05/04/2018 | Yazar: Tanju Tariz

Tanju Tar’iz taksi-über tartışmasına son noktayı koyuyor: Biz lubunyalar; taligatörlerle überciler arasında kendimizi p edebiliriz.

Bir tartışmadır devam ediyor. Über mi taksi mi? Ve hiç kimse LGBTİ örgütlerin görüşünü sormuyor. Ben olsam ben de sormazdım zaten. Şöyle televizyon ekranına yakışan bir aktif halkla ilişkiler sorumlusu yok. En güzeli gene benim biricik kızım Yıldız Dar. Hadi LGBTİ’lere sormuyorlar ama bizim ailemize neden sormuyorlar? Anneme, bana ve kızıma neden sormuyorlar? Gey Köpek balığı anneme neden sormuyorlar? Ay neyse anneme sormasınlar zaten! Malum, annem evine davet ettiği laçoların ödemeli taksi talepleri ile bugün “über”in Türkiye versiyonunun yaratıcılarından biri. Yıldız Dar da malum taligalar için yedek lastik gibi. Her daim aranan müşteri! İkisini de aramayın ama beni neden aramıyorsunuz? 2000 ile 2010 yılları arasında “en iyi müşteri”, “en iyi vites değiştiren müşteri”, “çatal göstermeden inmeyen müşteri”, “uzun mesafeleri kısaltan, kısaları uzatan müşteri” ödülleri alan biri olarak bu konuda uzmanlığıma başvurulmamasının kalitefobi olduğunu düşünüyorum.

Kaosjel.org’a baktım, alıklar bu konuda ne haber yapmışlar diye. Ama hoy. Neyse ki sevgili okurum, pasif olduğunu düşünsem de değer verdiğim, kolisine güvendiğim kalitenin öbür adı Mer+ Güz-el bana bir mektup yazmış:

“Anne über mi taksi mi? Hangisinin kolisi iyi? Süpet sevenlere hangisini tavsiye ediyorsun? Sen benim yerimde olsan ne yaparsın?”

Kocam beni beklerken...

Bazen malum maillere özellikle mayosuz, 20+ fotoğraflı maillere özelden yanıt yazıyorum. Ama “bu” Mer+ Güz-el gibi kişilere kamusal alanda yanıt yazmaya çalışıyorum. Çünkü malum bu soruları hepiniz merak ediyorsunuz. O yüzden bu yanıt hepinize gelsin.

Ancak, Mer+ Güz-el’e kısa bir yanıt vermek istiyorum. Kız ben olsam yediveren gül gibi her önüme vermem. Otururum evden çıkmam. Taksi ya da über yerine, “Dolmuş mu? Avambüs mü” diye sorardım. Sonuçta taksi kişilikli bir hizmet. (Yıldız kişilik, kalite ve karakterin anlamı için o yazıya link ver. Malum aradığın bir şeyi kaosjelin arama motorunda değil Yıldız Dar’ın mincosunda arasak daha kolay buluruz. Linki ekle. Bir de Mer+ Güz-el’e sınav yap. Bak, okuduğunu alıkmış mı?)

Über mi taksi mi? Lubunyalar için hangisi neden daha iyi bir seçenek?

Taligada ne yapıyorduk? Mahalle durağına alıkmıyorduk. Mahallede adımız çıkmasın diye… Şimdi überciler nerede bilmiyoruz. bindiğin überci yan apartmanda otuyorsa ne yapacaksın?

Taligaya bindin. Plakasını öğrendin mi tamamdır. Durağı da varsa yeme de yanında yat. Yok ye tabi ki. Madilik çıkarsa nerede nasıl bulacağını bilirsin. O da durak taksisi olduğu için madilik yapma olasılığı daha az olacak. Bu da güvenli seks demek hepimiz için.

Koli taligalarının durduğu belli yerler var. Bu da sürekli kolisiz kalan kızım Laçonya Çekiç gibi lubunyalar için bir cazibe merkezi demek. Ama überde yok. Örneğin laçonyam, taksi kolisi yapmak için metrobüsle Kadıköy’den Avcılar’a gider. Oradan taksiye biner, Bahçelievler’e gider.

Diğer kocam

Bu arada kızlar, taligatörler dayanışmacı ama muhafazakardırlar. Kazara übere bindiniz, manti kaldırmadı ya da kaldırsa da sizinle paylaşmadı diyelim. Bu durumda taliga durağından yardım isteyebilirsiniz. Taligatöre, überci olduğunu söyleyin. Siz aradan çıkın.

Kaosjel sormadı ama ben halka sorayım dedim.

Yıldız Dar: Süpet için taksi, koli için über. Überde taksimetre olmadığı için kolide tercih ediyorum. Uzun uzun kolileşiyorum. Taligalarda ise süpetle yetiniyorum. Taksimetre çok yazıyor annem. Bütün beldem taligaya gidiyor.

Laçonya Çekiç’e sordum: Koliye gidiyorsam über, koliden geliyorsam taksi. Übercilerle kolileşilmiyor. Ama koliden dönerken istikamet ev. Elimin altında vites kolu olması lazım o yüzden taksi. Lütfen Kaosjel taligatörlere destek eylemi yapsın.

Buse Bacımkaya’ya sordum: Gelecek aracı takip edebiliyorsun, aracın içi geniş; rahat rahat oturabiliyorsun… Überetör yakışıklı ise aracın içinde her türlü pozisyonda kalabilirsin. Renkli cam, birisi görecek diye tiklenmene gerek yok. Köfte, koli, süpet çok rahat yapılabilir. Hatta caddelerde araba çarkı atmak yerine überçark uygulaması da gelmeli.

Remzi Kızkardeşim: Ben geleneksel bir lubunyayım. O yüzden geleneksel hizmetleri tercih ediyorum. Taligada her şey belli. Kim a kim p, belli. Überciler biraz hadsiz oluyor. ap ilişki teklif edebilirler diye düşünüyorum. Ama taliga öyle mi? Yerli malı yurdun lubunyasının malı. Hem onca taliga yemişliğim var. Ayıp olmaz mı şimdi übere binersem? Taligatörlerin similyalarına nasıl bakarım.

Laçonyam Çekiç’im kaosjel nasıl eylem yapsın übere karşı taligatörlerle dayanışma eylemi? Vali bey yasakladı ya! Yapamazlar kuzum. Ama biz lubunyalar olarak taligatörlerle überciler arasında kendimizi p edebiliriz.

Tabii ki Gacı gibi Madi Ali’ye ve Esmeray Kızımsı’ya sordum. Ben bu yazıyı bitirdiğimde onlar halen yanıt vermeye devam ediyordu.

Gördüğünüz üzere pasif lubunyalar taliga diyor. Laçolarım, taligatörlerim siz ne diyorsunuz? 20+ cm fotoğraflarınızı bana gönderin.

Yıldız alık, facebook şifremi ve gmail şifremi geri ver. Yeter artık! İnsanlarla benmişim gibi yazışma lütfen. Hayranlarımla kolimi bozma, süpetlerime alıkma!

Canlarım (travesti kocaları, laçolar, laçonyalar, biseksüel erkekler, A+oral’lar, sevişirim ama A’yım’lar, a ağırlıklı ap’ler, sınır tanımayanlar) bana tanjutariz@gmail.com  adresinden ve facemden ulaşabilirsiniz eğer Yıldız Dar izin verirse!

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam