07/08/2017 | Yazar: Defne Güzel

7 Ağustos Kova burcunda Ay Tutulması

7 Ağustos Kova burcunda Ay Tutulması

Merhaba sevgili Lubun Astroloji okurları, beybilerim, aşkımsularım...

Uzun zamandır aktivistlerle burçlar üzerine röportajlar yapıyorum biliyorsunuz. Bu duruma ara verip kafamı biraz gökyüzüne kaldırayım dedim. Bir de ne göreyim, yıldızlar Annem Yıldız'ın koli hayatı kadar karışmış.

Tatile çıkarken söz vermiştim aslında kendime; burç, dernek, fal konuşmayacağım diye. Lubunyanın yemini similyayı görene kadardır biliyorsunuz. Sizlerden gelen yoğun talebi kıramadım. 7 Ağustos Ay Tutulması karşınızda. Hem de dört retro ile birlikte.

Satürn Retrosu / 7 Nisan-26 Ağustos

Bildiğiniz gibi oğlak burcunun, disiplinin, otoritenin, geleneklerin gezegenidir Satürn. Geri hareketinde üzerimize rehavet yağdırdı. Kolumuzu kıpırdatasımız, çark atasımız, lavaj alıkasımız bile gelmiyor. 7 Nisan'dan 26 Ağustos'a kadar bu beyin bulanıklığı, ertelenmeler devam edecek.

Uranüs Retrosu / 4 Ağustos-3 Ocak 2018

Nur topu gibi bir retro daha hayatımıza girdi Lubunyalar. Kova burcunun yöneticisi, sezginin, havanın gezegeni Uranüs 4 Ağustos'tan taa 3 Ocak 2018'e kadar terso yapacak. Sezgilerimiz çalışmayacak, uçak seyahatleri rötara uğrayacak, arkadaşlıklar bitecek, eski defterler yeniden açılacak. #madilik

Neptün Retrosu / 17 Haziran-23 Kasım

17 Haziran'dan bu yana Neptün geri hareketinin içerisindeyiz. Balık burcunun yöneticisi Neptün hayallerle, rüyalarla, suyla ilintilidir. 23 Kasım tarihine kadar hayal kırıklıkları, kötü rüyalar, bilinç-bilinçaltı karmaşası peşimizi bırakmayacak. Naciye'de şifa var.

Plüton Retrosu / 21 Nisan-29 Eylül

Seksin, karanlığın, sırların ve akrep burcunun gezegeni... 21 Nisan'da başladı geri hareketine. 29 Eylül'e kadar bize kötü kolileri, güven sarsılmalarını, endişeyi, korkuyu ve radikal kararları tattıracak.

Sahnede 7 Ağustos Kova Burcu Parçalı Ay Tutulması ve Dolunay

Beni vejetaryen, kedi sever, yoga yapan bir travesti olarak tanıdığınızı biliyorum ama konu astroloji olunca siyah pelerinimi takar, uzun tırnaklarıma rağmen kötü kahkahalar eşliğinde kendimi parmaklarım. İşte o anlardan biri daha. Olimpos tatilimde, tapınaklarda manti kanı içip ayin yapmadım mı sanıyorsunuz?

Dolunay var ve ay parçalı tutuluyor. Hem de kova burcunda. Duygularımızı yöneten ay, arkadaşlığın burcu kova da tutulursa sizce de arkadaşlıklar sınanmaz mı? O çok sevdiğiniz arkadaşlarınıza dönüp bir daha bakın derim ben. Gerçekten sizin kadar onlar da arkadaşlık sözleşmelerinize sadık mı? Gizli gizli eniştecilik yapıyorlar mı mesela? Ya da arkanızdan gıybetinizi?

Çare neydi?

Çare emekti. Çare, dört retro altında gerçekleşen bu tutulmada dikkatli davranmaktı. Çare, "Hiç öpmeyeyim canım yılan sevmiyorum"du.

Benden bu kadar beybiler. Olimpos'tan, Kaş'tan sonra tatilime Nilüfer Müzik Festivali'nde devam edeceğim Kendinizi sevmeyi unutmayın...

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler: