01/07/2016 | Yazar: Tanju Tariz

Yazarımız Tanju Tar’iz taligatöre alıkmanın inceliklerini ve bir nonoş atağın nelere kadir olduğunu anlatıyor; kendisine gelen yakışıklı beylerin fotoğraflarını paylaşıyor.

Kaos GL 25 yıllık dergi deneyimiyle sergi açmış, adını da queer gelecek koymuş. Ayol 25 sene önce biz lubunya derken, inatla lubunya değil, gey-lezbiyen diyen kendileri değilmiş gibi sanki… Neyse Kaos jel queer’i nasıl Türkçeleştirsek tartışması yapadursun Pembe Hayat kendi kendine “kuir” dedi. Şimdi bir ikirciklik devam ediyor. Pembe Hayat’taki buse alığına sorsan “bu da kuir” der. Haa Ankara’daki kezbanlar da ne zaman queer üzerine konuşmaya başlasalar hemencecik “bizim Bulut, OSTİM’de queer” derler ya da Görkem annenin “azıcık sevişmenin kime ne zararı var”, “azıcık güllümün kime ne zararı” var sözlerini queer performans olarak algılarlar.

Bu arada Kaos’takilere haksızlık yapmamak lazım. 1995 Kasım’ında sanırım ilk kez ibne yapı sökümü diye queer teori üzerine yazı yayınlanmışmış… İnanmadım tabii ki araştırdım. Hakikaten ibne yapı sökümü diye çevirmişler. Aferin dedim, gururlandım gay’larla.

Queer demişken, bu İzmir’dekiler Baki Koşar Anma etkinlikleri kapsamında bir eylem yapmışlardı zamanın birinde. Nonoş atak yapmışlardı. Milliyetçiliğe karşı diyorlardı bu eylem. İzmir’ göç etmiş batılı olmayan lubunlar “nonoş atak” diye bağırıyorlardı. Sağolsunlar bu eylemleri sayesinde ilk kez Türkiyeli eşcinsel, biseksüel ve translar ile o “mahallenin sakini” olan toplum ya da halk kaynaştı. Nonoş atağa aynı duygu ve düşüncelerle baktılar. 

                                                                 şekil1a

KaosGL.org’un editörlerine rağmen yazılarım okunuyor ve okurlarım beni istiyor! KaosGL.org’da görmek isteyip istemediklerinden emin değilim ama okuyucularımdan resimli mektuplar aldığıma göre KaosGL.org’a rağmen okunmaya, sevilmeye devam ediyorum. Bu resmi gönderen yakışıklı imzalı fotosunu bana göndermiş olsa da aslında KaosGL.org’a “güzel”, “yakışıklı”, “seksi” kavramlarını “şekil1a” olarak göstermek için göndermiş. Malum RTÜK’ten çekinir, KaosGL.org yayınlamaz diye de “giyinik” fotoğrafını yayınlamamızı istemiş. Nü fotoğrafını benim ilerde açacağım sergi için değerlendirmemi istemiş. Yılkız, insanı yıldırırsın ama beni yıldıramazsın. Güzel erkeklerle dolu yazılar istiyorum. Ayol yaz geldi. Yaz mayolu erkekleri ayartma saatleridir. Benim de mayolu erkek resmi görme hakkım engellenemez!

                                                               şekil1b

Bu arada bir okuyucum da Kaos GL’ye sitemini iletmiş. Vay efendim, asıl mevzuya gelene kadar işi çok uzatıyormuşum. Ayol hepiniz “ön sevişme icat oldu mertlik bozuldu” diyen Gani Met’in askerleri misiniz? Okuru hazırlamak lazım. Öyle tamdan düşer gibi yazıya girilmez. Sen sitemini özelden iletene kadar bana sıfatını gösterseydin. Bir slip mayolu fotoğrafını gönderseydin. Yoksa “slip mayo giymem ben” diyen 90’lar kuşağından mısın? 69 kuşağı bunun için mi mücadele etti ve 69’u ölümsüzleştirmek için pozisyona ad bile verdi ayol.

Ayol eskiden caddede en fazla 4-5 gacıya polis saldırırdı. Şimdi bütün bir teşkilat olarak gacılara ve gacı sevenlere, lubunyalara saldırıyor, ne oldu anlamadım. Onur yürüyüşünü engelleyen beybi bombalı saldırıları engelleyemiyor. Ha bu arada Demhat’ın videosunu izledim. Ayol biz yıllardır medyacılara travesti terörü yok diyoruz ya, valla beybiye öyle bir “bırraaaaak” diyor ki ben korktum. O Demhat’ı tutan polis bir daha bir şey tutamaz valla. Tuttuğu an aklına Demhat gelir.

Bu haftaki yazımda taliga mevzunu gündeme getireceğim. Taligatörler en lubun dostu meslek grubudur. Özellikle Sakarya’nın çıkışında sıraya girenlerden genç olanları pek bir sever lubunları.

Taligaya binince taligatörün size binmesini istiyorsanız eğer lubunyalığınızı hafiften sezdirmeniz lazım. Sezdirirken dikkatli olun “madilik” yapma ihtimaline karşı her an hop çiki ya polisiyesi gibi “en maskülen sesinizle”, “ne oluyor gardaş” diyebilirsiniz!

Bu uzun emek isteyen süreçtir. Taligaya binmekle başlamaz. Binmeden yapmanız gerekenler, binerken yapmanız gerekenler, uygun saat ve günü kollama, telefon isteme gibi Aşamalardan oluşur.

Ankara’nın eskilerinden Des her zaman uçağa bindiğinde, uçak kalkarken de indikten sonra da hostesi çağırır, “pilot beye teşekkürlerimi iletin, çok güzel kaldırdı”, “pilot bey çok indirdi”, “hiç hissetmedim teşekkürlerimi iletin lütfen” der. Bunu yapmamak lazım.  Hepinizin geldiği varoşları biliyorum, halen öğrenim kredi taksitlerinizi öderken ka’ymış gibi davranmaya gerek yok. Varoşsan varoşluğunu bileceksin!

Taligaya binmeden, göz göze gelin. Gözüyle sizi evirip çeviriyorsa hemencecik o taligaya binin. Yok mal mal bakıyorsa ve “el kol hareketi yapacak” gibi duruyorsa tatlış tatlış minnak adımlarla uzaklaşın.

Taligaya bindiğinizde ilk sorulardan biri “iş nasıl gidiyor” olsun. Bu soruyu takip eden sorularda taliganın kendilerinin mi yoksa çalışan mı olduğunu öğreneceksiniz! Sonrasında taliganın bekar işi olduğunu söyleyin. Sonrasında saf taligatör hemececik abaza muhabbetine girecektir ve eli vites ile similyası arasında gidip gelmeye başladığında koli muhabbetine başlanılabilir. Bundan sonrasını her lubunya kendi bilir. Süpet mi alıkacak, koli mi verecek, kaldırdığıyla mı bırakacak… Ben ön sevişme öncesi uymanız gereken ritüelleri sizinle paylaştım.

Haa bitirmeden diyeyim, taliga kolileri için yaz ayları malum sıcak olduğu için pek uygun olmayabilir. Aynı zamanda hava karardıktan sonra taliga kolisi muhabbeti yapılır. Öyle her saatte taliga kolisi yapılmaz! Oturduğun mahallede durak taligasına yapılmaz! Hatta hiç durak taligasına yapılmasa daha iyi olur!

Neyse gene uzattım. Tatlışlar özelden sorularınız varsa Kaos jeli her zaman aradan çıkartabiliriz. Arkadaşlar, kaosgl uzantılı bir mail adresi vermek istediler ama kabul etmedim gmail aldım: tanjutariz@gmail.com

Bana özelden fotoğraf gönderebilirsiniz. Yakışıklı değilseniz spam’e düşer!


Etiketler:
İstihdam