04/03/2022 | Yazar: Kaos GL

17 Mayıs LGBTİ+ hakları ve yoksulluk alanında çalışan örgütler LGBTİ+ yoksulluğunu ele aldı.

17 Mayıs, yoksulluk ve LGBTİ+ haklarını konuştu Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

17 Mayıs, LGBTİ+ yoksulluğunu gerçekleştirdiği diyalog toplantılarında ele aldı.

Dernek, Türkiye’deki mevcut ve potansiyel LGBTİ+ yoksulluğunu analiz etmek amacıyla, Etkiniz desteği ile 21 ve 25 Şubat tarihlerinde iki diyalog toplantısı gerçekleştirdi.

LGBTİ+ hakları ve yoksulluk alanında çalışan örgütlerle bir araya gelinen diyalog toplantılarının ilki 21 Şubat tarihinde İhtiyaç Haritası, Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST), Çorbada Tuzun Olsun Derneği, Senex Yaşlanma Çalışmaları Derneği, Açık Alan Derneği/Derin Yoksulluk Ağı, Kadın Dayanışma Vakfı, Pozitif Alan, 40+ Lubunya, Kaos GL Derneği’nin katılımlarıyla çevrimiçi gerçekleşti.

25 Şubat tarihinde ise “LGBTİ+’ların Yoksulluğu ve Yoksunluğu Bağlamında Diyalog Toplantısı” başlığıyla ikinci bir toplantı gerçekleştirildi. Unikuir, Kaos GL, 17 Mayıs, 40+ Lubunya, Hande Kader Dayanışması, İstanbul Pride, Lambda İstanbul, Pozitif Alan, Özgür Renkler, Muamma LGBTİ+, SPoD, Genç LGBTİ+  ve trans aktivistlerin katılımıyla çevrimiçi düzenlenen toplantıda “Alandaki ihtiyaçlar neler? Bu ihtiyaçlara ne kadar karşılık verebiliyoruz? Yoksullukla mücadele için (doğrudan veya dolaylı) yürüttüğümüz çalışmalar var mı? Bunlar neler?  Ne tür sorunlar ve risklerle karşılaşıyoruz?” sorularına yanıt arandı.

17 Mayıs Derneği bu toplantı verileriyle Türkiye’deki mevcut ve potansiyel LGBTİ+ yoksulluğuna dair geniş bir fotoğraf çekmeyi amaçlıyor.


Etiketler: insan hakları, yaşam
Telegram