10/02/2022 | Yazar: Kaos GL

AĞ-DA ASİ – Akademi & Sivil Toplum: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Çevrimiçi Seminerleri 17 Şubat’ta başlıyor

AĞ-DA, ASİ - Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Seminerleri 17 Şubat’ta başlıyor Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

AĞ-DA Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dayanışma Ağı ASİ – Akademi & Sivil Toplum: Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Katkı Çevrimiçi Seminerlerinin birinci dönemi 17 Şubat 2022’de başlıyor. İlk dönem yaklaşık 2 ay sürecek ve 24 Nisan 2022 tarihinde tamamlanacak.

Akademi ve STÖ’lerin iş birliğinin geliştirilmesi amaçlanıyor

AĞ-DA düzenleyeceği seminer serisini şu sözlerle anlatıyor: “Çevrimiçi seminerler dizisi, projenin OHAL’le birlikte akademiden dışlanan bilgi, deneyim ve uzmanlığın topluma ulaşabilmesi için bir kanal oluşturmak, kuramsal bilgi ile toplumsal cinsiyet eşitliği alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin pratiği arasında bir köprü oluşturmak amaçlarına hizmet etmek üzere planlandı. Söz konusu seminerler aracılığıyla akademinin kadın ve LGBTİ+ hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile kesişimsel alanlarda ortaklaşmasını sağlayarak toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında karma çalışmalar üretilmesini desteklemeyi hedefliyoruz.”

Hangi oturumlar yer alıyor?

Her biri dörder hafta sürecek 3 konudan oluşan birinci dönem seminerlerinde, Mert Koçak ve Elifcan Çelebi Toplumsal Cinsiyet Odaklı Dijital Aktivizm ile Hak Savunuculuğu için Çevrimiçi Araçların Kullanımı konularını anlatacaklar. Üçüncü başlık ise Ezgi Yılmaz ve Pınar Eldemir’in anlatımıyla Queer Metodoloji ve Veri Analizi olacak.

Kimler katılabilir? Nasıl kayıt olunur?

Seminerler, toplumsal cinsiyet alanında faaliyet gösteren STÖ’lerin üye ve gönüllülerine açık olarak düzenleniyor.

Çevrimiçi seminerlere başvuru için son tarih 13 Şubat 2022, saat 23.59.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz!


Etiketler: insan hakları, kadın
İstihdam