19/11/2021 | Yazar: Gözde Demirbilek

wordpad, belgeleri otomatik kaydetmez. kaybetmemek için onu yazanın kaydetmesi gerekir ki hatırlamak istediğinde yeniden okuyabilsin.

onlar : manâ Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

bir seni bir beni tanırım ancak gerisi vız gelir,

yanarsak biz yanarız bir oğlan bir kız gelir (yazan? & söyleyen+ : yıldız tilbe)

=

bu dosyayı wordpad'de kaydedip kapattım ve klasörden açtığımda word'de açıldı. gördüğüm ve hoşnut olmadığım bu görüntü sebebiyle wordpad dosyalarımı hiç kapatmadan kullanmayı deniyor olabilirim. bir yol var açıkçası benim için wordpad'den word'e; bir süreç var araçları arasındaki farkı da benzerliği de gözlemleyebileceğim bir de bu gözlemi bana yaptıran imkân (oradayız). ben ekran'da word sayfası görünce, bu girişi yapmayı düşünüp, word'den kopyalayıp wordpad'e yapıştırmak ve başka bir dosyada devam etme fikrinden hoşlanmadım. dosyayı kaydetmeden çıktım. üstüne sağ tıkladım. birlikte aç dedim. başka bir uygulama seç dedim. wordpad'i seçtim. buraya kadar geldim (oradayız). peki ben neden wordpad'de direttim? çünkü bu dosyanın severek verdiğim(iz) bir adı vardı: ne-mana-95417 

bu dosyanın ismini, yazmaya devam ederken değiştirir miyim henüz bilmiyorum, o da yeni bir kaydetme sürecini gerektirir çünkü. aslında bir yandan da dosyanın adıyla birlikte sürecini yazıyorum.

ifşa : manâ  

o.ax2+ : manâ

biz : manâ

teşekkür : manâ

: aynı, benzer, farklı, eşitix 

facebook nedir ya sen çocuk musun kardeşim? facebook ne demek? MSN, facebook bunlar çocuk iş(ler)i. iş adamıyım diyosun, iş adamı gibi davran tamam mı? gecenin bir yarısı, dört buçukta beş buçukta şeyden geliyoruz... bardan geliyoruz beyefendiyle, özel kararlar alıyoruz. "aşkım bak birbirimizi çok seviyorum, seviyoruz. bu ilişkiyi güzel bir hâle getirelim, psikologa gidelim şöyle yapalım böyle yapalım" diyorum seda abla; akşam eve geliyoruz beş buçukta "ben yatıcam" diyo gece, tamam dedim sen burda yat ben yatak odasına gidiyorum, bi anda bilgisayarı açtı. BEN O KADAR İYİ NİYETLİYİM Kİ kapının deliğinden bakıyorum böyle. bir baktım bilgisayar açıldı bir girdim "sen napıyosun burda?" ... "e şey şey şirkete e-maillerim geldi de ben ona bakıyorum" ... "ver bakayım o bilgisayarı, telefonu da ver" ... marka vermek istemiyorum, facebook'u falan gösteren bi telefonlar var. bak seda ablacım... bana cahil diyebilirsiniz, her şeyi diyebilirsiniz, bunun cahillikle bir alakası yok, benim internetle bir alakam yok. ben internete giren bir insan değilim, ha iş için girilir o ayrı. bir "ver bakayım o telefonu", koltukta yatan adam bir anda böyle: "aşkım bak! her yere bas ama şuraya basma". internet yazıyo, şeyde iPhone telefonda internet. (..) seda abla içim içimi yiyo, arkamı döndüm o da yanımda. bi bastım: internet (hatice)

ben internete doğdum ve bu bir kez olmadı. ama a.g.d'nin doğumunda bana getirdiği hediyeden bahsettiğim için kendi doğumumun da benim için bir hediye olduğunu biliyorum. "başka" türlü yaşayabilme imkânı veren bir hediye.

: 2'li ifşa : 

doğuştan kelimesini bi' yandan da seviyorum. garip olanın okuması yapılırken "gariban" kelimesi yapışıyor şak diye. garip olan gariban okununca garibanlık çekiliyor. ister içinden çeksin ister dışavursun, garip olan bu kelimenin anlamlarını da birinin "uydurduğunu" unutuyor bir noktada. o da kendini gariban olarak okumaya başlıyor. bunu kendimden biliyorum. 

**

a.g.d doğduğunda, onu kendimle eşit görmek için önce ne kadar aynı olduğumuzu okumaya çalışmış olmalıyım. 

mekânı biraz tanımlamak istiyorum belki hayal etmesi daha kolay olur: önce a.g.d'nin doğduğu gün benim çekirdek aileiçi ilk iki doğum günüm çoktan geçmişti. 

ama geçmiş tahmin edebileceğiniz üzere geçmemişti.

(bu kısmı kısa yazdım diye okkalı laf koydum, son cümleyi düşünüp düşünüp sakın üzmeyin kendinizi, son cümlem henüz bu değil).

onlar-mana-1

*

wordpad, belgeleri otomatik kaydetmez. kaybetmemek için onu yazanın kaydetmesi gerekir ki hatırlamak istediğinde yeniden okuyabilsin.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazı ve çizimlerden yazarları ve çizerleri sorumludur. Yazının ya da çizginin KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki veya çizimlerdeki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Video Haber İkon  İlgili Video:


Etiketler: yaşam
Telegram