02/04/2014 | Yazar: Giray Poyraz

Bu kazanım, tüm LGBTİ’lerin kazanımıdır. Seçilmeyen diğer arkadaşlarımızda biliyorlar ki, biz asıl kazanımı aday gösterilirken sağladık.

LGBTİ aktivisti bireylerin farklı partilerden adaylığı, Türkiye’de adeta bir devrim niteliği yarattı. Seçim çalışmalarını dayanışmayla ve azimli bir şekilde yürüten LGBTİ aktivisti arkadaşlar bu seçimden kazançlı bir şekilde çıktı. Türkiye’nin LGBTİ dostu 4 belediye başkanı olurken, İstanbul Beşiktaş’da bir LGBTİ aktvisti arkadaşımız belediye meclis üyesi olarak seçildi.
 
Bu kazanım, tüm LGBTİ’lerin kazanımıdır. Seçilmeyen diğer arkadaşlarımızda biliyorlar ki, biz asıl kazanımı aday gösterilirken sağladık. Birbirimizle olan dayanışmamız ve mücaledemiz, bize daha büyük kazanımlar da sağlayacaktır.
Sadece Oy İstemedik!
Toplumda oluşan ön yargılar, yerel seçimler de LGBTİ aktivisti bireylerin aday gösterilmesi sayesinde kırılmaya başladı. LGBTİ bireylerinin her alanda olabileceğini bu seçimlerde ’halk’ın arasına girerek göstermiş olduk.
 
LGBTİ adayların yanı sıra, seçim çalışmalarına LGBTİ aktivisti bireyler de katıldı ve çalışmalarımız esnasında çok renkli görüntüler ortaya çıktı. Daha öncelerden görünürlüğümüzün bu kadar çok olmamasından kaynaklı, LGBTİ bireylerini tanımak isteyen de oluyordu. Çünkü biz sadece oy istemedik. İnsanların bizi tanıması, haklarımızı tanıması bizim için daha önemliydi ve biz bunu başardık. Yerel seçimlerde aday gösterilen arkadaşlarımız sayesinde çoğu insana sesimizi duyurduk.
 
Tabi ki bu seçimlerin bitmesiyle birlikte, bizim mücadelemiz de bitmiş değildir. Asıl mücadelemiz şimdi başlıyor!
 
Dayanışmayla, Özgür Yarınlara...
Biliyoruz ki, daha alacağımız çok yol var. Bu yolda kazanımlarımız da ancak dayanışma ile gerçekleşecektir.
 
Ben buradan tüm LGBTİ bireylerine ve LGBTİ dostlarına seslenmek istiyorum. Yarınlar bizim! Daha özgür ve yaşanılabilir yarınlar ancak dayanışma ile olur. Bu mücadelemize sizlerin de desteğini bekliyor ve bu süreçte destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca, bu seçimlerde başka kazanım sağlayan kadın arkadaşları da tebrik ediyorum. Kadınları eve hapseden ve erk zihniyetin gölgesin de bırakmak isteyen sistem, LGBTİ bireylerini de ötekileştiren sistemdir. Bu sistemi de ancak dayanışma ile yıkabiliriz.
 

Hepimize serkeftin ayol!  (Demokrat Haber)


Etiketler:
İstihdam