25/03/2013 | Yazar: Umut Güner

Kaos GL, Adana’da 31 Mart’ta, Diyarbakır 2 Nisan’da, 9 Nisan’da Eskişehir’de Muhabirleriyle buluşacak.

Adana, Diyarbakır, Eskişehir’de Muhabirlerimizle Buluşuyoruz! Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı
Kaos GL, Adana, Diyarbakır, Eskişehir'de Muhabirleriyle buluşuyor. 
 
Adana'da Muhabirlerimizle Buluşuyoruz
Adana Muhabir Eğitimi 31 Mart 2013'de STGM Yerel Destek Ofisinde yapılacak. Çukurova Eşcinsel İnsiyatifinin destekleriyle yapılacak eğitime Kaos GL'den Umut Güner ve İzmir'den gazeteci Ahmet Buğra Tokmakoğlu eğitimen olarak katılacaklar.
 
Diyarbakır Muhabirlerimizle Buluşuyor ve R. Ç. Davasını İzliyoruz
2 Nisan 2013'de Hebun LGBTT Derneğinin işbirliği ile STGM Yerel Destek Ofisinde muhabir eğitimi yapılacak. Kaosgl.org editörü Ömer Akpınar ve gazeteci İrfan Aktan eğitmen olarak katılacak. Eğitimde aynı zamanda muhabir adayları, Kaos GL Ekibi ve LİSTAG'dan Günseli Dum ile birlikte R.Ç. Davasını izleyecek. 
 
Eskişehir'de Eğitim, Medya ve LGBT'ler 
Eskişehir'de Eğitim Hakları Derneğinin ev sahipliğinde 9-10 Nisan 2013'de yapılacak.Kaos GL Derneğinden, Seçin Tuncel, İdil Engindeniz  Şahan ve Yasemin Şafak eğitimen olarak katılacak.
 
Kaos GL, Yerel Muhabir Eğitimleri ile yerelin gündemini kaosgl.org’a taşımayı hedefleniyor.
Eğitime katılmak için web@kaosgl.org adresine mail atabilirsiniz.
 
2013’ün Yerel Muhabir Eğitimleri
 
Yerel Muhabir Ağımıza katılmak için Yerel Muhabir Eğitimlerimize katılabilirsiniz. 2007den bu yana 300’ü aşkın muhabir adayımız yerel muhabir eğitimlerine katıldı. Yerel muhabir eğitimlerimize katılan muhabirlerimizin haberleri başta kaosgl.org olmak üzere birçok medya kuruluşunda yayınlanıyor.
 
Medyada var olan homofobi ve transfobi ile heteroseksist dili değiştirebilmek için, yerel bir muhabir ağı kurma amacı taşıyan eğitimler sayesinde muhabir adayları yaşadıkları şehirlerdeki haberleri kendileri araştırıp yazacaklar.
 
“Kaos GL’nin muhabiri olup kendi haberimi kendim yapmak istiyorum” diyen gönüllüler “Yerel Muhabir Ağı” eğitimlerine katılarak haber/yazı/söyleşileri ile Kaos GL Dergisi ile kaosgl.org’un bir parçası olabilecekler. Yerel Muhabirlerimizle kurduğumuz iletişimi sürekli hale getirmeyi ve muhabirlerimizin aynı zamanda Kaos GL Derneği’nin politika yapma ve yürütme süreçlerine katılmaları için bu dönem ekstra çaba göstereceğiz.
 
Kısaca…
Yerel Muhabir Ağı Eğitimine katılan muhabirlerimizden ayda en az bir (1) haber (haber, yazı, söyleşi…) bekliyoruz.
 
Eşcinsel, biseksüel ve transları ilgilendiren gündem konularında ayda bir iki kez yönelteceğimiz sorulara yerel muhabirlerimizden görüş bekliyoruz.
 
Avrupa Birliği DİHA Programı kapsamında Siyah Pembe Üçgen Derneği ve Kaos GL Derneği’nin birlikte yürüttüğü HOPE Projesi kapsamında Yerel Muhabir Eğitimlerini organize etmektedir. İstanbul Yerel Muhabir Ağı Eğitimine konaklama desteği sunan IstanbulSweetHome’a teşekkür ederiz.
 
Yerel Muhabir Ağına katılmak isteyenler, http://www.kaosgl.org/sayfa.php?id=9652 yerel muhabir ağı tanıtımının altındaki formu doldurabilirsiniz.

  


Etiketler: medya
nefret