22/06/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Yeni yazarımız Tanju Tar’iz Onur Haftası’na özel hamam kurallarını yazıyor.

Ayol ilk yazım beklenen ilgiyi görmemiş. Ulan zırıllar sanki yazıyı edasıyla, kokusuyla yayınladınız da! Ben dedim ki ilgili ilgisiz, güzel çıplak erkek resmi koyun. Dedim şu Türkiye’nin ilk gey magazin sitesi bak ne güzel yapıyor. Kıvanç Tatlıtuğ umulmadık bir şekilde yakalandı diyor. Yarı çıplak fotoğraf… Sen heyecanlanıyorsun. “Kıvanç kime süpet yaptırırken yakalandı” diye düşünüyorsun. Meğer adam hapşırmış! Ve inanın böyle bir haber olsa Kaos’un r’siz Umut’una çok üzülürdüm. Garibim o kadar “Kıvanç Kıvanç” dedi durdu. “Gitti bir pis lubunyaya” diye diye ölürdü haber gerçek olsa. (Bu arada lubunyayı zırıl hetero kadınlar için de kullanıyoruz yanlış anlaşılma olmasın. Bakınız Selin Berghan!)

Yok nerede! Sen bu kadar kötü servis edersen ancak bu kadar okunur. Ayol bir de neymiş sene içinde 2,5 milyon ayrı bilgisayardan giriliyormuş! Ayol Türkiye’de her bilgisayarı olan Kaos GL’ye mi giriyor?  Dedim ki, “Bir kampanya yapın yazımla birlikte bilgisayarları koku sarsın! Yazımı okuyan herkes afrodizyak kokular eşliğinde okusun”. Yok nerede! En fazla renkli ara başlık atarlar.

Bu arada ilk demişken; ilk tatü kolim aklıma geldi. Gülşen hamamında idi… Kaos GL’nin kültür merkezine gidip gelirken bir yakışıklı gördüm. Sonradan öğrendim meğer pasifmiş. Ama olsun yazık dedim kendi kendime, pasifler de insan. Ayol bu arada sırası gelmişken Kaos GL ağzımıza aldığımız similyaya az kırmızı biber sürmedi. Neymiş pasif aktif yokmuş. Bunlar toplumsal kadınlığın ve erkekliğin bizim alanımıza yansıması imiş, pek ala bir kadın da erkeğe aktif olabilirmiş miş miş miş. Ayol sana ne? Lubunya zırıl pasifse zorla neden aktif yapmaya çalışıyorsun?

Neyse benim aşık olduğum zırıl olmayan pasif hamama gidermiş. Ay dedim biz de gidiyoruz. Hemen yarım saat sonra bizde hamamdaydık. Orada gene Gözüm ablam beni uyardı: “Kız dedi hamamın da bi adabı var. Bokunu çıkartma. Aynı örgüttesiniz diye aynı koliye gireceksiniz diye bir şey yok. Adamı rahat bırak rahat rahat süpetini alıksın.” İyi dedim. Bu arada annem beni gezdirdi. Hamamda nerede ne yapılır. Köfte ile similya kontrolü nasıl yapılır vs. hepsini anlattı. 6 haftada ben hamam uzmanı olmuştum.

Hamam kuralları!

Ankara’nın hamamları başka yerlere benzemez. Hamamdaki her lubunya bir Serpil Çakmaklı’dır, iş kadını edasıyla göbek taşının etrafında gezinir.

Hamamda aktif geçinen, eli similyasında olan bütün laçolar en son golü yerler. Yani finalde pasif olurlar. Yani kezban lubunyam film istediğin gibi bitmeyebilir…

Hamamda 45 yaşın üstündeki pasiflerin kolisine yan gözle bakmamak lazım. Adam evlenmiş barklanmış, oğlu üniversiteyi kazanmış, adam ayda bir kere karısından aldığı izinle hamama geliyor. Yiyebildiği kadar yiyecek! Sakın dokunma ona ve kolisine!

"Hamamın en seksisi benim" edasıyla dolaşan laçoyu yemek istiyorsan, ona hiç bakma. Hatta o yokmuş gibi davran. Laçolar eziktir, peşine düşerler.

Evi olmayan çiftler hamama birlikte gelirler ve orada kolileşirler. Ama yeni sözlenmiş hetero çiftler gibi bunu söze dökemezler. Yazıktır günahtır ilişkilerine zarar verme. Bırak mutlu mesut kolileşsinler.

Hamamda tellağa 5 TL'den fazla bahşiş ver, tellak sana dokunmaz! İstediğin gibi kolileşebilirsin.

Tellaklarla kolileşme. Çünkü tellak kese beldesi diye koli beldesi almaya başlar. Hem de kolisi kötüdür.

Hamama ilk kez geldiğinden emin olduğun mantiyle yaklaş ve sosyal iletişim kur. Ancak hamam kurdu olduğunu çaktırma. Hamamdaki diğer lubunyalara da sanki o mantiyle ezelden beri tanışıyormuşsunuz ve hamamda buluşmak için sözleşmiş gibi davran ki kimse mantiye yazmasın. Manti de mecburiyetten seni kolilesin.

Hamamın en temel kuralı: Beyaz atlı prens gelmeyecek! Doğal olarak tatlış, kötülerin en güzeliyle yapmak zorundasın.

Hamamda sınıfsal farklılarınızı ortaya koymanız biraz zor gibi gelebilir. Ama hiç zor değil. Terlikleriniz, peştemalinizle hamama gidebilirsiniz. Böylece ka bir kız olduğunuzu herkesin anlamasını sağlarsınız.

Ha peştemalim yok, hamam terliğim yok diyorsanız da hamamda kutu kola içmek bile sınıfsal bir farklılığa işaret edebilir. Kaliteliyim mesajını verebilirsin.

Haa bu arada trans derneğinin yeni sezon dönmeleri Aliyecan ve kankileri gibi şansınızı düz erkek hamamlarında deneyebilirsiniz.


Etiketler:
İstihdam