27/11/2012 | Yazar: Buğra Tokmakoğlu

İyisiyle kötüsüyle aldığı kararların hesabını yine kararı alan öder fazlasıyla...

Buğra Tokmakoğlu | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Buğra Tokmakoğlu
İyisiyle kötüsüyle aldığı kararların hesabını yine kararı alan öder fazlasıyla...
Alınan kararla ilgili yorumda bulunan, fikir vermeye çalışanların niyetleri sonuçlar görülmeye başladığında kendiliğinden belli olur.
Kimisi sizinle gözyaşı döker, kimisi içten içe şen kahkahaları patlatır; sevinçli anınızda sizinle mutlu olan da vardır, sahte gülümsemesinin soğukluğunu yüreğinizde hissettiren de...
***
Gündelik yaşamda çevrede olup bitenden bağımsız yaşayamayan bireyler olarak hayatımızla ilgili atacağımız adımlarda ister istemez birlikte yürüdüğümüz kişilere başvurur, görüş alışverişinde bulunuruz.
Birlikte yaşamanın gereği ve kendi ruh sağlığımızın teminatı olarak "güven" kredisi verdiğimiz gündelik yaşam öznelerimizi iyisiyle kötüsüyle aldığımız kararların neticelerindeki tepkilerinden de tanıyabiliriz çokça.
Aslında sonuç almaya dahi gerek yok. Çünkü çoğu zaman sonuç görecek kadar uzun soluklu beklemeler olmadan daha yolun başında verilen tepkiler aslında kişilere yüklediğimiz anlamların nasıl da değişebileceğinin en güzel örnekleri olmaya yeter de artar.
***
Yakın bir geçmişte hayatımda kendimce önemli olan bir karar vermek durumunda kaldım.
Kararı alma aşamasında tüm senaryolara göre değerlendirmelerde bulunup, artısıyla eksisiyle ilerleyen günlerde beni etkileyecek bu durumu tartmak zorundaydım.
Bu zorunluluk karmaşasında tüm ihtimaller üzerinde kafa yorarken bir ara çıldırma noktasına kadar geldim. Birçok insan için ani hamlelerle alınabilecek bir karar benim için öyle çok kolay alınamıyor maalesef.
Karar alma mekanizmam ile mücadele ederken, yanımda olup içtenlikle her anımda her türlü çelişkimi sakinleştirmemde yardımcı olanlara ne kadar teşekkür etsem azdır.
Hayatta kimseye "dost" deme cesaretini göstermeyen ben için bu kişiler dostluklarını fazlasıyla sergilediler.
Önemli atfetmekte çekinemeyeceğim ve sayıları bir elin parmaklarının sayısına dahi ulaşamayan "dostlara" selam olsun...
İki elini ovuşturup heyecanla olumsuzluk merakı olanlar, ovuşturmaya devam edecekler uzun bir süre akıllarında olsun...
Başkalarının keyifsiz anlarından keyif almanın insanı nereye sürükleyeceği konusunda biraz tahlil yapsınlar isterim.

Etiketler:
Nefret