13/04/2016 | Yazar: Aydın Öztek

Engelli olduğum için bazı şeyleri eksik ya da yanlış yaptığım doğru da engelli olduğum için ilk defa bir yerde istenmedim.

Aydın Öztek | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Aydın Öztek

Sevgili Kaos GL okuyucuları,

Haberiniz olmayabilir ama bendeniz sınırlarımı her geçen gün genişletiyorum. İstanbul’dan Almanya Goslar’a şimdi de Berlin Spandau’ya doğru genişlettiğim kapsama alanımda kendimi değil sırf siz LGBTİ’leri düşünerek cebimde akrep varmış gibi değil de dildo varmışçasına Berlin’in gey barlarında fink atıyorum.

Berlin’in gey barlarının Türkiye’den farklı olarak en güzel bulduğum yanı çıplak geceler konsepti. Eğer görme engelli olmasaydım gözlerim bayram ederdi kuşkusuz. Neyse size CDL adlı gey bardan bahsetmek istiyorum.

O geceki konsept dediğim gibi çıplak geceydi. Allah sizi inandırsın herkes kürdan similyalıydı. Bir tane but gördüysem bir daha süpet alıkmayayım.

Neyde CDL’de konsept çıplaklıktı. Gire girmez sahibi olduğunu sandığım kişi “Burası size göre değil” dedi. Oysaki aradığımız şey belliydi: Kıç sallamak, kendini göstermek ve gözlere bayram ettirmek.

Neyse, üç dört kere aradığımız şeyin orada olmadığını söyleyen nafta beye beraber gittiğim arkadaşım, “Ona biz karar veririz” demek zorunda kaldı. Engelli olduğum daha doğrusu tekerlekli sandalyede olduğum için istenmediğimi söyleseydi kapatılma veya para cezası alabilirdi. Bir bahane bulması gerekiyordu nafta beyin ve tekerlekli sandalyeye uygun olmamaları şahane bir bahane oldu. “Arkadaşım kendisi yürüyebiliyor” deyince de tekerlekli sandalyenin sığmayacağını söyledi. “Katlanıyor” dediğimizde ise memnuniyetsiz bir şekilde bizi içeri aldı.

Kolisiz kalasıca biz bardan çıkıp eve dönerken de “Bir daha gelmezseniz mutlu olurum” dedi. Açıkçası engelli olduğum için bazı şeyleri eksik ya da yanlış yaptığım doğru da engelli olduğum için ilk defa bir yerde istenmedim.


Etiketler:
Nefret