18/03/2017 | Yazar: Gözde Demirbilek

Genç LGBTİ+ Derneği telefonla danışmanlık vermeye başlıyor!

Alo, Genç LGBTİ+ danışma hattı mı efendim? Kaos GL - LGBTİ+ Haber Portalı

Genç LGBTİ+ Derneği, telefonla danışmanlık vermeye başlıyor!

İzmir Genç LGBTİ+ Derneği telefon yoluyla danışmanlık vermeye başlıyor. Dernekle ilgili soruların cevaplanacağı ve akran desteğinin verileceği hat, aynı zamanda dernekle ilişkili avukatlara ve sosyal hizmet uzmanlarına yönlendirme yapıyor olacak.

Sorunları aşmak için birlikte çalışalım!

Mikrofonumuzu Genç LGBTİ+ Derneği’nden Can Karahan’a uzattık ve danışma hattının dernek için ne ifade ettiğini sorduk. Karahan, danışma hattının her şeyden önce derneğe ulaşabilecek fizikî koşullara sahip olmayanlar için önemli olduğunu söyledi:

“Genç LGBTİ+ Derneği, alanda gençlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmayı planlıyor. Ama tüm LGBTİ+ gençlerin İzmir’e gelmesi ve dernekle görüşmesi mümkün değil. Bu yüzden danışma hattı açmaya ve İzmir dışındaki gençlerle de iletişim yollarını güçlendirmeye karar verdik.”

“Bu hatla birlikte hem dernekle ilgili soruları cevaplıyor olacağız hem de akran desteği sunacağız. Birlikte çalıştığımız avukatlara hukukî destek için; sosyal hizmet uzmanlarına sorunların derinlemesine irdelenmesi ve sürecin uzmanlar tarafından yürütülmesi için yönlendiriyor olacağız.”

“Herkesin hayatında kötü giden zamanlar olabilir, LGBTİ+ gençler için bu durum akran zorbalığı ve aile çatışmasıyla birlikte daha çetrefilli bir hâl alabilir. Bu zamanları birlikte aşmanın yollarını konuşmak hattımıza 0232 464 0330 numarasını tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Hattımız haftaiçi her gün 11:00 - 18:00 saatleri arasında açık olacak.” 

Genç LGBTİ+ Derneği'nin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.


Etiketler: insan hakları, sosyal hizmet
İstihdam