28/02/2017 | Yazar: Defne Güzel

Burç yorumlarında sıra Aslan, Başak, Terazi ve Akrep’te. Hangi burç pimpirikli, hangi burç yatakta adının hakkını veriyor?

ASLAN

Element: Ateş

Gezegen: Güneş

Konum: Sabit

Zodyak'ın beşinci burcu aslan... Sizleri seviyorum aslan burçları. Her ne kadar reddetseniz de sizler için ya herro var ya merro... Beşinci sıra demek, yetenek demektir. İlahi güç, sizlerden hiçbir yeteneği esirgememiş. Her yetenek içinizde mevcut. Tek sorun hangisini nerede sergileyeceğinizi ve hangisini geliştireceğinizi bilmiyorsunuz.

Elementi olan ateşi, sabit konumu ile birleştirir aslan burcu. Yani koç burcu gibi dondan çıkmaz, zamanını bekler. Hiçbir şeyi yokken bile her şeyi varmış gibi yapabilir. Kolisiz kaldığı zamanlarda bile bizi en şugar mantilerle kolileştiğine çok rahat inandırabilir. Öyle mağrur, gururlu bir burçtur işte aslan. Kendisinden ödün vermez, veremez.

Gezegeni Güneş sayesinde daima aydınlık ve umut doludur. Çevresini neşe ile, enerji ile doldurur. Aslanların yegane problemleri ise savurganlık ve doyumsuzluktur.

Sizlere ben söyleyeyim aslan burçları; burnu havadalığı bir kenara bırakmazsanız sonunuz yalnızlık. Hoylar hoyu.

BAŞAK

Element: Toprak

Gezegen: Merkür

Konum: Değişken

Tikelin, önden tavsiyemi vererek başlamak istiyorum; sizin but dediğinize başkaları kürdan diyor. Haberiniz olsun istedim.

Konumunun değişken olması sebebiyle başak burcu iş ve sosyal hayatında kararsızlıklar yaşayan bir burçtur. Merkür dolayısıyla ikizlerle aynı kaderi paylaşır. Yani hızlıdır, iş bitiricidir, sonuç odaklıdır, çabuk sipet alıkır. İkizlerden farklı yanı ise, başak burcu mantıklı ve hırslıdır. Toprak elementinin faydalarını görür. Dosyalama, arşivleme ya da proje işlerinde çok başarılı olabilirler mesela.

Hastalık hastası olması, simetrik takıntılarının olması muhtemeldir. Altıncı ev sağlık evidir ve başak burcu sık sık, ufak tefek sağlık problemleri yaşar.

Başak burçları, genel olarak bir kuşku, eleştiri ve huzursuzluk halindedirler. İnce eleyip sık dokurlar. Pimpirikli bir burçtur. Bu özellikleri dolayısıyla herkes başaklarla anlaşamaz. Ayrıca tarımın, ziraatin, meyvenin, sebzenin, köyün de burcudur başak. Taze meyve sebze alımında doğuştan gelen bir yetenekleri mevcuttur, sanki bir işe yarayacakmış gibi. Kabzımal burç ay.

TERAZİ

Element: Hava

Gezegen: Venüs

Konum: Öncü

Afrodit'leri buraya alalım. Malum yönetici yıldızı Venüs'tür terazinin. Venüs, Afrodit demektir. Afrodit ise güzelliğin, aşkın tanrıçasıdır. Huysuz, zarif, seçici, her şeyi kolay kolay beğenmeyen, estetik ve güzellikle kafayı bozmuş çok sevgili terazi burçlarına geldi sıra.

Hava elementinin öncüsü terazi burçları hâlâ adaleti sağlayabileceklerini düşünüyorlar. Evet, adalet için yaratıldığınızı düşünebilirsiniz fakat daha önemlisi sizler aşk için de yaratıldınız terazi burçları. Evet kimselere aşık olmadınız belki ama sizler hep aşka aşıktınız. Aşkla doğdunuz, kendinizi aşkla var ettiniz.

Romantizmin suyunu çıkartıyorsunuz. Bazen kendinizi bir masallar ülkesinde sanıyor olabilirsiniz ve sürekli pohpohlanmak istiyorsunuz. İlgi, sizin için her şey demek. Mezarlıktan çalınmış iki güle, kondomdan ucuz Kavaklıdere şaraba tav olursunuz. Kibar, nazik ve içten pazarlıklısınız. Zırılsınız!

Sizleri seviyorum terazi burçları çünkü kavga etmezsiniz, hır çıkartmazsınız; kişiyi kendi silahıyla vurursunuz. Size zarar vereni, en çok zarar göreceği şeyle baş başa bırakırsınız. Sizler için tavsiyem, köfte yapmadan koliyi eve atmayın.

AKREP

Element: Su

Gezegen: Plüto / Mars

Konum: Sabit

Ciddiyetin, karanlığın, sırların, gecenin, soğuğun, ölümün ve kolilinin burcu... Ayy! Evet, vücutta genital bölgeyi temsil ettiği kadar gerçek dünyada da yatağı temsil eder akrepler. Şimdiden içim kıpır kıpır oldu. Sezar'ın hakkı Sezar'a sonuçta. Akrep burcu seksin burcudur Bu böyle gelmiş böyle gidecek.

Kıskançtır bu burç. Sever, besler, büyütür, sevgisine sadıktır ve sevdiklerini kimseyle paylaşamaz. Eğer ihanete uğrayacak olursa haini kendi elleriyle halleder. Güvenini kazanmak çok zordur akrep burcunun ve kaybetmek bir o kadar kolay... Su elementi ve sabit konumda olması duygularında ne derece kararlı olduğunu açıklıyor aslında.

Peki yönetici gezegeni Plüto, bizlere ne demek istiyor? Ben söyleyeyim; bir koli keser dillere destan diyor Plüto. Akrep burcu bu, bir tek lafıyla sokmaz...

Her türlü kirlilik mevcuttur akrep burcunun hayatında. Kavga, cici, çor, laki... Benim tavsiyem, şu günlerde paparonlarla başınızı derde sokmamaya özen gösterin.

Serinin ilk yazısı için sizi buraya alalım: Lubun Astroloji 1: Koç, Boğa, İkizler ve Yengeç


Etiketler: