01/03/2017 | Yazar: Defne Güzel

Lubun astroloji serisinin son yazısı: Gece gündüz pi’iz alıkan burç hangisi? Kim, "Manti olacaksa but, balamoz olacaksa beldeli olsun" diyor?

YAY

Element: Ateş

Gezegen: Jüpiter

Konum: Değişken

Dokuzuncu ev eğitim evidir. Ev sahibi yay ise bilmek, öğrenmek ve öğretmek güdüsüyle ön plana çıkar. Konuşkan, girişken, enerjik, atılgan bir burçtur yay. Çok fikir arasında kalır sonra hepsinden vazgeçer ve hiç düşünmediği bir yolun ortasında bulur kendisini. Elementi ateş sayesinde yeni fikirler ve yaratıcılıkla doludur. Değişken yapısı yüzünden her ne kadar bazı işlerini yarıda bıraksa yahut unutsa da yay burcu daima önde, daha önde, en öndedir.

Bilginin, gerçeğin, eğlencenin ve alkolün peşinden koşmak için var olmuştur yay burcu. Evet, kabul edin gece gündüz pi'iz alıkıyorsunuz. Zaaflarınızın kurbanısınız yay burçları. İnsanları yarı yolda bırakmakta üzerinize yok.

Şanslısınız ki, şansın gezegeni Jüpiter sizinle birlikte. Ne düşünürseniz onun iki katı ile karşılaşıyorsunuz. İşte tam burada kuantum olumlama hayatınıza giriyor. Unutmayın, Jüpiter bolluğun, talihin, sürprizlerin gezegenidir. Evrene enerji gönderin yay burçları. But similya! But similya! But similya! But similya düşünmeye devam edin ki butlar butu sizin olsun.

OĞLAK

Element: Toprak

Gezegen: Satürn

Konum: Öncü

Zodyak'ın onuncu burcu oğlak daima, kariyer, meslek gibi konularla ön plana çıkar. Kimsenin boyunduruğu altında çalışamaz. Oğlak, kendi işinin patronu olması gereken bir burçtur. Öncü konumu etkisiyle mantığın ve hatta duygusuzluğun burcudur. Doğuştan iş disiplinine ve çalışma gücüne sahiptir. Tarla bile sürer oğlak burçları.

Elementinin toprak olması sebebiyle geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bir burçtur. Kolay kolay aşık olmaz mesela oğlaklar. Gerçek aşklarını bulduklarında elde ederler, sonra çalışmaya devam ederler. Gezegen Satürn, korkuların, disiplinin, sınavın gezegenidir. Hayatları boyunca birçok çetin mücadeleden geçmiştir oğlak burçları. Neyden korkmuşlar ise onunla yüzleşmişler ve sonunda galip gelmişlerdir.

Yalnız, artık kendinizi patroniçe, çalışanlarınızı domez zannetmekten vazgeçin oğlak burçları. Bu gaddarlık ve acımasızlıkla iş hayatınızda çalışanlarınıza baskıcı yöntemler uyguluyor olabilirsiniz. Madi koli atmıyorum, doğruları söylüyorum.

KOVA

Element: Hava

Gezegen: Uranüs

Konum: Sabit

Sıra geldi on birinci burca yani kova burcuna. Arkadaşlığın, siber alemin, uzayın, felsefenin burcu... Çabucak küser, çabucak barışır kova burçları. Kin gütmezler ama müthiş bir egoyla hareket ederler. Yalnızca kendilerini ka' zannederler. İşin komiği, kendilerini ka' zannederler. Onlarla tartışmak imkansıza yakındır çünkü daima -sözde- kendileri haklıdır.

Gezegen Uranüs, mitolojik geri planı dolayısıyla kova burcuna talihsizlik, şanssızlık vermektedir. Bununla birlikte dijital popülerliği, felsefi düşünceyi, bilim merakanı da bu burca bahşetmiştir. Hava elementinin sabiti olması kova burcunu uzayın derinliklerine, astrolojiye, astronomiye, yıldızlara ve sonsuzluğa sürüklemektedir.

Günlük hayat içerisinde arkadaş canlısı, deli dolu, kıskançlık beslemeyen bir burç olarak karşımıza çıkar kovalar. Astrolog tavsiyesi; sezgilerinize güvenmeye devam edin kova burçları. Sezgileriniz size similyaların kürdan mı, elvan mı yoksa but mu olduğunu söyleyecektir.

BALIK

Element: Su

Gezegen: Neptün

Konum: Değişken

Son burca gelmiş olmanın derin kederi içerisindeyim. Oysaki daha yeni başlamıştık.

Gel gelelim son burcumuz olan balık burcuna. Sizlere alık demeyeceğim balık burçları keza değilsiniz. Kesinlikle alık değilsiniz. Tam tersine, sizler ne yaptığınızı çok iyi biliyor, ufak hesapların peşine düşüyorsunuz. Kendinizi akıllı sanıyorsunuz balık burçları. Hatta sizler sanılanın aksine sinirli ve ciddisiniz de.

Değişken konumunuz ve elementinizin su olması sebebiyle duygusal anlamda kararsızlıklar yaşıyorsunuz. Hayalperestsiniz, düşler aleminde varlığınızı sürdürüyorsunuz. Sürekli bir istek halindesiniz. En iyisini hasetle kendinize istiyorsunuz. Sözü fazla uzatmadan sizi en iyi anlatacak bir atasözüyle cümlelerimi bitirmek istiyorum. Manti olacaksa but, balamoz olacaksa beldeli olsun.

Başka bir yazıda görüşmek üzere tatlışlar, kendinize özen gösterin.

Serinin diğer yazıları için sizi buraya alalım:

Lubun Astroloji 1: Koç, Boğa, İkizler ve Yengeç

Lubun Astroloji 2: Aslan, Başak, Terazi, Akrep


Etiketler: