16/10/2013 | Yazar: O. Demet Yanardağ

Konca Kuriş’in heykeli cami önlerine dikilsin. Allah adına yapılan her şey yasaklansın, onun işi ona bırakılsın.

O. Demet Yanardağ | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı O. Demet Yanardağ
Pek meşhurdur bizim bayramlarımız Çocuk Bayramı, Gençlik Bayramı, Şeker Bayramı, İşçi Bayramı... Kısacası hayatı bayram olamayan her insana özel bir bayram vardır. Dönmelere özgü bir bayram olmadığından ötürü, biz de elde olan bayramlardan birini seçer kutlarız. Birçok dönmedaşımdan farklı olarak bayram kutlamak benim pek âdetim değildir. Yılın her günü birbirinin kuyusunu kazıp bayram hatırına birbirine sahte gülücükler saçan insanları uzaktan seyretmeyi severim. Elime bir poşet çekirdek alıp çıtlata çıtlata, bayram sonu acaba birbirlerine neler edecekler diye düşünürüm. Eee, âdettir küslerin barışması, Esad ile Erdoğan kardeş olduklarını hatırlayıp barıştılar mı acep? Birbirlerinin alnına kara sürdüklerini biliyoruz da, bu kurban bayramında kan da sürecekler mi? Bence kan işini bayramdan sonraya bırakacaklar...
 
Aşırı dinci terör örgütleri de ortalığa kan bulamayı severler. Kurban Bayramında misal, insan kanı dökmeyi geçici olarak durdurup hayvan kanı dökerler. Bayram bitince, kesimlere devam ederler. Yalnız hayvan kesimleri İslamî usullere göre yapılır. İnsan kesimleri de hayvanî usule göre. Allah için kurban kesip, etlerini kavurma yapıp mideye indirenler, bir sırtlan gibi avını parçalara ayırıp öldürdükleri insanların fotoğrafını da kâfir icadı olan bir makina ile ölümsüzleştirirler... Ne diyeyim? Dinimizin güzelliklerinden bahsedeyim tabii, hep mi kötü caaağğğnnnnıııım?
 
Birçokları birbirini sapkınlıkla itham ederken, gerçek Müslümanlık o değil der durur. Pek kafa karıştırıcı bir durumdur bu! Gerçek Müslümanlık hangisidir? Herkese göre değişik cevabı olan bu soruyu sormamış olayım, zira kavga çıkmasın zinhar. Bu gün bayramdır; küskünler barışır, büyükler ziyaret edilir, namaz falan kılınır sonra kurban kesilir. Yine kan, yine kan! Eskiden fakirlere de verilen et, teknolojinin de gelişmesiyle beraber buzluğa atılır ve yıl boyu hapur hupur yenilir.
 
İnsan-hayvan hepsini kurban eden zihniyet de unutulmamalıdır. Ama insan eti yenmez, buzluğa da atılmaz. Fotoğrafları çekildiği gibi, sapkınların görmesi sağlanır ibret-i âlem için. Rahmetli Konca Kuriş’i de kurban etmediler mi? Din adına kestikleri her şey onların sırat köprüsünden geçerken bineği mi olacak ki bilemedim. Neyse ki bayram geldi de insan kesimleri “mübarek gün” nedeni ile durdu, yerine hayvan kesimleri başladı. Ateşkes ilan eden aşırı dinciler, bayramdan sonra icraata tam gaz devam edecek gibi gözüküyorlar. Din uğruna kesim için bekleyen hayvan yığınları halledilince, insan yığınlarına sıra gelecek. Ve ben elime çekirdek alamayacağım. Onları izlemek-görmek istemeyeceğim. Fakat bunlar olmaya devam edecek ve benim görmemem hiçbir şeyi değiştiremeyecek
 
Bu kadar kötülüğün içinde bence her günü bayram ilan edelim. Adı kurban olmasın... Esad ile Erdoğan birbirinin anlına kan sürmek yerine hep barışık kalsın. Din adına hep ateşkes yapılsın. Büyükler her gün ziyaret edilsin. Konca Kuriş’in heykeli cami önlerine dikilsin. Allah adına yapılan her şey yasaklansın, onun işi ona bırakılsın. Herkes kendi işine baksın. Olar mı? Olmazsa, bayramınız da mübarek olmasın! 

Etiketler:
Nefret