19/04/2017 | Yazar: Umut Erdem

‘Bükelim, bükülelim ama sen yine de beni hafife alma, bükülme arzusunu benim onayıma bırak!’

Umut Erdem | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Umut Erdem

Bağzı lebezyen arkadaşlardan duydum, “hetero bükücü” diye bir şey var imiş. Bu ne ola ki, bükümlü bükümlü diye düşünürken sonra anladım ki hetero beyanı olan bir kadınla hemhal olursan sen bir lebezyen olarak bükücü oluyormuşsun.

Duydum ki seks yaptığın hetero kadının ardından “ben bükmüştüm onu zamanında aşkım” diyormuşsun. Şu an kesssinlikle hetero olmayan ama bir zamanlar kendini hetero bir kadın sanan biri olarak biraz atarlanacağım: Parmakların, amlaşmanın/sikişmenin marifetine zeval getirmeyeyim ama sen kimsin, sen benim esnemeye gönlüm kaymadıkça beni bükebilir misin? Hatta beni büken sen değilsin, ben senin sınırlarını aşacak esneklikteyim aslında, haberin yok senin. Bdsm pratiği, fantezi minvalinde “büken”, “bükülen” rollerini onay ekseninde aramızda paylaşabiliriz tabii ki. Onay verirsem, bundan haz alırsam “bükülen” olurum tabii ki, “Hadi bük, bük beni!”inlemelerim sana ayrı bir şevk verir belki ama rıza inşa ederek güya ben sırf hetero olduğum için beni ayarttığından beni büktüğünü söylemene karşı “beni zamanında aseksüel de bükmüştü yalnız aşkım”* desem devrelerin yanar mı biraz ha, ne dersin? Anlaşalım bu söylediğimin sığlığında, çünkü seninkisi de sığ. Neden? Çünkü benim arzumu, hazzımı, merakımı görmüyorsun, onu değersizleştiriyorsun.

                               Eser: Henri de Toulouse-Lautrec, The Two Friends

Cinsellik uçsuz, bucaksız bir deryaaaa değil mi? Keşfettikçe bambaşka şeyler bulmuyor muyuz? Sadece ya heterosundur ya lebezyen durumu mu var? Neden ya heteroyumdur ya bükülüyorumdur peki? Söyle lebezyen, aradığın egoyu tattın mı söyleeee, yoksa beni sadece erkek hazzı altında sömürülen gözü yaşlı tek başına bir kadın mı sandın, haydi söyleeeee!

Kendimi hetero sanırken benim kendimde başka bir şeyler bulmama el vermiş olabilirsin. Eyvallah! Çünkü böyle de olur. Hani bu “ben doğuştan böyleydim” lafı vardır ya hani biraz da klişedir. İşte ben o klişenin sınırlarından taşanım mesela, bunu neden düşünmüyorsun? Hep natrans erkeklerle ilişkilenmiş olabilirim, sosyal hayatım natrans heterolardan ibarettir, lubun camiasına adım atmakla bir mi allah aşkına? Sen lebezyen kucağında mı doğdun sonuçta? Hayır. Kendini bulana, keşfedene, mutlu olana kadar, kim bilir neler yaşadın? Aramızda bu konuda yıllaaar belki de yollaaar var diye ne bu kuir cinselliğinin tapusu varmış da lebezyen kategorisinden sana aitmiş gibi yandan çarklar?

Hetero bir kadın olduğumu sanırken androjen bir arkadaşın kanıma girmesi sonucu zaten hetero olmadığıma dair bende olan bilgiyi pratiğe dökmemle birlikte (peki ya çocukken yaşadıklarımız Nalan, Ayşe, onların hepsi gerçekten “oyun” muydu? sitemim ektedir) başladığım yolculuk, geçirdiğim değişim, dönüşümle anladım kiii heteroseksüellik diye de bir şey pek yok aslında. O kadar cinsel/romantik yönelim varken heteroseksüelliğin imkânsızlığından daha da eminim.

Sana bir tavsiye sevgili lebezyen, sen git önce bir her hazzın, arzunun pratiğe dökülmek zorunda olmadığını anla önce. Benle hemhal olduğunda benim biricikliğimi keşfettiğini, bu yolla kendini de tekrar keşfettiğini, ortaya atılan seks kasedi gibi çıkarmaya niyetim yok. Ama gerçek bu. Her bedende başka bir şey öğrenirsin. Şelale deneyimin benim karşımda caka satabilir. Putkana, minçona güvenin tam olabilir ama haz, arzu dediğimiz şey sürprizlerle dolu, yatakta seni şaşırtabilir ya da yatağa geçmeye gerek de kalmayabilir. Bükelim, bükülelim, kuir, sevici dünya haydi bizim olsun, senin gönlün olsun ama sen yine beni hafife alma, bükülme arzusunu benim onayıma bırak derim.

* Burada anlatılmak istenen aslında lezbiyenliğin iktidarını kurmasına karşılık yok sayılan bir yönelim olan aseksüellik üzerinden aynı tahakküm aracını tahayyül etme üzerine düşünme girişimiydi. Yani aseksüel birisiyle birlikte olduğunuzda, karşılıklı rıza ekseninde onun ihtiyaçlarını gözeterek ilişkinizi sürdürdüğünüzde onun güya sizi büktüğünüzü söyleyebilir misiniz? Yazıda da söyledim, bu sığ bir yaklaşım. Bu örneği vermemin sebebi, tersine tahayyül değildi aslında kendi deneyimimden hareketle, kendi biricikliğime, gerçekliğime ilişkin verdim.


Etiketler:
Nefret