07/08/2021 | Yazar: Kaos GL

“Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” sergi çağrısının son başvuru tarihi 25 Ağustos 2021!

"Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler" sergisinin başvuru süresi uzatıldı! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Bu yıl 10. yılını kutlamaya “Film Kültürlerini Kuiryantelleştirmek” çevrimiçi konferansı ile başlayan Pembe Hayat Kuirfest kuir arzu ve umutlarımızı yeniden yeşertmek için film gösterimleri, piknikler, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra onuncu yaş heyecanıyla bir de sergi hazırlıyor.

Kuirfest, bu sergide katılımcı-sanatçı olarak yer almak isteyen herkesten açık çağrı ile hayallerini süsleyen herhangi bir LGBTİ+/kuir etkinliğe dair afiş/poster tasarlayıp paylaşmasını bekliyor:

“Pandemi ve baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir dönemin ardından, kuirfeminist öfkemizi de yanımıza alarak, içinde bulunduğumuz günlerde kendini daha da açıkça ifşa eden, çürümüş baskın düzen ve zihniyetlerden çıkış yolları arıyoruz. Hepimiz için nefes olabilecek, beraber hayalini kurabileceğimiz etkinlikleri şanlatmak ve geleceğe yönelik kuir kültürel-politik ihtimalleri çoğaltmak için sizlerin katkılarını bekliyoruz.

“Gerçek hayatta mümkün olmasından bağımsız olarak, olsa ne güzel olurdu diyebileceğiniz LGBTİ+/kuir sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi, konser, festival, parti, panel, piknik, atölye, eylem, vb. yani valiliklerin yasaklamaya cüret ettiği herhangi türden bir etkinliği duyuran posteriniz 25 Ağustos tarihine kadar “Hayalimdeki Afişler” konu başlığı ile sergi@pembehayat.org adresine gönderin! Sadece analog tasarım olarak yapılmış ve dijital versiyonu olmayan eserleri  25 Ağustos tarihine kadar Barın Han, Boyacı Ahmet Sokak No:4, Binbirdirek Mahallesi, Çemberlitaş/İstanbul, Türkiye 34122 adresine gönderebilirsiniz.

“25 Ağustos tarihine kadar elimize geçen eserler bir ay boyunca bağımsız sanat mekanı Barın Han’da hayallerimizi süsleyen diğer etkinlik afişleri arasında sergilenecektir. Eserlerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Yalnızca, dijital tasarımların baskısında kolaylık olması için eserlerinizi standard baskı tiplerine uygun boyutlarda 300 dpi olarak bize iletmeniz rica olunur.”


Etiketler: kültür sanat
nefret