07/12/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Kış geldi malum, hizmet sektöründe çalışan mantiler artık ‘içlik’ giyerler. Doğal olarak sizi her gördüğünde ‘hazır ola’ geçen similyalar hareketlenemez.

Bir yazı yazarken kanun hükmünde kararname yazar gibi yazıyorum. Bu yazıdan kim nasıl etkilenecek, kimlerin kolileri bozulacak, kimler kolisiz kalacak diye düşünüyorum. Yazmaktan vazgeçiyorum. OHAL bitsin yazmaya devam edeceğim dedim. Ama OHAL’in de biteceği yok. Bu arada ben de şiştim. Anlatmasam patlayacağım.

Malum Ankara’ya kar yağmaya başladı. Sıcaklıklar sıfırın altına düştü, düşecek. Malum soğuk havalarda similyalar küçülür, içine kaçar! Soğuk havalarda özellikle açık havada seks yapan lubunyalar bu soğuk hava üzerinden çocuklara ayrımcılık yapmaya, etiketlemeye kalkmayın. Kürdan dediğiniz elvan, elvan dediğiniz ise but olabilir. Ama siz beceriksizseniz kürdan kürdan kalır, elvan da elinizde patlar. Mutlaka bu kolileri baharın tekrardan bir elleyin. 

Kış geldi malum, hizmet sektöründe çalışan mantiler artık “içlik” giyerler. Doğal olarak sizi her gördüğünde “hazır ola” geçen similyalar hareketlenemez. Hareketlense de belli edemez. Bu yüzden moralinizi bozmayın! Artık bu tarz küçük mutlulukları eve çağırdığınız paketçileri apartmanın girişinde değil de evin içine sokarak, bir iki dokunuşla hareketlendirmeniz gerekir.

Aşklarım laçonuz başka bir lubunyaya alıktığında yapmanız gereken en son şey o lubunyaya madilik yapmaktır. Unutmayın lubunyalık bakidir. O laço da yarın lubunya olabilir. Durun bir düşünün bende olan o lubunyada olmayan ne var, ya da benim eksiğim ne diye… Sorunun yanıtı çok basit: Kalite! Siz kalitesiniz! Siz markasınız! Diğeri kötü bir taklit! Ne demiş lubun atalar; taklitler aslını yaşatır. Bırakın yaşatsın sizi. Ha ama bunun acısını laçodan almadan ihmal etmeyin. Hangi gerekçe ile sizi aldattı ise aynı gerekçeyle onun gözlerinin içine baka baka aldatın. Şunu unutmayın: Laçolar tek eşli olmak zorundadır. Laço ile lubunya arasındaki asıl ve tek fark budur. Lubunyanın namusu kocasının tek eşliliğinden geçer, derdi benim annem. Ha kocaları hep aldattı, yaprak dökümü gibi ortada kaldı o ayrı!

Bu arada lubunyalar sizi ve kocanınızı takdir etmek için, enişteye övgü yağdırabilirler. Bunu kıskanmamak lazım. O aptal laçonuzu iyi uyarmak lazım. Duracağın yeri ve similyanı naşlatacağın zamanı iyi bilmem lazım diye. Ama eniştecilik diye bir hastalık var. O ayrı bir durum. Hiçbir lubunya bu hastalığın pençesine düşsün istemem. Ay bizim Buse’nın enişteci bir arkadaşı vardı. Buse tahta masadan hoşlansa kadın masaya sarılırdı. Bu tarz lubunyalardan uzak durmak lazım. Kendileri uzun süreli ilişkiler yürütmeyi başaramamış lubunyalar olur genellikle. Örneğin ben hiç enişteci değilimdir ve hiçbir ilişkim on günden az sürmemiştir. Aşk ve uzun süreli ilişkilerin insanıyım!

Kızlar, kış gelince malum hepimiz ağdayı vs. bıraktık. Ve bizi bir içim su zanneden kolilerle sırtımızdaki, omuzumuzdaki, göbeğimizdeki bacağımızdaki kıllar nedeniyle görüşemiyoruz ve kolisiz kaldık. Kış kış ağdaya da gitmek istemiyorsunuz? Ne yapacaksınız? Yüz fotosu olmayan bir profil oluşturup “kıl” sevenlere hitap edebilirsiniz. Böylece her krizi bir fırsata çeviren lubunya olarak hayattan gene kazançlı çıkabilirsiniz.

Yıldızcım, Ayrımcılık Karşıtı Sempozyum yapana ve Balkanlar oturumu yapana kadar keşke balkanlardan aktivist değil de aktif getirseydiniz, bir parti yapsaydınız. Ama nerde sizde o fikir!

Yıldızcım artık uzun süreli bir ilişkiye yelken açtığın için bu yazıda kendi fotonu kullanma. Bak sayemde okurlarımdan biri seni düzenli olarak kolilemeye karar verdi. Bunu herkese yapmam.

Lubunyalar siz de fotonuzu gönderin yayınlayayım.

Yazarımız Tanju Tar’iz’e ulaşmak isterseniz gmail adresi: tanjutariz@gmail.com Facebook adresi için tıklayın.


Etiketler:
İstihdam