21/03/2014 | Yazar: Samet Atasoy

Neyse ki, teknoloji var, yasadışı paylaşımlar var… Sonunda biz de bu şen şakrak dünyanın bir parçası olabiliyoruz.

Egemen Bağış olduğu iddia edilen ve inkar edilen adamın seslerini dinledik. İlginç gelmiş olabilir ama çok da şok olmadık. AK Parti’nin üst yüzey yetkililerinden böyle şeyler beklenir diye değil, insanların yakın arkadaşlarıyla konuşmaları zaten böyle olduğu için. Çünkü herkes kişisel hayatında iş yaşamındaki gibi davranmaz. Milletvekilleri, bakanlar, kürsülerde, mikrofon karşısında tabii ki göbekten muhabbetler edemezler. Ama niye etmesinler?
 
Egemen Bağış yetkilerinin getirdiği sorumluluğun gereklerini dikkate almamış. Bir nevi saflık etmiş. Şakalı makaralı arkadaşıyla konuşurken KURAN’LA DALGA GEÇMİŞ. Tamam göze girmek için dini sömürüyorlar, sure filan çakıyorlar. Bunun garipliği, şakalı ses                                               kayıtlarından mı yoksa sureler twitter’a ilk çakılmağa başladığı zaman mı anlaşılmalıydı?
 
Egemen Bağış’a özgürlük diliyorum. Bir rüyam var, hükümet yetkililerinin gönüllerince Kuran’la dalga geçtiği bir gelecek! Siyasetçilerin dinle dalga geçerek oy kazandığı ve kimsenin dinle dalga geçildi diye alınmadığı bir dünya.
 
Egemen Bağış’ın bu konuda bir önayak olmasını isterdim. Ancak malesef yalnızca kendi kankalarıyla böyle tatlı, gevşek muhabbetler yapıyor. Bizi bu muazzam sohbetlerden mahrum bırakmalarına çok kızıyorum doğrusu.  Milletvekilleri de, bakanlar da özel hayatlarında çok makara insanlar tabii ki. İnsan gülmek, eğlenmek istiyor. Beni de davet etseler ya.
 
Neyse ki, teknoloji var, yasadışı paylaşımlar var… Sonunda biz de bu şen şakrak dünyanın bir parçası olabiliyoruz.
 
Egemen Bağış’a kankalık teklifimi tamamına erdirmek üzere kendisine şu mesajı yollamak isterim:
 
’’Kul HuAllahu Ahad, Go Straight Ahead, Turn Left’’ 

Etiketler:
İstihdam