25/09/2017 | Yazar: Tanju Tariz

Kızım, kişilik ve karakteri anlamak çok zor değil.

Kızlarım canlarım,

Kalite deyince akla gelecek son lubunya olan Esmeray, Viyana’ya giderken beni silmiş faceden. Buna feci sinirlendim. Bi de ablam feminist güya! Küründen feminist. Neyse tabii ki benim de bunun rövanşını almak gerekiyordu. Viyana’ya giderse ben de Belgrad’a giderim dedim. Tabii ki ben Esmeray gibi ucuz, promosyonlu bilet alıp 70 tl ödemediğim için onun kadar uzun süre kalmak zorunda değildim. 4-5 gün gezdim, yetti. Gitmeden Esmeray’ı ekledim, “abla beni silmişsin, ayıp” dedim, “yaşından başından utan.” Neymiş efendim Esmeray silmemiş, onun face ona hep böyle madilik yapıyormuş, sürekli böyle şeyler oluyormuşmuş. Kız dedim kür alıkmayı bile beceremiyorsun. Neyse eklettim. Ben de onu Belgrad’dayken sildim. Ben de ona öyle diyecem: Abla senin faceden bulaştı benimkine de sanırım. Ben seni neden sileyim!

Peki neden Belgrad diye soruyorsunuz değil mi? Laçonya Murat’ın babası beni kolilediği zaman Belgrad uçağını kaçırdığımı ve gidemediğimi yazmıştım. (alık Yıldız burada eski yazıya link ver). Doğal olarak Belgrad laçolarına bir sözüm vardı, onu tutmak istedim. Kızlarım Ebru Meral, Yıldız Tar ve dayıları Ay-sel (burada y’nin üstüne şapka koyarsan bir dahaki yazıda seni rezil etmeyeceğim Yıldız alık) gittik. Ay pride varmış! Ben de “yedirmedim yedim, kolileştirmedim kolileştim” diye bir pankart hazırlar, anne olarak yürürüm hem de birkaç laçoya alıkırım diyordum ki, Yıldız uyardı: “Anne böyle pankart hazırlarsan hep zırıl geyler yanına gelir”. Ben de mekan isimleri ne hep Osmanlıca olunca oradaki laçoların homofobilerini dönüştürmek için “Yıldız Tar! Fıtratı Dar” diye bir pankart hazırladım. Sonuçta kızımın fıtrata aykırı olduğunu söyleyemem ama fıtrat ile bir meselesi olduğu açık. Yıldız Tar bu arada soyadının anlaşılmadığını düşündüğü için soyadını Viyana’da Yıldız Dar diye kullanmaya başladı. Bu arada Pride zamanı gitmemek lazım her yer ithal geylerle dolu idi. Ama Yıldız kızım iyi çalıştı, 4 tarikatör, 3 zibidiye süpet alıktı. Saunada 4 manti 3 puri balomoz ile koli kesti. Ebru Meral kızım Ay-sel dayısıyla müze müze gezdi. Hep söylüyorum kür koli verin ama kaliteden ödün vermeyin. Bu arada ben hiçbir şey yemeden geri döndüm. Malum insanın erkek kardeşi Ay-sel yanında olunca en fazla göz banyosu yapabiliyor.

Bu arada biliyorsunuz, Yılkız Dar Le Angara’ya taşındı diye çok üzüldüm. Ben Sivas’ta o Le Angara’da ne yapacağız, nasıl görüşeceğiz diye endişe ediyorum. Geçen gün mektup yazdım, “Kızım kolileşebiliyor musun bana yaz. Ben senin annenim, istersen bir koli göndereyim” dedim. “Yok anne burada sürekli koli yapıyorum” dedi. Bu fotoğrafı gönderdi. Gerçekten üç damla timsah gözyaşımı Yılkız için akıtsam mı diye düşündüm. Kendi etti kendi bulacak dedim. Aferin kızıma devam et dedim.

Geçen hafta Kaos Jel’in doğum günüydü. Gây kavramını Türkçeleştirip hayatımıza kazandırdıkları için, ne yaparlarsa yapsınlar laço ve lubunya kavramlarını ortadan kaldıramadıkları için ve lezbiyenler için “bakışık” kelimesini kullanmaya ısrar etmedikleri için teşekkür ediyorum, yapacaklarını yaptılar artık. Bence kaosjeli artık bir partner sitesine döndürmeleri lazım el çi bi ti ti i’liler bunu istiyor.

Bu arada okuyucum, Demhat mail atmış, “Anne, hep kalite, kişilik, karakter diyorsun ama bunların kimde olduğunu nasıl anlayacağız?” Kızım, kişilik ve karakteri anlamak çok zor değil. Laçoyu al götür bi yere apapağancılığına engel ol ve hesabı laço ödeyecek mi diye bekle. Garsona ne kadar bahşiş bırakacak gözlemle. Yok hesabı ödemiyorsa kişiliksizdir. Karakter için ise iki yol var: ya süpet ya da koli. Bu iki özelliği olan kişi zaten kalitelidir. Ne yapayım şimdi Demhat seni kalite kontrol kursuna mı göndereyim? Açık öğretimden yaz oku işte.

Buradan İnstegram Aslı’ya sesleniyorum. Kedicikleri kandırabilirsin ama beni asla! Annen kız kardeşim olmasa seni rezil ederdim, oturduğun mahalleye gelir, evinin önünde soyunurdum. Sonra görürsün. İntegram vegan mı değil mi… Neden açmıyorsun?

Laçonyalar, laçolar hafta sonu Edirne’deydim, beni ekleyin. Gelecek hafta Trakya’nın uşaklarını yazacağım. Edirne’den sevgiler…

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseküel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam