17/03/2010 | Yazar: Umut Güner

Kaos GL Derneği son beş senedir düzenlediği Homofobi Karşıtı Buluşmanın bir yerlerinden bende tutunmaya çalışıyorum.

Kaos GL Derneği son beş senedir düzenlediği Homofobi Karşıtı Buluşmanın bir yerlerinden bende tutunmaya çalışıyorum. Aslında buluşmaya tutunmaya isteği birazda benim hayatta kalma isteğim yada nefes alma isteğim ile doğru orantılı diyebilirim.
 
Homofobi Karşıtı Buluşmayı ilk kez organize ettiğimizde 17 Mayıs Homofobi karşıtı gün dolayısıyla oradan hareketle üç günlük bir etkinlik olarak başlamıştık. Ancak 1 Aralık, 8 Mart, 25 Kasım gibi günlerde dile getirilen bütün temenniler gibi bizde yola çıktığımız da buluşmanın sadece Ankara ile ve 17 Mayıs haftası ile sınırlı kalmamasını istiyorduk. Bu istekle yola çıktık.

Bugün Homofobi Karşıtı Buluşma’nın yapıldığı yerleri ve tarihlere baktığımız da aslında istediğimiz yönde bir ilerleme içinde olduğunu görüyoruz.
 
6-7 Mart’ta Trabzon’daydık, 9 Mart’ta Samsun’da, 12 Mart’ta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi’nde, 14-16 Mart’ta Adana’da, 17 Mart’ta Mersin’deydik. Buluşma kapsamında onlarca insanla bir araya geliyoruz. Her bir araya gelme eylemi, aynı zamanda homofobi karşıtlığının yaygınlaşmasına aracılık ediyor.
 
Buluşma kapsamında Mart Programımız kapsamında gelecek hafta Kayseri’deki LGBTT mültecilerle bir araya geleceğiz. Sonrasında 29 Mart’ta Edirne’de Trakya TOG’un ev sahipliğinde Trakya Üniversitesinde homofobi karşıtlığının fitilini ateşleyeceğiz.
 
Nisan ve Mayıs Programlarımız, son an sürprizlerimiz ile kaosgl.org’dan takip edebilirsiniz.
 

Etiketler:
nefret