16/07/2012 | Yazar: Ömer Akpınar

şu hayatta gerçekten berbat bulunan bir iş varsa o da orospuluk olmalı. tamamen bir anlama çabasıyla soruyorum: AMA NEDEN?

Ömer Akpınar | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Ömer Akpınar
şu hayatta gerçekten berbat bulunan bir iş varsa o da orospuluk olmalı. tamamen bir anlama çabasıyla soruyorum: AMA NEDEN?
 
orospuluğun özellikle ahlaksızlık olarak, kişinin kendi kendine ettiği bir hakaret olarak görüldüğünü biliyoruz. ve bir işin beğenilen bir iş olmasının yapılan şeyden tamamen bağımsız olduğunu, bunun yalnızca toplumsal payelerle alakalı olduğunu da. yoksa bilmiyor muyuz?
 
mesela işkenceci bir general ya da dolandırıcı bir iş adamı ne yaparsa yapsın sokakta linç edilmesine yol açacak bir ahlaki hezeyana yol açma konusunda başarısızdır. halbuki kimseye acı çektirmeyen, zarara sokmayan bir orospu toplumdaki yozlaşmanın işareti sayılır. 
 
orospularla ilgili bir diğer saldırı konusu da karşılığında para istediği şeyle alakalıdır. hastalanıp doktora göründüğünde, okula gitmek istediğinde ya da belediye otobüsüne binmek için para vermeyi kimse yadırgamaz da para karşılığı cinsel ilişkiye girme konusunda pek çok insan dehşete düşer. cinsellik, aşk gibi kavramlar şairaneliği terörize edilemeyecek kadar kutsal; ama sağlık, eğitim ve ulaşım terlememiz ya da kakamızın gelmesi kadar aşağılık, dünyevi ve önemsiz kabul edilir. 
 
cinselliğin ve aşkın etiket fiyatından daha fazla dehşet uyandıransa kimin çıkıp onu satmaya cüret edebildiğidir? para kazanmak için insan dışı koşullarda çalışmayı ya da en basitinden emeğini herhangi bir doğrultuda satmayı sorun etmeyiz de orospu denen bu aşağılık yaratığın nasıl olur da bu kirli işi yapabildiğini sorgularız. iyi kalplilerimiz dünyayı suçlar, "düşmüş"e el uzatmak gerektiğini söyler; daha acımasızlarımız ise cezalandırılması gereken şeytani yanlar bulurlar orospularda. 
 
profesörün uzmanlığını, sporcunun fiziksel becerisini, sanatçının yaratıcılığını kullanması gibi orospu da uzmanlığını, becerisini ve yaratıcılığını ortaya bir ürün/hizmet koymak için ortaya serer. iyi bir oral seksi atom fiziğine, sado-mazo fantezileri sırıkla atlamaya, prezantabl bir sevgiliyi soyut resme tercih edip etmemek müşterinin tüketim alışkanlığına kalmış. 
 
uzun lafın kısası, orospular da kimseden farklı bir şey satmıyorlar.
 
leave asiye alone!
 

Etiketler:
Nefret