19/02/2013 | Yazar: Ömer Akpınar

Eğer ebeveynlerin cinsel yönelimlerinin çocuk yetiştirmede başat bir önemi olduğunu düşünüyorsanız ailesi tarafından fiziksel, sözlü ve psikolojik baskılara maruz bırakılan çocukların ve gençlerin özgürlüğü için önce heteroseksüel aileyi yok edin.

Ömer Akpınar | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Ömer Akpınar
Taksim’de görmüştüm geçen. Kakara kikiri kırıtkan tipler. Avrupa’da daha bir serbestmiş diyorlar, hele de Hollanda’da. Evleniyorlarmış. Bize ters! Anamız, bacımız var bizim; elhamdülillah Türk’üz.
 
Eşcinsel hakları tartışmalarında yukarıdaki cümlelerin türlü türlü çevirileriyle karşılıyoruz. Kadim Afrika geleneklerinden kutsal Hristiyan aileye, millî duyguların galeyana gelmesinden geleneksel kadın-erkek rollerini sabitlemeye kadar pek çok ifadesi var bunun. Peki, hak ve özgürlük talepleri, dinî ve millî değerler engelini nasıl aşabilir?
 
Günlerdir medyada geniş yer bulan bir aile tartışması var. TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın girişimiyle Hollanda’da koruyucu bir aileye verilen Türk bir çocuğu “kurtarmak” niyetinde. Zira 6 aylıkken kendisine iyi bakamadığı gerekçesiyle Hollanda Gençlik Dairesi’nin ailesinden aldığı Yunus’un yeni ebeveynleri lezbiyen ve Hristiyan bir çift. 9 yıldır lezbiyen anneleriyle yaşayan Yunus’u şimdiki ailesinden uzaklaştırma yolundaki talep ise Lahey Yüksek Mahkemesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında reddedildi.
Yunus’u Rahat Bırakın!
Esas mesele Yunus’un koruyucu aileye verilmesinden ziyade, koruyucu ailenin Hristiyan ve üstüne üstlük lezbiyen bir çift olması, bunu hepimiz biliyoruz. Eşcinsel ebeveynlere dair önyargıları yeniden üretmenin yanı sıra bütün Türklerin Müslüman değerleri sahiplenmesi gerekiyormuş gibi İslam dayatması yapan Bozdağ bu uğraşından vazgeçmelidir.
 

Ne heteroseksüel aile, ne de İslamî yaşam tarzı kusursuz. Eşcinsel çiftler de en az kadın-erkek çiftler kadar iyi çocuk yetiştirebilirler. Eğer ebeveynlerin cinsel yönelimlerinin çocuk yetiştirmede başat bir önemi olduğunu düşünüyorsanız ailesi tarafından fiziksel, sözlü ve psikolojik baskılara maruz bırakılan çocukların ve gençlerin özgürlüğü için önce heteroseksüel aileyi yok edin.  


Etiketler:
Nefret