14/07/2018 | Yazar: Gözde Demirbilek

ceceli’nin “adamlığını” yeniden kazanmak için “çocuğumun annesinin bir kadınla, düşünebiliyor musunuz BİR KADINLA ilişkisi var!” davalarına girdiği bir güne uyandık.

mustafa ceceli mi intizar mı diye sorulsa, hiç düşünmeden intizar derim ancak bugün konumuz bu değil.

sabahtan beri çarşaf çarşaf mustafa ceceli'nin “eski eşi” sinem gedik ve intizar arasında gerçek mi değil mi bilmediğimiz bir ilişkinin ifşasını okuyorum. bu ilişkiye dair iddia edilen kişilerin herhangi beyanı olmadığı için bu metinde sadece bir “ihtimal” üzerinden bile ne denli çirkinliklerin döndüğüne değineceğim.

öncelikle ne sinem gedik'in ne intizar'ın cinsel yönelimini; kendilerinin henüz cinsel kimlikleri ve aralarındaki iletişimin niteliğine yönelik beyanları olmadığı için bizim okuyucu olarak bilmemize imkân yok. yorum yapabilmemiz için olmak zorunda da değil. çünkü neredeyse bütün haber sitelerinde dilin homofobi saikiyle kurulduğu çok açık; yani bizim burada tartışacağımız asıl şey, bu “haberlerde” kadın olduğu varsayılan iki insan arasındaki “ilişki” ihtimalinin “skandal” olarak servis edilmesidir.

“olayla” ilgili neredeyse okuduğum her metinde mustafa ceceli'nin sinem gedik'e intizar ile ilişkisi olma ihtimali üzerinden “çocuğunu istismar ettiği” gerekçesiyle “çocuğumun annesi böyle biri olamaz” diyerek nafakanın iptali ve velayeti için açtığı davayı olumlayıcı bir dil görüyorum. “delil” olarak sunulan fotoğraflarda ne var bilmiyoruz. nedense bu “istismar”, “kadın kadına bir ilişki” ihtimali üzerinden kurularak pazarlanıyor. poll production isimli plak şirketinin “şaşkınlık ve üzüntüyle” haberdar olduğu davayla birlikte intizar ile olan anlaşmasını feshetmesi için devam eden “olması gereken oldu” dilindense açıkçası İĞRENİYORUM.

benim için buradaki asıl “olay”, ortaya “muhafazakâr, iyi kalpli, temiz yüzlü, her genç kızın koca olarak görmek isteyeceği kadar aşşşşşşırı güzel biri” olarak çıkan mustafa ceceli'nin “eşini aldatarak boşanması”nın ardından hayran kitlesinin yüz çevirmesi, akabinde bu itibarı ancak karşı tarafın “daha kötü bir şey yapmış olması” ile yeniden kazanabileceğini düşünerek sinem gedik'i başka bir kadınla ilişkisi olma ihtimali üzerinden hedef göstermesidir. cecelistlerin azalması, “iyi adamdı AMA...” laflarının çoğalması, ceceli'nin “adamlığını” yeniden kazanmak için “eski eşimin bir kadınla, düşünebiliyor musunuz BİR KADINLA ilişkisi var!!!!!!” davalarına girmesi hep bunun göstergesi.

aralarında bir ilişki olsun ya da olmasın; “itibarını yeniden kazanmak” için “alçak gönüllü ve çocuğunun hayatını düşünen ADAM” şovu yaparak, üstelik bir de boşanma sürecinde “olay çok farklı, aslında kimse bilmiyor” diye diye boşanmalarından bu hedef gösterişi homofobiyle temellendiren mustafa ceceli'ye karşı #sinemgedikveintizarınyanındayız. bu böyle bilinsin.

*KaosGL.org Gökkuşağı Forumu’nda yayınlanan yazılardan yazarları sorumludur. Yazının KaosGL.org’ta yayınlanmış olması köşe yazılarındaki görüşlerin KaosGL.org’un görüşlerini yansıttığı anlamına gelmemektedir.


Etiketler:
İstihdam