05/10/2017 | Yazar: Tanju Tariz

Tanju Tar’iz Kaos GL 23. yıl partisindeki eksikleri açıklıyor.

Evet sevgili okurlarım bugün gene araştırmacı gazeteci tadında gerçekleri açıklamak istiyorum. Katıldığım bütün lubunya sosyal ortamlarda genç kuşakların kavramları karıştırdığını görüyorum. En son Kaos jel’in 23. yıl doğum gününe katıldım. Sanırım parti organizasyonundan + (plus) iki el çi bi ti ti i bireyli sorumlu idi. Pek eğlendim diyemeyeceğim çünkü organizasyonda düşünülmemiş çok büyük bir eksiklik vardı! Bir lubunya partisinin olmazsa olmazını nasıl ihmal etmiş olabilirler diye düşündüm. Sonra yok yok birazdan fark ederler ve hemen önlemini alırlar diye düşündüm ama nafile! Böyle bir parti olmaz!

*Benim bildiğim lubunya partisinde mekanın karanlık köşelerine beş on tane laço serpiştirilir. Müzikten sıkılan, dans etmekten yorulan lubunyalar gider, bu laçolara köfte alıkır. Sonra eski neşesi yerine gelir. Bu laçoların özellikle kuytu ve karanlık köşelerde olmasının birkaç nedeni vardır bunları açıklıyorum:

1) Laço alık bir lubunyaya köfte alıktırdığının kendi çevresinde bilinmesini istemeyebilir. Mahremiyet ve kişisel verilerin korunması önemlidir. Kaosjel bunu dikkate almalıdır!

2) Lubunyanın bir ilişkisi olabilir ve bu yüzden görünürlük sorunu olabilir. Her zaman kaos jel demez mi: “Açılmak haktır, ifşa suçtur!” İşte bu slogan bu durumlar için söylenir. 

3) Lubunya gecenin sonunda aynı laçoyla devam etmek istemeyebilir. Bu yüzden yüzünün karanlıkta kalması onun aynı zamanda bu işi istediği zaman bırakması anlamına gelir. Bu da ne oluyor? Yönelim değil tercih!

4) Laço, lubunyaya madilik yapabilir! Lubunya bunun görünür olmasını istemez. “Aşk aşk hürriyet, uzak olsun nefret” diyoruz!

5) Ucuz ve basit lubunyaların hiç olmazsa köfte yapmaları için bir imkan olur!

6) Ve en önemlisi, parti mekanında kim aktif kim pasif, kimin yanında gây (şapka lüften Yıldız Dar, yoksa partideki rezilliklerini anlatırım bir sonraki yazıda. Tuvalette neler yaptığını herkes öğrenir!) kimin yanında lubunya kimin yanında + gibi davranacağım derdine düşmezsiniz. Bilirsiniz ki avınız köşede ve sizi bekliyor!

Tabi bunlar da eksikti...

*İkinci bir eksik de kenarda surat aşan, mutsuz görünümlü, özel ilgi bekleyen lubunyalar yoktu. Ayol herkes mi eğlenir? Mümkün değil! Dedim ki sanırım kaos jel parti katılımcılarını beldeyle tuttu getirdi. Yok kız anam herkes zırıl! Neyse ben eksikleri açıklamaya devam ediyorum.

*Parti mekanında mutlaka kendini çirkin ördek yavrusu zanneden (halamın kızı aslı türcü olmuyorum değil mi?) ama içindeki kuğuyu keşfetmemiş bir lubunyanın ortalıkta gezinip, “neden benim kolim yok, neden kimse benimle sevgili olmuyor” demesi gerekirdi. Benim gibi kaliteli lubunyaların da “yazık” deyip, ucuz ve basitsin iması ile çocuğu yerin dibine geçirmesi lazımdı.

* Kavga eden digin abla! Sanırım parti organize edenler kaosjel biletçi kızları olunca, digin ablalar partide olay çıkartmıyor. Ancak bu böyle gitmez! Gelecek partide mutlaka bir digin kavgası olması lazım ki, biz lubunyalar da “ay lezbiyenler de hep böyle kavgacılar ama biz kaliteliyiz” bakışlarımızla içkilerimizi yudumlayabilelim!

* Yanlışlıkla partiye gelmiş hetero kadınlar! “Ay inanmıyorum bu yakışıklıların hepsi gey mi!”, “Ben bunları düzeltirim” bakışı atan hatta bunu alıkan ablalar! Bu ablalar genellikle diginlerin fabrika ayarları ile oynamasıyla cinsel yöneliminin aynı zamanda bir tercih olabileceğini öğrenirler. Bu ablalar aynı zamanda, “geyleri anlıyorum ama lezbiyenleri asla” diyen ablalardır. Ertesi gün “biz bir fidanın güller açan dalıyız” tadında kendilerini sorgularlar!

* Hetro erkekler! “Bunlar da erkek mi”, “bu lezbiyenler benim gibi erkek görmemişler” diyen öncelikle evinde ayna olmadığından emin olduğumuz ve ikinci olarak da kürdan similyasıyla kulağını karıştırmak dışında bir cinsel deneyimi olmayan bu erkekler genellikle Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olurlar.

* Tabii partideki kişisel gelişim sorunları olan hetro erkeklerin götünü kaldıran ama bunu kamusal alanda yaptığı için hayatı boyunca bir hetro erkek tarafından kolilenemeyecek olan alık lubunyalar! Onlar bu hetro erkeklerin gecenin sonunda pasif agresif olarak uyanmasının müsebbibidir!

Bunlar olmayınca sanki Oslo’da el çi bi ti i partisinde gibi hissettim! Herkes gülüyor, herkes mutlu. Mutluluk en çok benim hakkım! Kimseye madilik alıkmadım, mutsuzum diyecem ama kaos jel bunu yayınlamaz o yüzden bir iki tane olumlu bi şey yazmam lazım!

Fırat kızım Angara’ya gelmiş! Ben de bu sene neden trafikte taksi şoförleri olay çıkartmıyor diyordum! Bi de anlamsız bi şekilde kolejli Demhat kızımın evinin önüne belediye taksi durağı koymuş diye sinirleniyordum! Meğer orası taksi değil Fırat’ın durağı imiş! Yeni kızım oldu Fırat. Eski lubunyalar ama bu kız neden benim kızım değil diye düşündüm. Bir de kızın sevdiğim bir özelliği var: Erkek olsun çamurdan olsun diyor, herkesle yatıyor, herkesi mutlu ediyor! Has be has benim kızım, bütün indirimleri takip ediyor. Ve bir laço ne zaman ucuzluyor, hemen onunla yatıyor! Parti organizasyonunu bu konuda taktir ediyorum!

İkinci bir şey de; az da olsa bir iki tane aktif vardı! Bizim şansımızı arttırmak için Biletçi kız, süpetçi spikerin ağzına demir ağ takmıştı. Böylece laçolar korkup ona yaklaşamadı. Biz kendiliğinden onu elemiş olduk!

Üçüncü güzellik ise hem tango gösterisi, hem oryantal hem de Angara havasında aynı figürleri yapan Yıldız Tar’ın performansı idi! Sanırım bunu bienale hazırlıyor! Çok beğendim!

Dördüncü güzellik ise, Ebru Meral’in Ay-sel dayısı için söylediği Bergen şarkısı idi! Bütün bar eşlik edince kendimi Mersin’de Yağmur Annenin beni götürdüğü “mücadeleye devam pavyonda” gibi hissettim.

Beşinci ise, nasıl “sevişiyor gibi dans edeceğini” bilmeyenler için parti sırasında atölye yapan tarihçi lubunya ablanın atölyesi idi. Ondan da çok şey kaptım. Bir dahaki partide ben de dans edeceğim!

Sanırım toplumun herhangi bir kesimini aşağılamadığım için kaosjel’e eleştiri mektubu almayacağım bir yazı oldu! Ama gene de birilerini aşağıladığımı düşünüyorsanız gene de yazın kaos jel’e. Aktif ya da laço iseniz bana yazın!

Bu arada eniştenizle biz 7 haftayı geride bıraktık. En uzun süreli ilişkimiz. Ona köfte için el, süpet için dil uzatanları parçalarım! Uzak durun!

Bu yazıyı parti sonrası Pazar kahvaltı yaparken saat 17 gibi yazdım. Aceba kaosjel ne zaman yayınlayacak?

Bir sonraki yazımda “Laço kime denir” ve “doğan görünümlü şahin yıldız nasıl olur” sorularının peşine düşeceğim.

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseküel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam