26/09/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Baktın yapacak bir şey yok. Mecbur seni o barın en çirkini kolileyecek. Sarhoş ayağına yat. Ertesi gün, ‘Ay dün ben neyinle yatmışım öyle insan bir uyarır’ diye arkadaşlarını azarla.

Kaos Jel’in 22 cm partisinde idim. Ben her biri ayrı telden çalan DJ’lerden biri olsam, 90’lı yıllar gey pornosundan parçalar atardım ama bu öngörü nerede? Kimde? Neyse buna da şükür dedim. Parti duyurusunu yapar mısın abla dediklerinde ben programa bakıp “Ah Kosmos”u Müjde Ar’ın yeni filmi zannetmiştim. Ayol dedim kadın 25 yaşına geldi halen ah’lıyor oh’luyor ne mutlu ona! Bu kadar muhafazakarlığın arttığı bir dönemde daha çok orgazm sesi duymaya ihtiyacımız var. Neyse bir grupmuş. Pek sevdim.

Bu arada sivil toplumda yeni bir kavram dolaşıyor, “çeşitlilik” ayol “mevsim salatanın” sivil toplum alıkması. Dj’ler de o çeşitlilikte seçilmiş! Ah Kosmos’tan önce çıkan abla çalarken tam da “LGBTİ İkon” şarkılarıyla beni benden alırken baktım kezban alıklarına kimse dinlemiyor. Buse Kılıçkaya her daim der, “Tarihini bilmeyen ve sahip çıkmayan bir lubunya erken naşlayan similyalara alıkmak zorundadır”. Tam böyle demiyor olabilir. Ama çok uzun uzun konuştuğu için bu cümlenin başını beğenip bir yere not etmiştim o size yeter.

Neyse bu çeşitlilik adına bir sürü farklı DJ’yi dinleme imkanımız oldu. Lubun lubundur ve her daim mutsuzdur. Vay efendim türkü barmış! 4 5 tane DJ çıktı. Farklı farklı şarkılar çaldılar. Sen neden türküye takılıyorsun? Tabii İngilizce nakka! İngilizce şarkıları dinleyemiyorsun bile ve muhtemelen peşine düştüğün koli o sırada yukarıda sigara peşinde sen de onun peşindesin. Bu gey, lezbiyenlerin “kaliteli” takılma zorunluğunu hiç anlamıyorum. Bu yüzden bazen iyi ki transım diyorum. Zevk aldığı bir şeyden zevk almamış gibi yapacak, zevk almadığı hatta anlamadığı bir şeyi de çok iyi biliyormuş gibi satacak… Valla gey-lezbiyen olmak çok zor anam bacım. Ay bu arada bende anam bacım deyip Esmeray’a bağlamasam iyi olurdu.

Bu arada Madi Media’yı takdir ettim. Ne güzel bir şey yaptılar. Partiye gelemeyen lubunyalar hasetlensinler ay pardon partiden haber alsınlar diye yayın yaptılar.

Bu arada malum Kaos GL 22 yaşında olunca eski ve bitmez bir tartışma yeniden başladı? Kaos GL manti mi, nafta mı? Yaş itibariyle Avrupa Konseyi’nin bile gençlik sınırını 35’e çekmeye çalıştığını hesaba katarsak manti sayılır. Ama sosyal medyada kız kardeşim Sürmeli Can yazmış, zorlu koşullarda çalışan, lubunyalık denyoluğunu yaşayan bir örgüt olduğunu hesaba katarsak ve yine yılların verdiği bir ağırbaşlılığı ile içimizi şişirdiğini de unutmazsak nafta sayılır ama her nafta Kaos GL gibi olsa!

Yıllar önce, Kaos GL’nin cafesi kapandığında, uğrayıp birkaç milyon lira bağış yapayım dedim, ay demez olaydım. Kaos GL kapalı imiş, açın ayol ablanız geldi dedim. Açıldı. Gezdim ayol ne öyle Denizli Acıpayam Öğretmenevi gibi bir yer. Dedim buranın dekorasyonunu değiştirelim. Pembeli –mavili olsun her yer, gökkuşağının diğer renkleriyle de kapı ve pencereleri boyarız. Kabul etmediler. Dedim parti yapalım, yok nakka. Parti de yapmazlarmış? Kız dedim grup yapıyorsunuz neden parti yapmıyorsunuz? Neymiş politiklermiş. Ay dedim politikliğinize! Parti yapmayı bilmiyoruz demiyorlar da. Neyse bu Aslı kız, ay parçası gibi her şeyi güzel yapıyor. Partiyi de güzel yaptı. Ha bu arada lezbiyen biseksüel görünmezliğinden bahsedilir, trans erkekler yok mu soruları gelir ya hep; partiye gelselerdi görselerdi! Ay insan parasını verir iki tane numune gey koyar partinin içine… Herkes lezbiyen, herkes biseksüel, herkes queer, herkes trans erkek! Çok mutlu çok. Neyse ki bahtsız bedevi gibi ortada kalmadım. Kaos GL bence artık geyleri nasıl örgütleyeceğiz sorusunu kendisine sormalı. Sizce de değil mi? Eğer örgütlemiyorlarsa İstanbul’dan ordan buradan parasını ödeyip getirelim ayol!

Neyse kızlar, tek konu tabii ki Kaos GL’nin partisi olamaz! Ama parti için bir iki tavsiye vermem gerekirse:

Alıktığınız ama sonunun ne olduğunu bilmediğiniz iki üç tane koli adayınızı partiye çağırın. Ama şu riski göze alın: Bu adamlar benim dışımda üçüncü bir lubunyaya bakabilirler. O zaman da dünyanın en kaliteli lubunyası olarak, “Ay ben ortam görsün diye çağırdım garibim dünyayı bir benden ibaret sanıyordu. Ay rahatladım” diyeceksiniz.

Neyse hadi üçünün de erkeklik krizi tuttu, ortamın kasvetli havası ve DJ’in altından verilen buhar yüzünden seni bir şeye benzetti ve üçünün de ilgisi sana yöneldi. Kız hemen karar verme. Diğer lubunyalara havanı bas: “Abla anlamıyorum, her zaman elim boş dönerim, şimdi dördü birden istiyor”. Karşındaki “Kız onlar 3 kişi” derse, “Biri de şu köşede yanaşmıyor. Sanırım benim gönlüm en çok ondan yana” dersin. Böylece gece sonunda avcunu yalama ihtimalini bile bir gurur meselesine dönüştürebilirsin.

Hadi tamam üçü de seni istiyor ve o gece istiyor! Grup yapmayı teklif edebilirsin. Birini alıp bir arkadaşının evine götürüp, kolileşip onu bırakıp geri dönebilirsin. Sonra yeniden ikincisini alıp götürürsün sonra yeniden üçüncüsünü. Böylece üçünü de yemiş olursun. Gecenin sonunda hangisinin yanına döneceğine sen karar verirsin.

Ha partiye kimseyi davet etmedin ve partide kimse sana bakmıyor, ne yapacaksın? Ayol partinin sonuna kadar kapıda bilet kesmeyeceğine göre mekanı terk et! Bir sorun bul ve o sorunun seni mutsuz ettiğini söyle. Örneğin Kıbrıs’ın göbek rakısı dışında bir rakı içemediğini ve orada olmadığını söyleyebilirsin. Tabii ki bunu neden yaptığını herkes anlayacaktır. Ama sen o kadar arsızsın ki kimse dönüp bir kelime etmez. Sen de kendini kandırırsın!

Ya da bunlara hiç gerek duymadan, 3-4 sosyal arkadaşını ayarla. “Bu gece sadece eğlenmeye geldik” mesajı ver. Kimseyle ilgilenme, dansını et. Mutlaka alık bir lubunyanın dikkatini çekeceksindir. Baktın yapacak bir şey yok. Mecbur seni o barın en çirkini kolileyecek. Sarhoş ayağına yat. Ertesi gün, “Ay dün ben neyinle yatmışım öyle insan bir uyarır” diye arkadaşlarını azarla.

Baktın bunlardan bir sonuç alamıyorsun, ilk dersi hatırla. Bar çıkışı her zaman başarılı olabilirsin, taligatörlere yönel!

Yıldız prenses, sen çok güzelsin. Bu yazıyı okumaları için parti boy resimleri koy!

Yazarımız Tanju Tar’iz’e ulaşmak isterseniz gmail adresi: tanjutariz@gmail.com Facebook adresi için tıklayın.


Etiketler:
İstihdam