20/09/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Her daim diyorum: Kalite, parayla pulla olmaz. Kendi çöplüğünden laçolara alıkmaman yeter. Kaliteli olmanın en yegane kuralı budur!

Bayram şekerleri, ablanız kurban olsun size,

Lubunya sosyal olmayanlar, bir dağdan bir bağdan bahsettiğimden şikayet ediyorlarmış. Kürdan similya tadında kısa ve öz bilgiler alıkmamı istiyorlarmış! Nasıl yani dedim? Nasıl yani? Yakın zamanda bayram olduğu için kimseye madilik alıkmayacağım.

Lubunyalar (ka gey olduğunu iddia edenler dahil ama gerçek ka geyler dışında) eski laçolarınıza mesaj atıp kendinizi hatırlatmak için bir fırsat. Burada eski laço dediğim bir vesile ile telefonuna sahip olduğunuz ama onun sizin bedeninize sahip olamadığı herkes! Laçolara, “Bayram size umudunuzu çoğaltsın, neşeniz eksilmesin” diye kısa bir mesaj yazıp atın ve bekleyin.

Sizin kim olduğunuzu bilen bir yanıt geldi ise, laço sizi unutmamış. Hal hatır sorarak devam edebilirsiniz.

“Sizin de” gibi yanıt geldi ise ya laço sizi unutmuş ya da sizden daha şugar bir lubunya bulmuş. Ama olsun hemen teslim olmak yok! Telefon rehberimde kayıtlı idiniz ama çıkartamadım diye yazıverin. Böylece ilk “golü” atın. Böylece sen benim için o kadar değersizsin ki unuttum ama istersen kendini hatırlatma şansı veriyorum dersin. Laço denen erkek türünün zekası her daim ortalamanın altında olduğu için bu oyuna düşecektir. Ve kendisini size hatırlatmaya başlar. Oradan devam edersiniz. Havadan sudan konuşursunuz.

Siz mesaj attınız ve sizden daha samimi bir yanıt geldi. Sen lubunyasın unutma, damarlarında akan asil kanı! Tabii ki kendini ağır satacaksın. Ama salağa yatıp fazladan ağırdan satma hayat boyu olduğu gibi bayram boyunca da yatakta tek başına yatabilirsin.

Bazı laçolar ilk telefonunuzu verdiğinizde sizi çaktırmazlar ama siz bütün dünyaya buram buram ben lubunyayım dediğiniz için lubunya olduğunuzu anlarlar. Onlara attığınız ilk mesaja, onlardan doğru hemencecik, “hadi birlikte takılsak ya” tadında bir mesaj gelebilir. Bunlar en rahat koliler gibi gözükebilir. Ancak bu kolilerin evin yolunu öğrenmemeleri lazım. Bu yüzden, misafirlikte kabul edebilirsiniz. Ya da lubunya hamamına götürebilirsiniz.

Ay işyerinde bir laço var anne çok beğeniyorum! Bayram bir vesile olabilir mi? Aşkım lubunyam, ayol iyice alıksın. Bu laço seni kolilerse hiç sorun değil. Ama kolilemezse işyerinde dedikoduyu yayar. Dedikodu önemli değil dediğini duyar gibi oluyorum. Tabii ki önemli değil alık kızım, ama bu başka laçoların sana yaklaşmasını engeller.

Her daim diyorum: Kalite, parayla pulla olmaz. Kendi çöplüğünden laçolara alıkmaman yeter. Kaliteli olmanın en yegane kuralı budur!

Uzun zamandır iletişim halinde olmadığınız ve daha önce lubunya olduğunuzu alıktırmadığınız koli adaylarına pek ala kendinizi daha fazla “açık” etmek istersiniz. Bunun yolu da “evlilik” vs. gibi sorulara yok bekarım demek yerine doğrudan “evlenecek koca bulamadım” gibi konuya çok sert girmek. Ama dikkat edin laço size çok sert girmesin.

Eskiden kolileştiğiniz ve yeniden kolileşmek istediğiniz laçolar ile ise şansınız daha yüksek. Standart kısa mesajınızı atın. Eğer numaranızı sildi ise “kimsiniz” gibi bir klişe yanıt gelecek. Bu mesaja, benim telefon rehberimde kayıtlısınız ama bende çıkartamadım diye, aranızda geçen olayı hafiften anımsatarak ipuçları verin. Sonrası kendiliğinden gelir.

Bol cicili koliler!

Yazarımız Tanju Tar’iz’e ulaşmak isterseniz gmail adresi: tanjutariz@gmail.com Facebook adresi için tıklayın.


Etiketler:
İstihdam