23/03/2023 | Yazar: Kaos GL

3. Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu bildirileri kitabında Kaos GL’den Defne Güzel’in “Yerel Yönetimlerde LGBTİ+ Politikalarının ve Faaliyetlerinin Seyri” isimli bildirisi de yer alıyor.

3. Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu Bildirileri kitaplaştı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Fotoğraf: Şehlem Kaçar / csgorselarsiv.org

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Şehir Plancıları Odası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun 18 -19 Aralık 2021 tarihlerinde üçüncüsünü gerçekleştirdiği Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu bildirileri artık kitap.

Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu Bidirileri’nde Kaos GL’den Defne Güzel “Yerel Yönetimlerde LGBTİ+ Politikalarının ve Faaliyetlerinin Seyri” isimli bildirisi de yer alıyor.

Güzel bildirisinde, “Bu çalışma, bahsi geçen sürece dair bir hafıza ortaya koymayı amaçlamaktadır. Sürecin izlenmesiyle ortaya konulacak hafıza yerel yönetimlerde LGBTİ+ politikalarının ve faaliyetlerinin artırılması için kaynak görevi üstlenecektir” diyor.

Kadın ve LGBTİ+’ların mekânsal deneyimlerini toplumsal cinsiyet eşitliği ve çeşitliliği perspektifinden değerlendiren bildirileirn yer aldığı kitabı çevrimiçi okumak mümkün.

Kitaba buradan ulaşabilirsiniz. 


Etiketler: kadın, kent hakkı
İstihdam