16/10/2020 | Yazar: Kaos GL

SPoD’un LGBTİ+ Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat ve İçtihatlar başlıklı 9. Avukat Eğitimi için başvurular başladı.

9. Avukat Eğitimi için başvurular açıldı Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Sosyal Politika Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği (SPoD) ilkini 2012 yılında düzenlediği LGBTİ+ Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Mevzuat ve İçtihatlar başlıklı 9. Avukat Eğitimi’ni dijital ortamda gerçekleştireceğini duyurdu.

LGBTİ+ alanında uzman hukukçuların sayısının artması inancıyla düzenlenen eğitimde  “LGBTİ+ Temel Kavramlar/ Mitler ve Gerçekler”, “AİHM İçtihatlarında Cinsel Yönelim Ve Cinsiyet Kimliğine Dayalı Ayrımcılık”, “Cinsiyet Uyum Süreci ve İnterseks Olma Hali”, “Seks İşçiliği Mevzuatı ve Uygulaması”, “İstihdamda Ayrımcılık”, “Sağlık Hakkına Erişim ve LGBTİ+lar”, " Türk Miras Hukuku Kurumlarının Queer Eleştirisi", “İfade Özgürlüğü Çatısında Yasaklar Süreci”,”Uluslararası Koruma Hukuku ve LGBTİ+ Hakları”, “LGBTİ+lar ve Zorunlu Askerlik” ve daha birçok başlık, alanda yıllardır çalışan uzman avukat ve akademisyenler tarafından anlatılacak. Eğitim sonunda ise aktarılanların örnek vaka çözümleri ve atölye çalışmalarıyla uygulamaya dökülmesi de amaçlanıyor.

Ne zaman?

9. Avukat Eğitimi, dijital bir platformda 20-21-22 Kasım tarihlerinde 10.00-18.00 saatleri arasında 3 tam gün sürecek şekilde dijital ortamda gerçekleştirilecek. 3 tam gün boyunca tüm atölyelere katılmayanlara sertifika verilemeyecek. Hukuk fakültesini bitirmiş sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecek. Program, kabul alan başvurucularla paylaşılacak.

Eğitime katılmak isteyenlerin 25 Ekim 2020 saat 18.00’e kadar başvuru formunu doldurması gerekiyor. Başvuru sonuçları en geç 8 Kasım 2020 tarihinde e-posta ve/veya telefon yoluyla iletilecek.

Her türlü soru ve bilgi için hukuk@spod.org.tr e-mail adresi üzerinden SPoD Hukuk ve Adalete Erişim Alanı ile iletişime geçebilirsiniz.


Etiketler: insan hakları
nefret