini düşünüyorlar. Eee normal. Doğduğunda çıkıntına bakan düzen sadece cinsiyetçi yaklaşıyor. Her şey bastırılmış duygular, sikmek-sikilmek üzerine kurulu. Derken, yüreğinde çiçekler açan bu dönme kanlar içinde bulunuyor. Sikilmek bu kadar kötü, ölümü hak ediyor. Sırf döndüğü için öldürülüyor. Herkes göz yumuyor, zaten dönmeymiş iyi olmuş...
 
Bu nasıl bir nefretmiş ki? Öldüğünde bile durmuyor. Her yıl, bir yığın dönme doğuyor. Her yıl öldürülmeye hazır yeni kurbanlar. Hayatını kâbusa çeviren namuslular... Dönme olmak bir seçim değil; ama katil olmak seçim meselesi; ama dönme öldüren biri düzen tarafından katil olarak bile görülmüyor. Eli kanlı errrkeklerimiz ve dönmeleri çekemeyen kadınlarımız çük ve kukularıyla gurur duyuyor. Her bir dönme öldürüldüğünde toplumun edep yerleri serinliyor. Daha bir erkek, daha bir kadın oluyorlar; ama insanlıktan çıkıyorlar. Evet evet, Nne olursanız olun fark etmiyor. Erkek-kadın-girintiler-çıkıntılar; ama dönme olmak öldürülmeye neden oluyor. Bu hafifletici bir neden değil tabii! Sadece öldürülmeye neden. Dönersen, her şeyi hak etmişsindir çünkü! Dönersen ölürsün. 

Etiketler:
Nefret