12/09/2017 | Yazar: Tanju Tariz

Eniştenizden uzak durun! Yoksa ben de yazılarıma ara verip bir süre mevsimlik enişteci olacağım!

Kızlarım siz siz olun, elit olun, Ka olun! Basit olmayın! Ucuz olmayın! Esmeray, Demhat ve Laçonya Çekiç kadar düşmeyin. Bir laçom uyardı, “Sen bunlara yok kızım, yok kız kardeşim, yok kuşum diyorsun ama şu ucuzluğa bak” dedi. Üç tane fotoğraf gönderdi. Ben de ucuz gacılar minçolarını açtılar gene sandım. Yok anam onun bile bir performans değeri var! Ucuzlar kolisiz kalmışlar tabii cicilikleri de yok. Sosyal medyada imalı imalı mesajlar göndermişler. İletişimci bir arkadaşım var. Kadının canı sıkıldığı bir zaman kaos jel medyasını araştırmıştı. Ona sordum, “İdil abla, bu sosyal medya yazarları bu iletileriyle ne anlatmak istediler” diye. Kadın Kastamonu şivesiyle Fransızca konuştu. Sanırım onu da kaybettik. Napsın kadın da haklı! Neyse ben yorumsuz bir şekilde siz sevgili okurlarımla paylaşıyorum. (Laçolarım, bu üç zırıl da +18’in kıymetini bilmeyen rezil insanlar! Bunları eklemeyin, hep kür koli veriyorlarmış!)

“Ankara'da iğne yapabilen arkadaşlarım var mıdır? Acil!!!”

İlki Demhat’tan, “Ankara'da iğne yapabilen arkadaşlarım var mıdır? Acil!!!”

Sizce bu “iğne” nedir? Bir lubunya sonbaharda neden iğneye ihtiyaç duyar? İnsanda biraz utanma duygusu vardır. Bir de durmadan “dünya dönüyor ben dönüyorum” tadında açıklamalarından sonra AKePe bilmem ne gençlik örgütünden bir hetro (retro gibi ama yeniden hiçbir zaman moda olmayacak bir cinsel yönelim) dünya düzdür diye açıklama yapmak zorunda kaldı. Valla Demhat’ın bu olayla ilgisi nedir bilmiyorum. Benim de bir “ar” duygum varmış onu fark ettim. Kaos jel’in sansürüne gerek kalmadan yazamadım valla!

Demhat kızım, sana Lö Angara paparon teşkilatı öldüren cazibe diyormuş. Madilik alıkacaktım. Vazgeçtim. Kız neden böyle diyorlar? Bana mektup yaz! Kaosjel bazı mektuplarımı bana vermiyor. O yüzden iadeli tahahütlü e-mail at! Onu atamıyorsan +18 cm bir laço ile koli gönder bana!

Taklitler aslını yaşatır...

“Kaçak çay iyisinden satan, bilen eden var mıdır?”

Eniştecilik mi emin olamadım. Sevgili Esmeray eskiden feminist bir kadındı şimdi sanırım enişteci feminist oldu. Bu ne demek ahlaklı edepli okuyucularım, siz siz olun similya fotoğraflarınızı bu gacıya göndermeyin! Ben eniştenizin telefon numarasını ve fecibuk hesabını değiştirdim. Malum benimki de “kaçak çay”a benziyor. Esmeray abla burası Viyana değil! Türkiye’deyiz! Enişteci olma! Sakin ol! Sen de bulursun.

Bir de abla bilmez misin, enişteciler birbirleriyle dayanışmaz. Halen bir laço örgütü kurulamamışken “kaçak çay iyisinden satan, bilen var mıdır” diye enişteci lubunyalara çağrı yapıyorsun ama biri madilik yapar görürsün. Bu arada benim kocamdan uzak dur!

“Herkes bana aşık. Çok üzülüyorum bu insancıklara!”

Kuzguna yavrusu güzel görünürmüş ama bu Laçonya Çekiç bana hiç şugar gözükmüyor. Sanırım kuzgun olmadığımdan. Kız bu bedava koli veriyor, hafta sonu full çalışıyor. Koli bulamayan, gidecek evi olmayan laçoları eve alıyor. Sonra yalvar yakar koli kesiyor bir de üstüne “Herkes bana aşık. Çok üzülüyorum bu insancıklara!” demez mi? Kız evde ayna mı yok diyecem ama eminim yoktur! Malum benim kızımsın. Benim de evde aynam yok. Ben buna hamileyken “Banu Alkan dünya starı idi”. Ben de sürekli “bana da bana da şarkısını dinliyordum.” Sanırım ondan böyle arsız oldu. Ama siz bakmayın ona bir İstanbul hanımefendisidir. Ne de olsa babası yılların tarikatörü! Kızların önünden, arkasından geçti. Görmüş geçirmiş bir adam.

Ama bakın şu fotoğrafa Yıldız Tar öyle mi? Evli, mutlu ve çocuklu klibinden fırlamış gibi! Kız merak ediyorum Lö Angara’da ne yapıyorsun bana yaz demiştim. Bu fotoğrafı göndermiş. Çok üzüldüm! İçimin yağları eridi! Ebru Meral ile birlikte domates konservesi yapmışlar. Şişko Umut bunları çalıştırmış. Kız, “Koli istiyorum”, demiş, Umut da bunlara “koli koli domates almış”. Boğazdan gelen esinti Yıldız! Evine dön! Sen İstanbul kızısın! Sen boğazdan gelen esintisin! O yaban ellerde yapamazsın! Ben seni domates konservesi yap diye eziklemedim! Ucuz olma! Amerika’dan Evropa’ya domatesi senin asil soyun getirdi!

Neşeli Rüya Ebru Meral Esin kızımı merak ediyormuşsunuz. Kızım daha önce söylediğim gibi Nazlı’dır. O yüzden sosyal medyada görünür değil. Onu merak eden laçolar doğrudan bana yazabilir. Lubunyalar da bir laço ikram fotoğrafı ve lafonten bilgisi ile bana başvurabilir.

Kıbrıs’tan Veganya kızımdan mektup gelmiş:

“İlk yazılarını okuduğumda Kaosjel ne kadar geniş, kendilerine madilik yapan yazıları bile yayınlıyorlar! Keşke kaosjel Kıbrıs’ın bir köyüne taşınsa dedim. O Umut’un kiloları, Yıldız’ın kolilerine laf sokuyorsun diye üzülmüştüm. Ama seni çok seviyorum.”

Sonra bunların sitesine baktım bir de ne göreyim, Kuir Kıbrıs diye bir dernek varmış! Kaosjel’den Umut’un yazısını okumuşlar. Buradan derneğe sesleniyorum! “Tanju Tariz yazısı” neden okunmuyor?! Neden Kıbrıs Türkçesine yazılarım çevrilmiyor? Siz o dernekte ne yapıyorsunuz? “Sevmeyelim de taşa mı dönelim”!

Erman’ım, vegan mezem, güzelim. “Ben de okunmak istiyorum” diyecektim ki zaten beni okuyacaklarmış. Benim geldiğimi zannedip izdiham yaşanabilir endişesinden dolayı adımı duyurmamışlar. Teşekkürleri sunarım.

Yıldızım kızım tek başına senin çeri domatesli fotoğrafların kurtarmayabilir. Şu Kıvanç’ın çakması modelin fotoğraflarını Kıvanç’ınki ile birlikte koy! “Taklitler aslını yaşatır”, de!

Bir de bu bir gullüm yazısıdır. Kimseye madilik alıkmıyorum. Eniştenizden uzak durun! Demhat, Esmeray, Laçonya Çekiç size son uyarım! Yoksa ben de yazılarıma ara verip bir süre mevsimlik enişteci olacağım!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam