30/12/2013 | Yazar: Buğra Tokmakoğlu

Tek kalem pilin gücüyle tüm odanın kokusunu değiştiren oda parfümünün sesiyle irkildim bir anda.

Buğra Tokmakoğlu | Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı Gökkuşağı Forumu Köşe Yazarı Buğra Tokmakoğlu
Tek kalem pilin gücüyle tüm odanın kokusunu değiştiren oda parfümünün sesiyle irkildim bir anda.
 
Hızla kapanan ve kendini uykuya teslim etmeye çalışan bedenim anlık uyanmanın etkisiyle karşısında olan biteni anlamaya çalışıyorken, fondan gelen müzik sesi başka diyarlara götürdü beni.
 
Bozuk plak gibi çalışan Amerikan radyolarının günde en az 8-10 defa çaldığı İngilizce şarkılardan biri, yanan şömine fonuyla televizyondan yayın yapan radyonun sıralamasından kulağıma uzanıverdi. Zaman zaman ağlayarak, zaman zaman hayallere dalarak kalıp kalıp et kestiğim o Teksas günleri canlandı zihnimde.
 
Popüler birkaç Amerikan şarkıcının devamlı surette çalan o şarkıları, şarkı mekân eşleştirmesi bağlamında iş hayatının o soğuk ve acımasız dakikalarını üzerinden yıllar ve kıtalar da geçse yine ve yeniden hissettirmeyi başarıyordu üzerimde.
 
***
 
Pili bir türlü bitmeyen, terden sırılsıklam olan bedenler birbirleri üzerinde egemenlik mücadelesi verirken tam karşımda, benim en büyük mücadelem uykuya direnmekti.
 
Egemenlik mücadelesinde her iki tarafın da aynı anda galip gelerek tükenmeleri için elimden geldiğince dua ederken, galibiyete giden o gol her iki tarafça da bir türlü atılamıyordu. Ekranda beliren o bilgi kutucuğundaki dijital saat gitgide ilerlerken mekândan soyutlanarak akıl almaz dünyalara seyahatler gerçekleştiriyordum.
 
Her kendime gelişimde mücadeleyi uzaktan psikopatça seyreden benliğimle karşılaşırken, bir an önce temizlenmek ve anlık yozlaşmanın sona ermesi için iç sesimin yankılarını avutuyorum.
 
Ha gayret, hadi artık bitirin mesajlarım evrene ulaşmış olacak ki sayısız yer değiştirmenin ardından altta kalanın pes etmesiyle atılan gol her iki bedeni de çaresiz kıldı. Gülümsemelerin ardından gelen tükenmişlik ifadeleri kendilerini en kısa sürede uykuya teslim etmek isteyen bedenleri, sadece birkaç dakika önceki ateşlenmeleri unutturacak kadar balık hafızalıya dönüştürmüştü.
 
İstek sınırının bazı anlarda tavan yapmasıyla kendi olmaktan çıkan bireylerin kendine dönüşmesi bazen saman alevi kadar kısa sürerken, iki beden arasındaki zaman farkı dayanılmaz beklemelerle çileden çıkmalara neden olabiliyor.
 
Bir daha yapmasam mı endişeli düşüncesiyle bir sonraki istek sınırı zorlamasına hazırlanmak lazım...

Etiketler:
Nefret