22/08/2014 | Yazar: Hüsrev Orgun

Hüsrev Orgun, yeni Başbakan Davutoğlu’nun "Başbakan ve Cumhurbaşkanı" RTE tarafından "seçilmesini" yazdı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Başbakanı; yeni Cumhurbaşkanı tarafından seçildi. Bu nasıl bir yapı, nasıl bir tüzük, nasıl bir parti anlayışı? “İnsan gerçekten hayret ediyor”
 
Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra, yeni Başbakanın kim olucağını da kabinedeki nazırlardan (bakanlardan) birisi açıklar diye umuyorduk fakat öyle olmadı. RTE’nin artık, eski partisinin toplantısında konuşuyor olması bizi şaşırttı mı? Hoy (hayır) tabiki de. Çünkü Tayyip Erdoğan, topluluğun ve kameraların karşısına geçip, avazı çıktığı kadar bağırmayı, o kem gözlerini belerte belerte bakmayı, insanları azarlamayı artık bir “görev” olarak bilmiş. Meclis tatili bittikten sonra salı günleri olan grup toplantılarında AKP kürsüsünde görürseniz şayet şaşırmayın.
 
RTE’nin sürekli kullandığı, ağzında sakız yaptığı bir söz vardı: “Biz kalıplaşmış, tek adamlı bir parti değiliz.” Eee nesiniz peki? 
 
Neden genel başkan seçimi için kimse aday olmadı?
 

Ahmet Davutoğlu’nu kim seçti beğendi?
 
Kürsülerde bas bas bağırdığı, yerden yere vurduğu “CeHaaaPee zihniyeti” kurultaya gidiyor. Bu gayet doğal ve olması gereken değil mi? Genel başkan olmak isteyen aday oluyor. AKP’de böyle bir şey söz konusu olamaz, olması teklif dahi edilemez.
 
Spiker yoldan geçen bir teyzeye mikrofon uzatıyor diyor ki, “Teyze yeni başbakan Ahmet Davutoğlu, siz ne düşünüyorsunuz?” Teyze aşka geliyor, neredeyse ağlayacak, çünkü teyze yıllardır politik kimliği ile yaşamış, şöyle diyor: “Valla guzum çok başarılı, hemşerim o benim, çok duygulandım, çok mutlu oldum.”
 
Doğru çok başarılı. Ülkenin tüm komşuları ile madileşmek başarı ise; görevinde epey muvaffak.
 
Hiç sanmıyorum ama umuyorum; güzel günler geçirmek dileğiyle... 

Etiketler:
İstihdam