10/10/2018 | Yazar: Kaos GL

TAP Vakfı’nın 1 Aralık Gençlik Fonu; cinsel sağlık ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinlikler için başvuruya açıldı.

1 Aralık Gençlik Fonu başvuruları başladı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

TAP Vakfı’nın 1 Aralık Gençlik Fonu; cinsel sağlık ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinlikler için başvuruya açıldı.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın (TAP Vakfı) gençlerin cinsel sağlık alanında hak sahibi bireyler olarak güçlenmesini amaçlayan programı 1 Aralık Gençlik Fonu başvuruya açıldı. Fon kapsamında gençlik örgütlerinin ve gruplarının, toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilişkili bir çerçevede “güvenli cinsellik” temalı proje ve etkinlikleri desteklenecek.

Fon tarafından 2018 yılında özellikle desteklenecek etkinlik ve proje konuları şöyle:

-  1 Aralık Dünya HIV/AIDS Farkındalık Günü etkinlikleri,

-  Güvenli cinsellik için akran desteği

-  Güvenli cinsellik için farkındalık ve bilgilendirme 

-  Cinsel sağlık için danışmanlık ve hizmetlere erişim

Kimler başvurabilir?

Fona,  üniversitelerde kayıtlı kulüpler/topluluklar, ulusal veya uluslararası düzeyde çalışan gençlik kuruluşlarının şubeleri/yerel grupları, ulusal veya yerel sivil toplum kuruluşlarının gençlik kolları/grupları, yerel gençlik kuruluşları, kent konseylerinin gençlik yapıları ve yerel yönetimlerin gençlik birimleri başvurabilir.

Başvuru koşulları neler?

Başvuru için 30 Ekim 2018 tarihine kadar fon@tapv.org.tr adresine başvuru formu ve bütçe formunun eksiksiz doldurulmuş şekilde gönderilmesi gerekiyor. TAP Vakfı, önce gelen başvuruların daha önce değerlendirileceğini garanti ediyor. Gelen başvuruların nitelik ve sayı bakımından yeterli olması durumunda başvuruların 30 Ekim 2017’den önce kapatılabileceğini söylüyor. 

Proje bünyesindeki tüm etkinliklerin en geç 20 Aralık 2018 tarihinde tamamlanmış olması gerekiyor. 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, sağlık
İstihdam