23/06/2014 | Yazar: Madi Diva

100 kişi değil 10 kişi ol ama sevgiden ödün verme.

Madi Diva | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Madi Diva
Babaannemin bir sözü vardır, “sen ne zaman bir şey yapamaya çalışsan eline yüzüne bulaştırırsın” der bana her zaman. Sevgili canımın canı, bak bugün bulaştırmadık...
 
Malatya’da onur yürüyüşü yapmaya karar vermemiz 2 hafta önce falandı. Çok bir hazırlığımız yoktu, eksiğimiz çoktu, ne yapacağımızı bilmiyorduk ama şunu biliyorduk: Kızlar toplanın; yürüycez, yürümeliyiz. Bir heyecan başladı herkeste. LİSTAG aile gurubuyla bir mail yazışmasından sonra sevgili annelerimizin de geleceğini, bize eşlik edeceğini öğrendikten sonra bizde bir heyecan, bir mutluluk,  sorma anam sorma, evler yansın...
 
Bizler ne yapalım nerelere gidelim derken her taraftan destek ve sevgi mesajları geldi. Bir şeye ihtiyacınız var mı diyenler derken gün geldi, saat oldu “Benim Çocuğum” film gösterimini yaptık. Tabi bizim için en önemli olanı burası çünkü iki arkadaşımız ailesini etkinliğe getirdi ve çok duygulu, özel anlar yaşadık hep beraber.
 
O arada bir ses hazır mıyız derken herkes kendini aşağıda buldu. Bir kortej, ellerde bayraklar, lolipoplar önde analar, ellerinde benim çocuğum eşcinsel dövizleriyle “zihinlerdeki algıları yıkmaya geldik, çocuğunuza sahip çıkın öldürmeyin demeye geldik, gün ölme günü değil biri bin etme günü, yaşam için var olma günü, birlik beraberlik günü, sevin sevilin sevgiden yana bir sorun yaşanmasın, haykırın içinizdekini susmayın çocuklar, siz öteki çocuklarsınız, siz öldürülen çocuklarsınız, siz sevgiye hasret kalmış çocuklarsınız, yürüyün çocuklar, yürüyün” diyerek yavaş yavaş yürüdük derken polisle karşı karşıya geldik. Orada görüşmelerden sonra bizi yürütmeyeceklerini söylediler. Basın açıklamamızı okuduk, sloganlarımızı attık, eğlendik, oynadık.
 
O arada annelerimiz polise bir de ayaküstü konferans verdiler. Ay polislerde bir duygulanma, az kalsın bizim yanımıza gelip yürüyeceklerdi. Ben o arada kaynatıp bizler sizin her gün siktiğiniz travestileriz, ahlakınız buysa batsın diye araya kaynak verdim.
 
Olaysız, bol ağlamalı, duygulu bir gündü. Bizler birbirimizi sevdik, seviyoruz. Siz de sevin. 100 kişi değil 10 kişi ol ama sevgiden ödün verme.
 
İlgili haber:
 

Etiketler:
Nefret